Informacje2 marca 2016, 19:00,

Koncert muzyki klasycznej i rozrywkowej w Tarczynie

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie serdecznie zaprasza na koncert muzyki klasycznej i rozrywkowej w wykonaniu Orkiestry Dętej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie. Orkiestrą dyrygować będzie Jarosław Praszczałek. Koncert odbędzie się 2 marca 2016 roku o godz. 19.00 w sali widowiskowo-koncertowej im. M. Fogga w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie, ul. J. Stępkowskiego 17. Wstęp wolny.

KONCERT MUZYKI KLASYCZNEJ I ROZRYWKOWEJ W TARCZYNIE

Informacje11 marca 2016, 19:00,

Mongolia powrót na stepy - fotografia Jakuba Czajkowskiego

11 marca 2016 roku w godzinach 19:00-21:00 odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Jakuba Czajkowskiego pn.: Mongolia powrót na stepy. Miejsce: Przystanek Kultura Plac Piłsudskiego 9 Piaseczno. Wystawę będzie można oglądać od 11 marca do 15 kwietnia 2016 r.

MONGOLIA POWRÓT NA STEPY - FOTOGRAFIA JAKUBA CZAJKOWSKIEGO

Mongolia to kraj o bogatej kulturze i imponującej historii. Jej najcenniejszym skarbem jest przyroda. Nieskażona, dziewicza i wbrew powszechnemu mniemaniu niezwykle różnorodna. Na mongolskim stepie niewiele zmieniło się od czasów Czyngis-chana, a Mongołowie bardzo chętnie witają gości i zapraszają do swoich jurt. Od 2006 roku odwiedziłem Mongolię pięć razy i poznałem tam wielu niesamowitych ludzi. Podróżowałem po zielonych stepach i gorącej Pustyni Gobi, wędrowałem w odludnych górach i przemierzałem konno dziką tajgę. Każda wyprawa była dla mnie czymś nowym i wiem, że każdy następny wyjazd do Mongolii będzie wielką przygodą.

Jakub Czajkowski - geograf, przewodnik górski; połączył naukę z pasją podróżowania i poznawania świata; kilkakrotnie podróżował po Mongolii, wędrował po górskich pustkowiach Azji Centralnej, przemierzał szlaki Indochin i syberyjską tajgę, wielokrotnie organizował trekkingi górskie w różnych pasmach Karpat; najbardziej ceni sobie kontakt z dziką przyrodą; interesuje się fotografią i różnymi formami turystyki aktywnej; zajmuje się organizacją wypraw przygodowych.