Artykuł partnerski28 marca 2020, 14:27,

Korytka do odprowadzania wody – sprawdź, czy wiesz o nich wszystko!

Korytka do odprowadzania wody – sprawdź, czy wiesz o nich wszystko!

Projekty nowoczesnych wnętrz uwzględniają zarówno estetyczny wygląd łazienki, bezpieczeństwo korzystania z niej jak i łatwość jej czyszczenia. Rozwiązaniem jest wybór armatury sanitarnej, łączącej w sobie te trzy wymienione cechy. Dobrym pomysłem jest nadanie łazience minimalistycznego charakteru poprzez eliminację wanny czy tradycyjnego prysznica z brodzikiem na rzecz strefy prysznicowej z zamontowanym w jej obrębie korytkiem łazienkowym. Jak wiele informacji na ten temat posiadasz? Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest korytko do odprowadzania wody i jaką rolę spełnia, jakie są zalety jego budowy, o czym należy pamiętać przed zakupem oraz czy jest łatwe w czyszczeniu – ten artykuł jest dla Ciebie.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Cel budowy korytka łazienkowego

Odwodnienie liniowe, często zwane też odpływem liniowym, jest wbudowanym w podłogę korytkiem, dzięki któremu woda zostaje odprowadzona do systemu kanalizacyjnego. Korytko zakryte jest zwykle ładnie prezentującą się maskownicą – jedynym widocznym elementem odwodnienia, znajdującym się na poziomie posadzki.

Montaż korytka połogowego stosuje się w łazienkach w celu wyeliminowania brodzika, o który osoba starsza lub dziecko mogłoby się potknąć. Budowa kabiny prysznicowej bez brodzika jest rozwiązaniem bezpieczniejszym i bardziej komfortowym, dlatego jest również pomocna w przypadku korzystania z tego pomieszczenia przez osoby o ograniczonej sprawności ruchowej.

Zastosowanie odpływu liniowego pozwala na montaż kabiny prysznicowej w dowolnym miejscu łazienki, dlatego jest sprzyjające dla osób nie tylko lubiących proste, minimalistyczne rozwiązania i ceniących estetykę pomieszczeń, ale i nowoczesny design!

Odpływ liniowy a estetyka

Rozwiązanie w postaci budowy odwodnienia wybierają osoby, które cenią prostotę wnętrz. Jego minimalistyczny charakter sprawia, że pasuje do pomieszczenia, niezależnie od jego wielkości czy też stylu. Prysznic pozbawiony brodzika sprawi, że wnętrze będzie wyglądało bardzo schludnie i estetycznie!

Odpływy mogą zostać zainstalowanew dowolnym miejscu łazienki, zależnie od jej wielkości i naszego zamierzenia. Możemy zdecydować się na zrobienie odpływu blisko ściany, u dołu ściany, lub wyspowo - czyli na środku pomieszczenia. Rodzaje korytek, na które możemy się zdecydować obejmują wybór prostych, narożnych – trójkątnych lub w kształcie litery „L”a także łukowych, pasujących do zaokrąglonych kabin prysznicowych.Przy pomocy maskownic, możemy stworzyć klasyczne lub bardzo nietypowe, nowoczesne wnętrze. Do rozważenia mamy ruszty wykonane ze stali, kamienia lub szkła. Możemy też dopłacić i zakupić kratkę wykonaną z drewna egzotycznego – mała rzecz, a cieszy! Nieco tańszym rozwiązaniem, lecz również zaskakującym i nowoczesnym może okazać się dobór oświetlenia LED, które zainstalujemy w ruszcie.

O czym musimy pamiętać, zanim zdecydujemy się na zakup korytka?

Pamiętajmy o tym, by wybrać jak najlepszej jakości zestaw do budowy korytka łazienkowego. Inwestycja w dobrej jakości zestaw daje nam gwarancję trwałości - posłuży nam on przez wiele lat, bez konieczności napraw, wymiany rdzewiejących części, a w najgorszym wypadku – konieczności osuszania pomieszczenia z powodu wyboru korytka o niedostatecznej przepustowości wody. Dobrze dopasujmy potrzebne elementy do miejsca, w którym ma zostać zainstalowane – przy wyborze nie kierujmy się niską ceną zestawu, lecz odpowiednimi parametrami i dobrej jakości, odpornymi na rdzewienie materiałami. W tym celu skorzystajmy z porad konsultantów zatrudnionych w renomowanej firmie, zajmującej się sprzedażą elementów do montażu odwodnień liniowych. Podczas zakupu dopytajmy, czy wszystkie elementy korytka można wyjąć w celu ich dokładnego wyczyszczenia.

Czy odpływ jest łatwy w czyszczeniu?

Montaż korytka łazienkowego polecany jest osobom, które pragną utrzymać nieskazitelny porządek. Podłoga, w której zamontowany jest ruszt, jest bardzo łatwa do wyczyszczenia. Jest to o wiele bardziej higieniczne rozwiązanie, niż brodzik z kabiną, gdzie gromadzą się bakterie, a my nie jesteśmy w stanie do tych zakamarków dotrzeć. Zdejmowany ruszt sprawia natomiast, że można z łatwością wyczyścić elementy znajdujące się tuż pod nim. Często również i te elementy – rynienkę oraz syfon - można wyjmować, co będzie bardzo praktycznym rozwiązaniem w dbaniu o czystość całego wnętrza łazienki.

Korytko jest produktem, który powinien znaleźć się w każdej funkcjonalnej i bezpiecznej łazience! Zadaniem tego elementu jest sprawne odprowadzanie wody i zapobieganie jej gromadzeniu, której nadmiar mógłby doprowadzić do poślizgnięcia się czy zalania łazienki. Dużą zaletą jest też eliminacja brodzika, o który łatwo się potknąć. Odwodnienie liniowe łazienkowe polecane jest także osobom ceniącym sobie łatwość i szybkość sprzątania.

Konsultacja merytoryczna artykułu: BIELBET - odwodnienia liniowe.

autor/źródło: bielbet.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski28 marca 2020, 14:26,

5 korzyści, jakie może przynieść outsourcing IT dla firmy

5 korzyści, jakie może przynieść outsourcing IT dla firmy

Outsourcing IT to kompleksowa obsługa informatyczna świadczona na rzecz klientów biznesowych. Jakie są główne zalety outsourcingu IT?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Coraz więcej firm decyduje się na outsourcing IT. To rozwiązanie dedykowane przede wszystkim dla firm zaliczanych do sektora MŚP, czyli małych i średnich przedsiębiorstw, które zwykle nie mogą pozwolić sobie na stworzenie własnego działu informatycznego.

Warszawa to tylko jedno z wielu miast, w którym obecnie świadczona jest taka opieka informatyczna. Aktualnie jest ona dostępna niemalże na terenie całej Polski – przez internet. telefon, a także z dojazdem do klienta.

Dlaczego warto zdecydować się na outsourcing IT? Oto 5 najważniejszych korzyści wynikających z takiej współpracy!

 1. Dostęp do szerokiej gamy usług IT

  Firmy prowadzące obsługę informatyczną swoich klientów mogą zaproponować im dostęp do szerokiej gamy usług. W praktyce mogą one zastąpić informatyka zatrudnionego w firmie. Zapewniają szybkie i sprawne wsparcie wtedy, gdy jest ono potrzebne – także 24 godziny na dobę.

  Wśród usług dostępnych w ramach outsourcingu IT znajdują się między innymi:

  • zarządzanie IT
  • tworzenie i administrowanie sieci informatycznych
  • wdrażanie oprogramowania dla firm
  • serwis sprzętu komputerowego
  • naprawa usterek oprogramowania
  • przygotowywanie backupów danych – kopii zapasowych
  • tworzenie polityki bezpieczeństwa IT
  • pomoc w zakupie sprzętu komputerowego
  • szkolenia informatyczne pracowników
  • audyty informatyczne
  • pomoc w zakupie sprzętu
  • doradztwo IT

  Outsourcing IT może zatem obejmować pełną paletę czynności, która jest niezbędna w firmie po to, aby mogła ona działać prawidłowo. Dzięki skorzystaniu z takiego rozwiązania, można otrzymać do nich dostęp na dogodnych warunkach!

 2. Profesjonalna obsługa IT świadczona przez specjalistów

  Firmy świadczące outsourcing IT dla klientów biznesowych zatrudniają doświadczonych informatyków, w tym między innymi techników IT, administratorów IT, techników helpdesku.

  Są to pracownicy, którzy posiadają szeroką wiedzę oraz doświadczenie, dzięki czemu opieka informatyczna prowadzona w takim modelu jest tak efektywna.

  Dla zleceniodawcy jest to najlepsza opcja, aby otrzymać dostęp do specjalistów w dziedzinie IT w bardzo przystępnej cenie.

 3. Szybka reakcja na zgłoszenia

  Firmy prowadzące outsourcing IT zapewniają swoim klientom pełną obsługę z szybką reakcją na zgłoszenia – także całodobowo!

  Opieka informatyczna jest świadczona głównie jako helpdesk. Wówczas pracownicy firmy mogą skontaktować się z technikami helpdesku, aby szybko otrzymać potrzebną pomoc, na przykład przy pojawieniu się problemów z działaniem oprogramowania czy sprzętu komputerowego.

  Oczywiście, outsourcing IT obejmuje również wizyty pracowników w siedzibie firmy zlecającej obsługę. Jest to możliwe wtedy, gdy pojawia się konieczność osobistej interwencji informatyka.

  Usługi informatyczne w takim modelu świadczy między innymi firma IT Center Warszawa

 4. Zmniejszenie kosztów czynności związanych z IT

  Dużą zaletą outsourcingu IT jest również zredukowanie kosztów związanych z prowadzeniem czynności IT w firmie.

  Zleceniodawca nie musi otwierać własnego działu IT i zatrudniać pracowników – może on wybrać tańszą, a przy tym równie efektywną formę obsługi w modelu outsourcingowym.

  Koszty związane z opieką informatyczną tego typu są zależne od liczby stanowisk komputerowych oraz od liczby serwerów, jakie znajdują się w firmie. Dostawcy usług outsourcingowych najczęściej świadczą usługi w formie pakietów, dlatego można dobrać najkorzystniejszą ofertę pod kątem zakresu wsparcia i cen. Można również dostosować usługi do indywidualnych potrzeb.

 5. Większe bezpieczeństwo IT firmy

  W końcu dużą zaletą związaną z wyborem outsourcingu IT jest również poprawa bezpieczeństwa IT w firmie.

  Dzisiaj, gdy wiele działalności bazuje na IT, skorzystanie z pomocy specjalistów w tym zakresie to przyszłościowe rozwiązanie, które pozwala na zmniejszenie ryzyka związanego z prowadzonymi czynnościami biznesowymi.

autor/źródło: IT Center Warszawa

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie