Informacje3 grudnia 2018, 07:00,

Konkurs na Szopkę bożonarodzeniową w Tarczynie

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie ogłasza konkurs na „Szopkę bożonarodzeniową”. Prace należy składać u organizatora do 14 grudnia 2018 r., na adres: Gminny Ośrodek Kultury, ul. J. Stępkowskiego 17, 05-555 Tarczyn. Najlepsze prace konkursowe zostaną nagrodzone. Po ocenie prac przez Komisję Konkursową zostanie zorganizowana wystawa. Rozdanie nagród odbędzie się w styczniu 2019 roku.

Konkurs na Szopkę bożonarodzeniową w Tarczynie

Cele konkursu:
- kultywowanie wśród uczniów tradycji wykonywania szopek,
- poznanie i zapamiętanie wydarzeń związanych z narodzeniem Jezusa,
- poznanie chrześcijańskiej wymowy świątecznych zwyczajów związanych z domowym przygotowaniem szopki bożonarodzeniowej.
Konkurs adresowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych.
Obejmuje następujące kategorie:
- przedszkola - grupa 5 lat i 6 lat
- klasa I – III szkoły podstawowe
- klasa IV – VI szkoły podstawowe
- klasa VII i gimnazjum
- szopki rodzinne III.
Warunki uczestnictwa:
Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu jedną pracę przestrzenną wykonaną samodzielnie, dowolną techniką i z dowolnych materiałów. Ocenie nie będą podlegać szopki zbiorowe ( nie dotyczy kat. Rodzinna) oraz zakupione szopki jak i figurki. Każda zgłoszona do konkursu praca powinna być opatrzona trwale umocowaną i nie uszkadzającą kompozycji kartką informacyjną zawierającą imię i nazwisko, wiek autora (kategoria), adres, nazwę szkoły tel. kontaktowy.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje29 listopada 2018, 18:00,

Bułgaria - Pamela i Krzysztof Kaczmarkowie - Klub Podróżnika w Konstancinie

29 listopada 2018 roku o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Klubu Podróżnika - Bułgaria. O swoich wyprawach opowiedzą Pamela i Krzysztof Kaczmarkowie. Córka – podróżniczka i jej tata – highliner, od kilku lat realizują podróżniczo-sportowy projekt „Bułgaria poza szlakiem”. Highline to chodzenie po wąskiej, elastycznej taśmie zawieszonej na dużej wysokości. Góry w Bułgarii okazały się nie tylko miejscem idealnym do uprawiania tego ekstremalnego sportu, lecz także skrywającym wiele tajemnic i zapomnianych zabytków. Kiedy odwiedzają jakieś miejsce, Pamela zgłębia jego historię, rozmawia z mieszkańcami, podąża śladem miejscowych legend, a Krzysztof dokonuje zapierających dech w piersiach wyczynów nad malowniczymi przepaściami. Tak udało im się odkryć zapomniane cerkwie, trackie świątynie, jaskinie i zbliżyć do muzułmańskiej społeczności. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Bułgaria - Pamela i Krzysztof Kaczmarkowie - Klub Podróżnika w Konstancinie