Informacje9 marca 2015, 08:18,

Konkurs Wielkanocny Jarmark - Stroik Wielkanocny w Tarczynie

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie ogłosił VI edycję konkursu Wielkanocny Jarmark. Celem konkursu jest: propagowanie tradycji i folkloru związanego ze Świętami Wielkanocnymi, rozwój wrażliwości plastycznej i artystycznej, pogłębienie wiedzy na temat symbolu i znaczenia jajka w obrzędowości ludowej. Tematyka konkursu: Stroik Wielkanocny. Termin nadsyłania prac upływa 31 marca 2015 r. Szczegóły na poniższym plakacie:

Konkurs Wielkanocny Jarmark - Stroik Wielkanocny w Tarczynie

Informacje10 marca 2015, 20:00,

Zapiski amoralnego moralisty - Wtorek Teatralny w Piasecznie

10 marca 2015 roku o godz. 20.00 zapraszamy na Wtorek Teatralny w Piasecznie, podczas którego będzie można obejrzeć spektakl pt.: Zapiski amoralnego moralisty. Wstęp: 15 zł. Miejsce: Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie.

Zapiski amoralnego moralisty - Wtorek Teatralny w Piasecznie

Zapiski amoralnego moralisty - spektakl Mariusza Marczyka oparty na motywach jego powieści: Fetysze Izydora Bluma. Po sukcesie Spóźnionej miłości… spotykamy się z Mariuszem Marczykiem w kolejnym spektaklu, który intryguje już samym swoim tytułem. Co ciekawego wyznał podczas terapeutycznych sesji Izydor Blum, bohater kolejnej scenicznej opowieści? Jakie tajemnice życia w konfrontacji z uporczywie milczącą wiedeńską terapeutką zostaną ujawnione? Czy kryzys w życiu dojrzałego mężczyzny zostanie przełamany? Czy Izydor Blum rzeczywiście znajduje się w niebezpieczeństwie? A może jest ofiarą paranoi? A jeżeli tak, to dlaczego w życiu bardzo bogatego człowieka odnoszącego same sukcesy pojawiły się kłopoty? Jaką rolę w tym kryzysie odegrał fetysz? Co jest tym fetyszem? Czy chodzi część damskiej garderoby? Którą część?

Jakie są główne dystynkcje amoralnego życia profesora chemii i bogatego biznesmena zarazem ? Co ukrywa się za jego statecznym życiem bardzo czytelnym dla środowiska, w którym przebywa na co dzień? Ależ to intrygująca seria pytań! Intrygujący jest cały spektakl, w którym śmiech splata się z refleksją nad kondycją moralną człowieka początku XXI wieku. Jeśli czują Państwo niedosyt po obejrzeniu „Spóźnionej” kolejne sceniczne wcielenie Mariusza Marczyka zaskoczy i na pewno wprawi widzów w doskonały humor. Wykonawcy spektaklu: Mariusz Marczyk - autor książek poetyckich dramatów i powieści. Członek Związku Literatów Polskich i Związku Artystów Scena Polskich. Założyciel Polskiej Sceny Edukacji. Laureat wielu nagród w konkursach sztuki słowa m. in. nagrody Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Słowa Verba Sacra w Poznaniu. Jerzy Miedziński - aktor przez wiele lat współpracujący z Teatrem im. Ludwika Solskiego w Tarnowie oraz z Teatrem im Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.