Informacje1 sierpnia 2014, 20:05,

Konstancin-Jeziorna - gminne obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Burmistrz Konstancina-Jeziorny oraz Przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają mieszkańców gminy do wzięcia udziału w uroczystych obchodach 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W programie m.in. wyjątkowy koncert Ygora Przebindowskiego. W najbliższy weekend władze i mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna oddadzą hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego. Rocznicowe uroczystości rozpoczną się w piątek (1 sierpnia). O godz. 16.00 delegacje złożą kwiaty pod Pomnikiem Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych z Samodzielnego Batalionu im. bryg. Czesława Mączyńskiego przy rondzie im. Jana Pawła II w Konstancinie-Jeziornie. Później, o godz. 17.00, w kościele św. Elżbiety w Powsinie zostanie odprawiona msza św. Dalsze uroczystości odbędą się na cmentarzu powstańczym w Powsinie.

Z kolei w sobotę (2 sierpnia) o godz. 15.00 zapraszamy do willi Hugonówka przy ul. Mostowej 15 w Konstancinie-Jeziornie. Tego dnia Koło nr 8 Samodzielnego Batalionu AK-NSZ im. bryg. Czesława Mączyńskiego Światowego Związku Żołnierzy AK otrzyma sztandar. Gminne obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zakończy w niedzielę (3 sierpnia) wyjątkowy koncert Ygora Przebindowskiego. Artysta w sali widowiskowej Konstancińskiego Domu Kultury przy ul. Mostowej 15 zaprezentuje najnowszy projekt "Powidoki Powstania Warszawskiego". Początek o godz. 19.00 Wstęp bezpłatny.

Informacje30 lipca 2014, 18:43,

Powstanie Warszawskie wystawa w Piasecznie

Zapraszamy na wernisaż o tematyce Powstawia Warszawskiego: wystawa art. grafika malarza mgr sztuki Roberta Lisowskiego i artystów podwarszawskich, w tym malarzy i grafików z terenu gminy Lesznowoli. Wernisaż odbędzie się 1 sierpnia 2014 roku o godz. 12.00 w Gimnazjum Nr 1 im. Powstańców Warszawy przy ul. Gen. Sikorskiego 20 w Piasecznie. Podczas wernisażu odbędzie się Koncert Piosenki Powstańczej w wykonaniu

Wśród wyeksponowanych znajdą się prace różnych artystów z Warszawy i okolic, wśród nich także autorów ściśle związanych z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lesznowoli: Jolanty Walentyny Sobolewskiej, Sylwii Wyszkowskiej, Marii Mieczykowskiej-Dziurdź, Mai Zembrzuskiej i Sebastiana Kicmala. Serdecznie polecamy to duże wydarzenie patriotyczno artystyczne.