Informacje1 marca 2018, 09:00,

Konstanciński Rower Miejski powraca 1 marca 2018


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Po zimowej przerwie, w czwartek 1 marca wznawia działalność Konstanciński Rower Miejski. W tym sezonie rowerowym nowością będzie inauguracja szóstej już stacji rowerów w Konstancinie-Jeziornie, oraz możliwość wymiany rowerów w Piasecznie. Łącznie do dyspozycji mieszkańców oraz turystów odwiedzających uzdrowisko będzie 6 stacji z 60 rowerami dla dorosłych oraz 10 z rowerkami dla dzieci.

KONSTANCIŃSKI ROWER MIEJSKI POWRACA 1 MARCA 2018

Z Konstancińskiego Roweru Miejskiego może skorzystać każdy, kto dokona rejestracji w systemie Nextbike Polska i zasili swoje konto kwotą co najmniej 10 złotych. Będą z niego pobierane ewentualne opłaty za wypożyczenia. Rower można wypożyczyć korzystając z zamontowanego przy każdej stacji terminala, lub jednej z dwóch aplikacji na telefony komórkowe (Veturilo i Citi Handlowy Bikes). Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Następna godzina przejazdu kosztuje 1 zł, druga 3 zł, trzecia 5 zł, a czwarta i każda kolejna 7 zł. Wszystkie informacje, wraz z mapą stacji podającą aktualną ilość rowerów do wypożyczenia na poszczególnych stacjach, dostępne są na www.konstancinskirower.pl.

Rowery systemu Konstancińskiego Roweru Miejskiego można wypożyczyć lub zwracać: - w Klarysewie, ul. Warszawska, obok skrzyżowania z ul. Mirkowską, - w Mirkowie ul. Mirkowska, parking przy Wydziale Planowania Przestrzennego UMiG, - na Grapie, ul. Wilanowska 1, parking przy poczcie, - w Skolimowie, ul. Rycerska przy Ośrodku Pomocy Społecznej, - w Parku Zdrojowym, przy głównej alei wejściowej od ul. Piłsudskiego (tu także jest stacja z rowerkami dla dzieci) - oraz w Jeziornie, ul. Warszawska, tuż przy obecnej siedzibie Urzędu Miasta i Gminy (ta nowa lokalizacja zostanie uruchomiona w tym roku).

Konstanciński Rower Miejski jest w pełni kompatybilny z warszawskim systemem Veturilo. Będzie także zgodny z Piaseczyńskim Rowerem Miejskim, który zostanie uruchomiony w tym roku, z trzema stacjami zlokalizowanymi w zachodniej części miasta, centrum oraz w Józefosławiu. Oznacza to, że rowery będzie można wypożyczać lub oddawać na stacjach każdego z tych trzech systemów. To wielkie ułatwienie dla użytkowników.

KONSTANCIŃSKI ROWER MIEJSKI POWRACA 1 MARCA 2018

Konstanciński Rower Miejski, od uruchomienia w 2014 r., cieszy się dużą popularnością, jako wygodna alternatywa komunikacyjna oraz sposób zwiedzania uzdrowiskowej gminy Konstancin-Jeziorna – mówi burmistrz Konstancina-Jeziorny Kazimierz Jańczuk. - To część programu zmiany przyzwyczajeń komunikacyjnych mieszkańców oraz ograniczenia ruchu samochodowego w naszej gminie.

Od uruchomienia w 2014 r. do zakończenia ostatniego sezonu (30 listopada 2017 r.) jednoślady Konstancińskiego Roweru Miejskiego były wypożyczane ponad 160 tysięcy razy, zaś liczba zarejestrowanych użytkowników osiągnęła 1 376 osób. W latach 2014-2016, na podstawie umowy podpisanej z Nextbike Polska Sp. z o.o. na świadczenie usług dotyczących uruchomienia, zarządzania, kompleksowej eksploatacji systemu Konstancińskiego Roweru Miejskiego, gmina Konstancin-Jeziorna zapłaciła operatorowi 745 712,50 zł. W roku 2017, w wyniku nowego postępowania przetargowego, podpisano umowę ponownie z firmą Nextbike Polska Sp. z o.o. na świadczenie usług w latach 2017-2019, na łączną kwotę 991 735,88 zł.

UMiG Konstancin-Jeziorna

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje3 marca 2018, 08:00,

VII turniej z cyklu Grand Prix w tenisie stołowym w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

3 marca 2018 roku w Piasecznie odbędzie się siódmy turniej z cyklu Grand Prix Piaseczna. Zawodnicy są coraz bliżej finałowego turnieju TOP-12 więc rywalizacja o punkty będzie tym bardziej zaciekła. Jak co miesiąc w Piasecznie nie zabraknie losowania atrakcyjnych nagród (koszulek z autografami reprezentantów Polski oraz voucherów do restauracji i sprzętu sportowego). Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody m.in. deski, koszulki oraz nagrody pieniężne ufundowane przez sponsorów. Turniej odbędzie się przy ulicy Sikorskiego 20 w Piasecznie (sala GOSiR). Turniej współfinansowany ze środków Gminy Piaseczno.

VII TURNIEJ Z CYKLU GRAND PRIX W TENISIE STOŁOWYM W PIASECZNIE

Turniej rozegrany zostanie w pięciu kategoriach:
Dzieci (dzieci urodzone w roku 2006 i młodsze)
Juniorzy (dzieci urodzone w roku 2005 i starsze)
Kobiety (kobiety i dziewczyny)
Mężczyźni (mężczyźni powyżej 18 roku życia)
Open (wszyscy zawodnicy – także Ci z licencją PZTS)

Program Grand Prix w Piasecznie:
Kategorie Dzieci, Juniorów i Mężczyzn rozpoczynają zmagania o godzinie 10:00 – zgłoszenia do 9:30
Kategoria Kobiet rozpoczyna turniej o godzinie 11:00 – zgłoszenia do 10:30
Kategoria Open rozpoczyna turniej o godzinie 13:00 – zgłoszenia do 12:30

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie