Informacje17 stycznia 2013, 00:00,

Koncert dla Babci i Dziadka w Górze Kalwarii

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii oraz Fundacja Promocji i Edukacji Artystycznej Promotus zapraszają na NOWOROCZNY KONCERT DLA BABCI I DZIADKA, który odbędzie się w najbliższą sobotę 19 stycznia 2013 roku o godz. 16.00 w sali kinowej Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii. Wstęp wolny.Koncert dla Babci i Dziadka odbędzie się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria Pana Dariusza Zielińskiego.

NOWOROCZNY KONCERT DLA BABCI I DZIADKA W GÓRZE KALWARII

W programie koncertu, będzie można zobaczyć i usłyszeć solistów sekcji muzycznych Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii, solistów i zespół sekcji wokalnej Fundacji Promotus, młodych aktorów sekcji teatralnej Ośrodka Kultury oraz na finał dziecięcy Zespół Folklorystyczny KALWARKI. Koncert poprowadzi Grzegorz Emanuel.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje17 stycznia 2013, 00:00,

Spotkanie z Ewą Chotomską w Starej Iwicznej

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli zaprasza dzieci i młodzież na spotkanie autorskie z Ewą Chotomską autorką książek dla dzieci, które odbędzie się w sobotę 19 stycznia 2013 roku o godz. 10.00 w Świetlicy GOK Lesznowola przy ul. Nowej 6 (II piętro) w Starej Iwicznej. Wstęp wolny. Po zabawie z Ciotką Klotką, autorka podpisze swoje książki, które będzie można zakupić w trakcie spotkania. Zapraszamy na spotkanie z Ewą Chotomską w Starej Iwicznej.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z EW¡ CHOTOMSK¡ W STAREJ IWICZNEJ

Ewa Chotomska to córka popularnej poetki Wandy Chotomskiej. Powszechnie znana jest jako ciotka Klotka z telewizyjnego Tik - taka. Autorka występowała w nim przez siedemnaście lat (nagrano około sześciuset odcinków). Inne programy dla dzieci, z którymi jest ona związana, to Budzik i Jedyneczka. Wraz z Andrzejem Grabowskim założyła w 1983 r. dziecięcy zespół Fasolki. Chotomska pisze teksty do ich piosenek.

EWA CHOTOMSKA

Do tej pory powstało ich około trzystu. Na spotkaniach z młodymi czytelnikami (autorka jest bardzo aktywna, odwiedza wiele szkół i przedszkoli) opowiada, że tworzy je na zamówienia, które dotyczą konkretnego tematu. Jej książek reklamować właściwie nie trzeba. Wystarczy wspomnieć, że to ona napisała słowa takich piosenek, jak Szczotka, pasta czy Mydło lubi zabawę, znanych i lubianych od lat przez dzieci w całej Polsce.

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola