Informacje2 grudnia 2018, 17:00,

Koncert fortepianowy Yuko Kawai w Łazach


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


2 grudnia 2018 roku o godz. 18.00 odbędzie się koncert fortepianowy utalentowanej pianistki Yuko Kawai. Bilety w przedsprzedaży 20 zł/os., w dniu imprezy 30 zł. Ilość miejsc ograniczona! Informacje pod numerem telefonu 22 757 92 09. Honorowana jest Lesznowolska Karta Dużej Rodziny oraz Karta Seniora. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Łazach, ul. Przyszłości 8. Zapraszamy.

Koncert fortepianowy Yuko Kawai w Łazach

Yuko Kawai -  urodziła się w Nagoi (Japonia). Gra na fortepianie od piątego roku życia. Uczyła się w Okazaki w prefekturze Aichi. W trakcie studiow podyplomowych w Aichi została zauważona przez przebywającego wówczas w Japonii prof. Jana Ekiera. Rezultatem spotkania był przyjazd pianistki do Polski w 1991 roku, kontynuacja studiów w Akademii Muzycznej w Warszawie pod kierunkiem prof. Jana Ekiera i uzyskanie dyplomu tej uczelni w 1994 roku. Jako pierwsza zaprezentowała światowe prawykonanie Koncertów fortepianowych e-moll i f-moll Chopina w wersji na fortepian solo według Wydania Narodowego. Od 2001 r. kontynuuje historyczny projekt „Chopinissimo” (seria recitali wszystkich dzieł Chopina w oparciu o Wydanie Narodowe). "Śmiało można uznać, że liryzm przenikający jej pełną śpiewności grę godny jest Lipattiego”- The Art of Records, 2008. Yuko Kawai prowadzi intensywną działalność koncertową, występuje m.in. w Filharmonii Narodowej, Tokyo Opera City Takemitsu Memorial, Hamarikyu Asahi Hall, Suntory Hall. W 2010 r. odbyła tournée po Japonii z Kwartetem Filharmonii Warszawskiej, podczas którego wykonywała Koncerty fortepianowe Chopina. W tym samym roku wystąpiła w cyklu programu telewizyjnego pt.”Yuko Kawai talks about Chopin National Edition (vol.1-13)” dla CLASSICA JAPAN TV. W 2011 r. ten program otrzymał prestiżową nagrodę “The 1st Satellite Broadcasting Association Award”.

Przeczytaj też: Czy woda w gminie Lesznowola jest bezpieczna do picia?

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje2 grudnia 2018, 14:00,

Kiermasz świąteczny w Tarczynie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

2 grudnia 2018 roku od godz. 15.00 zapraszamy na Kiermasz świąteczny podczas którego będzie można uczestniczyć w Warsztatach wyrobu ozdób choinkowych oraz zakupić dekoracje świąteczne. Miejsce: hol Gminnego Ośrodka Kultury w Tarczynie, ul. Stępkowskiego 17. Serdecznie zapraszamy.

Kiermasz świąteczny w Tarczynie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie