Artykuł partnerski15 marca 2020, 15:00,

Team building, czyli integracja firmowa, budująca zespół

Team building, czyli integracja firmowa, budująca zespół

Zespół to nie tylko morze pomysłów, wiedzy i wymiany doświadczeń. To przede wszystkim ludzie, nawiązujący ze sobą specyficzna więź i działający na wspólny sukces. Dlaczego team building jest tak ważny w każdej firmie? Jak zorganizować integrację, która jeszcze bardziej umocni Twój zespół w dążeniu do zamierzonych celów?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Integracja

Kiedy zespół pracuje dobrze? Jeśli nic nie zakłóca jego pracy. Największym przeciwnikiem dobrej pracy zespołowej są konflikty, a większych firmach zdarza się ich mnóstwo. Ambicja, stanowczość i chęć zyskania jak najlepszych wyników może sprawiać, że w większej grupie dochodzi do kłótni i wymiany zdań. Taka atmosfera z pewnością nie sprzyja efektywnej pracy. Dlatego warto redukować stres w zespole i zachęcać wszystkich do współpracy. Wymiana doświadczeń i pomysłów może rodzić tylko pozytywne efekty, nie warto zaprzepaścić tego przez zawiść. Taka integracja sprzyja rozmowie i dobrej atmosferze, ale powinna odbywać się poza miejscem pracy. To tam należy zostawić wszystkie złe doświadczenia i skupić się na tym, aby pobyć ze sobą i poznać się bliżej na neutralnym gruncie.

Wyjazd firmowy

Wyjazd firmowy będzie do tego idealną okazją. Jeśli miejsce, do którego ekipa pojedzie, będzie naprawdę przyjazne i urokliwe, a dodatkowo oferować będzie mnóstwo rozrywek, integracja zespołu będzie efektywna. Może sprawdzi się jakaś gra terenowa, zorganizowana na wolnej przestrzeni, na której grupa zażyje odpowiednią ilość świeżego powietrza?Dwór Korona Karkonoszy oferuje świetnie wyposażony hotel z całą bazą rozrywek, w otoczeniu niczym niezmąconej przyrody. To świetna okazja dla miłośników przygód i zadań do wspólnej realizacji. Zadowoleni ludzie to korzyści w sferze zawodowej. Dlatego dobrym pomysłem może być właśnie taki wyjazd. Jakie będą z tego korzyści?

  1. Grupa zacznie integrować się już na samym początku wyjazdu.
  2. Wspólnie spędzony czas wyjaśni spory i pozwoli grupie się poznać.
  3. Przerwa od pracy pozwoli „naładować baterie” i zresetować się po dłuższej pracy.
  4. Ciekawe zadania z zakresu team building pozwolą uruchomić kreatywność i nakłonią do efektywnej współpracy.

Team building-scenariusze

Możliwości takiego team building w górach jest naprawdę sporo. Wcale nie musi to być wyjazd, a może być zwykłe wyjście w jakieś fajne miejsce, w którym grupa sprawdzi swoje umiejętności współpracy. Może escape room i wyjście z zamkniętego pomieszczenia? Jednak najbardziej sprawdzają się wyjazdy. To okazja, żeby spędzić ze sobą więcej niż tylko kilka godzin. Integruje już wspólna podróż autokarem czy pociągiem. Tu zaczyna się wspólna przygoda i warunki zupełnie inne niż na co dzień, praktycznie dla każdej osoby z zespołu. Czy warto zorganizować taki wyjazd, aby poprawić bądź umocnić nastroje w zespole? Oczywiście, że tak! Wspólne starania o wygraną są najbardziej miarodajne, jeśli chodzi o wykazanie chęci współpracy z innymi. Nic więc dziwnego, że managerowie i prezesi wybierają właśnie taką formę integracji. Wyjazd integracyjny wspaniale spaja nie tylko kadrę pracowniczą, ale także zarządzającą.

autor/źródło: koronakarkonoszy.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski15 marca 2020, 14:58,

Czy wniosek urlopowy może być złożony on-line?

Czy wniosek urlopowy może być złożony on-line?

Aby móc wybrać się na urlop wypoczynkowy, rodzicielski, ojcowski lub jakikolwiek inny, trzeba najpierw zastanowić się nad właściwym przedziałem czasowym, a później wypełnić wniosek. Niektórzy pracodawcy dostarczają go sami w formie papierowej, u innych trzeba pojawić się z własnym formularzem. Jednak i w tej, dość tradycyjnej czynności, zachodzą powoli niezwykle istotne zmiany.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Ekologiczna forma wniosku urlopowego

Każde 400 zużytych ryz papieru to 17 ściętych drzew. Na urlop – dłuższy i krótszy – przeciętny pracownik idzie zazwyczaj kilka razy w roku. Oznacza to, że na same dokumenty urlopowe w 200-osobowej firmie w dwanaście miesięcy zużywa się przynajmniej dwie pełne ryzy. A są to jedynie zwykłe wnioski o czas wolny od pracy. Czy tę sytuację można w jakiś sposób poprawić? Oczywiście!

Niektóre firmy już zaczęły stosować w swoich systemach informatycznych odpowiednie oprogramowanie, które umożliwia złożenie wniosku drogą elektroniczną, z wykorzystaniem sieci internetowej. Taka opcja wydaje się jedyną słuszną w dzisiejszych czasach, gdy nad sprawami związanymi z ekologią trzeba się pochylać zdecydowanie mocniej.

Wniosek on-line a prawo

Zarówno kodeks pracy, jak i właściwe rozporządzenie nie regulują tego, w jaki sposób musi zostać przesłany wniosek urlopowy. Dlatego bardziej postępowe przedsiębiorstwa rozbudowują swoje systemy CRM o moduły kadrowe lub korzystają z lekkich i prostych w obsłudze narzędzi do ewidencjonowania czasu pracy. Doskonałym przykładem takiego rozwiązania jest prezentowane przez inewi.pl — łatwe we wdrożeniu i niewymagające przeznaczenia zbyt dużego nakładu czasu na naukę interfejsu użytkownika. Co istotne, w konsekwencji przyjmowania wniosków tworzony jest szczegółowy plan urlopów, pozwalający na lepsze zorganizowanie kalendarza pracy.

Co jeszcze sprawia, że lepiej wysłać wniosek on-line?

Klasyczne wnioski papierowe wymagają czasu na dostarczenie do osoby odpowiedzialnej za ich akceptację. Drogą elektroniczną można zrobić to o wiele szybciej, trafiając bezpośrednio do właściwego adresata. Pojedyncze dokumenty lubią się też gubić, a w przypadku rozwiązań on-line taki scenariusz raczej nie jest możliwy.

Sam proces wypełniania trwa o wiele szybciej, ponieważ programy mają już wprowadzone wszystkie dane personalne pracownika. Wystarczy określić rodzaj urlopu i kliknąć odpowiedni zakres dat. Można tego dokonać również mobilnie, za pomocą specjalnej aplikacji na smartfona. Oznacza to, że prośbę o wolne da się przekazać pracodawcy w każdym momencie, również przebywając we własnym domu. O tym, co jeszcze trzeba wiedzieć o wnioskach on-line, można dowiedzieć się z artykułu pt.: „Elektroniczny wniosek urlopowy - szybko i bezproblemowo”.

Wygoda związana z rozwiązaniami programowymi to nie tylko oszczędność czasu, ale i ekologiczny krok do przodu. Po generowanych cyfrowo i przesyłanych mailem fakturach przyszedł czas na rozprawienie się z resztą niepotrzebnie drukowanych w firmach dokumentów. Elektroniczne wnioski urlopowe mogą być jednym z drobnych, ale skutecznych rozwiązań w tym zakresie.

autor/źródło: interaktywna.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie