Informacje5 listopada 2007, 00:00,

Kontrasty wystawa stypendystów Ośrodka Kultury Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza na wernisaż, wystawę fotografii stypendystów Ośrodka Kultury w Piasecznie, pod tytułem Kontrasty. Wystawa Kontrasty odbędzie się w najbliższy piątek, 9 listopada 2007 roku, o godzinie 19:00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie.

Kontrasty wystawa fotografii stypendystów Ośrodka Kultury w Piasecznie

Podczas wystawy będzie można obejrzeć fotografię autorstwa: Michała Jelińskiego i Piotra Kalbarczyka. Podtytuł wystawy Kalbarczyka brzmi: KULT żYCIA, natomiast Jelińskiego: PEJZAż. Poniżej zamieszczamy kilka słów od samych autorów, które otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury Piaseczno, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami).

Kult życia Piotr Kalbarczyk: Całe życie wychowywałem się w Piasecznie: przedszkole, podstawówka, liceum. Tutaj mijały moje lata, wśród przyjaciół, harcerzy, w teatrze NNT, i prawie cały czas w Ośrodku Kultury. Wszystko było ze sobą spójne, przenikało się, zazębiało kształtując moją osobowość. Od najmłodszych lat marzyłem o studiowaniu architektury, nie do końca wiedząc, co kryje się za kurtyną artyzmu a jednocześnie techniki i "magii". Marzyłem i działałem. Miałem oparcie w rodzicach oraz dziadku, który po dziś dzień mnie inspiruje swoim podejściem do życia. Ośrodek Kultury okazał się źródłem doświadczeń na tle kultury, sztuki, teatru oraz literatury. Teraz studiuję architekturę, tak jak sobie wymarzyłem jako ośmio a może dziewięcioletni chłopiec. Interesuję się malarstwem, grafiką, a przede wszystkim fotografią. Uwielbiam robić zdjęcia ludzi, portretować, łapać ich w momentach ważnych, bądź też mniej istotnych, gdy są zamyśleni, nieobecni, gdy czuć jak żyją, gdy istnieją w jednym momencie ze mną.

Pejzaż Michał Jeliński: Moja wrażliwość rozwija się w obcowaniu z naturą. W przyrodzie lubię ciszę. Zdjęcia są próbą ukazania czystych wrażeń i wyjścia poza zewnętrzny obraz, poszukiwaniem jedności na styku zjawisk i materii. Obrazy mogą uruchomić wyobraźnię, budzić skojarzenia, być bodźcem do marzeń. W ten sposób następuje ich rewitalizacja. Nie są to już fragmenty krajobrazów, ale oddzielne byty. Odbiorca może stworzyć swój własny byt, często daleki od pierwotnych wrażeń fotografa. W tym momencie odbiorca staje się twórcą wchodzącym w głęboki kontakt z przedstawionym obrazem. Serdecznie zapraszamy na wystawę fotografii stypendystów Ośrodka Kultury w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje6 listopada 2007, 00:00,

Narodowe Święto Niepodległości uroczystości w powiecie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Narodowe Święto Niepodległości, jest najważniejszym polskim świętem narodowym, obchodzonym 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Z okazji 89 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w dniu 11 listopada 2007 roku, odbędą się uroczystości na terenie całego powiatu piaseczyńskiego. Poniżej prezentuję miejsca obchodów Narodowego Święta Niepodległości w poszczególnych gminach powiatu piaseczyńskiego.

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości Piaseczno:

12:45 - Zbiórka na placu Piłsudskiego przy Kościele Św. Anny w Piasecznie: ustawienie pocztów sztandarowych, utwory patriotyczne w wykonaniu Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej, wprowadzenie pocztów sztandarowych do kościoła.
13:00 - Msza Św. za Ojczyznę w kościele Św. Anny z udziałem Chóru Liturgicznego z Zalesia Dolnego.
14:15 - Plac Piłsudskiego, przed Ratuszem: hymn narodowy (orkiestra, chór Lira), wystąpienie okolicznościowe Starosty Piaseczyńskiego Jana Dąbka, złożenie wiązanek przy Tablicy Piłsudskiego, Tablicy Sybiraków i Tablicy Wincentego Witosa.
15:00 - Inscenizacja historyczna na Pl. Piłsudskiego. W inscenizacji biorą udział: Zespół Szkół nr 2 im. Emilii Plater z Zalesia Dolnego, ZHP Hufiec im. Bohaterów Pokoju w Piasecznie, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Stowarzyszenie Rycerskie Eodem Tempore, Chór Lira, Piaseczyńska Orkiestra Dęta, Stowarzyszenie Miłośników Militariów WP Patriot, Piaseczyńska Grupa Obywatelska. Dzięki występom przygotowanym specjalnie z okazji Święta Niepodległości, cofniemy się do przełomowych wydarzeń w historii Polski, począwszy od Chrztu Polski w 966 roku, aż do Wolnej Polski (1989 - 2007).

Narodowe Święto Niepodległości Konstancin Jeziorna:

10 listopada 2007 roku, o godzinie 17:00 w Konstancińskim Domu Kultury odbędzie się Wieczór Patriotyczny z okazji 89 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Podczas wieczoru, będzie możliwość wysłuchania opowieści o odzyskaniu Niepodległości, historie losów zwykłych i niezwykłych ludzi. Wskrzeszone zostaną głosy wielkich Polaków z archiwum Polskiego Radia. Oprócz tego zostanie przygotowany tort niepodległości, szampan i wspólne ułanów śpiewanie pieśni patriotycznych.
11 listopada 2007 roku, odbędzie się Wieczór Muzyczny w kościele św. Józefa w Mirkowie. Wieczór rozpocznie się od godziny 18:00 Mszą Św. w intencji Ojczyzny. Muzyczna oprawa liturgii: kameralny zespół wokalny pod kierunkiem Magdaleny Trzaskowskiej - Szkoła Muzyczna w Konstancinie. Następnie o godzinie 19:00 rozpocznie się Koncert Polski. Miniatury wokalne i instrumentalne polskich kompozytorów narodowych w wykonaniu młodych solistów i kameralistów. W programie: F. Chopin, I. J. Paderewski, H. Wieniawski, S. Moniuszko i inni.
11 listopada 2007 roku, odbędzie się Bieg Niepodległości w Parku Zdrojowym. Więcej informacji możecie przeczytać w informacji: Bieg Niepodległości w Konstancinie.

Narodowe Święto Niepodległości Tarczyn:

11 listopada 2007 roku, o godzinie 19:00, odbędzie się Koncert Muzyki Polskiej w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Tarczynie. Podczas koncertu zagrają: Adam Kacperczyk (skrzypce), Mariusz Szczepanowski (bas), Eugeniusz Chudak - Morzuchowski (fortepian, prowadzenie). Na program Koncertu Muzyki Polskiej w Tarczynie, złożą się kompozycje kompozytorów polskich m.in. F.Chopina, H.Wieniawskiego, S. Moniuszki oraz pieśni patriotyczne. Po koncercie nastąpi złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod Pomnikiem Bohaterów Wojny 1920.

Narodowe Święto Niepodległości Góra Kalwaria:

9:55 - Zbiórka uczestników uroczystości przy kościele parafialnym w Górze Kalwarii.
10:00 - Uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny.
11:05 - Powitanie uczestników uroczystości przy pomniku Marszałka Piłsudskiego: odegranie hymnu państwowego, występ laureatów Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznych, przemówienie okolicznościowe Burmistrza Miasta i Gminy Góry Kalwarii, składanie wiązanek kwiatów, podziękowanie przedstawiciela władz samorządowych za udział w uroczystości, wiązanka melodii patriotycznych w wykonaniu orkiestry parafialnej.
11:30 - Zakończenie uroczystości związanych ze Świętem Niepodległości.
Powyżej wspomniane uroczystości odbędą się 11 listopada w Górze Kalwarii. Natomiast w piątek 9 listopada 2007 roku, Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria zaprasza do udziału w XV Ulicznych Biegach Niepodległościowych.

Narodowe Święto Niepodległości Lesznowola:

19:00 w Starej Iwicznej, odbędzie się koncert chóru Allegrezza Del Canto. Więcej na ten temat pisałem w informacji: Allegrezza Del Canto
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor prywatnego serwisu powiat piaseczyński
Tematy:

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie