Informacje8 listopada 2013, 00:00,

Koncert z okazji Święta Niepodległości w wykonaniu Chóru Miasta Tarczyna

Barbara Galicz - Burmistrz Tarczyna, Ks. Władysław Michalczyk - Prałat, proboszcz Parafii pw. Św. Mikołaja w Tarczynie, Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zapraszają na koncert patriotyczno-religijny z okazji Święta Niepodległości w wykonaniu Chóru Miasta Tarczyna. Koncert odbędzie się 11 listopada 2013 roku o godz. 15.00 w kościele p.w. Św. Mikołaja w Tarczynie. Wywieś flagę - bądź dumny z Polski!

Koncert z okazji Święta Niepodległości w wykonaniu Chóru Miasta Tarczyna
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Tarczyn
Tematy:Tarczyn

Informacje7 listopada 2013, 00:00,

Obchody 50-lecie istnienia szkoły w Gołkowie

28 października 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Piasecznie odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 50 – lecia istnienia szkoły. Otwierając w 1963 roku placówkę w Gołkowie, pierwszy jej kierownik p. Tadeusz Kuźnia powiedział: „Przekazujemy dziś w wasze ręce szkołę piękną, jasną, czystą”.
OBCHODY 50-LECIE ISTNIENIA SZKO£Y W GO£KOWIE

Taką też szkoła przy Głównej 50 pozostała, o czym mogli się przekonać przybyli na uroczystość zaproszeni goście. Jubileusz uświetnili swą obecnością burmistrz p. Zdzisław Lis, dyrektor ZEAS p. Edyta Woźniak, przewodniczący Rady Gminy p. Piotr Obłoza, przedstawiciel ZNP p. Elżbieta Witkoś-Misiak, dyrektorzy piaseczyńskich placówek oświatowych, byli dyrektorzy SP3, absolwenci, byli i obecni nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

OBCHODY 50-LECIE ISTNIENIA SZKO£Y W GO£KOWIE

Zebranych serdecznie powitała dyrektor szkoły p. Alicja Czarnecka. W swym przemówieniu dziękowała wszystkim, którzy tworzyli historię szkoły na przestrzeni 50 lat i zapisali się w sercach i pamięci kilku już pokoleń.

OBCHODY 50-LECIE ISTNIENIA SZKO£Y W GO£KOWIE

W sentymentalną podróż po krainie historii naszej okolicy i szkoły zaprosili uczniowie, którzy pod kierunkiem bibliotekarki p. Teresy Kęciek przygotowali piękne i wzruszające widowisko słowno – muzyczne. W bogatym programie artystycznym nie zabrakło piosenki rewelacyjnie wykonanej przez pracowników szkoły – jej absolwentów.

OBCHODY 50-LECIE ISTNIENIA SZKO£Y W GO£KOWIE

Następnie p. dyrektor Alicja Czarnecka wręczyła honorowe tytuły „Przyjaciela Szkoły” i złożyła podziękowania gościom i organizatorom uroczystości. Po części oficjalnej można było obejrzeć kroniki szkoły i wystawę zdjęć. Dawnych wspomnień czar…
autor/źródło: UMiG Piaseczno