Informacje18 listopada 2010, 00:00,

Koncert charytatywny dla Lenki w 8 Ball Club Piaseczno

8 Ball Club w Piasecznie, serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców, na koncert charytatywny, podczas którego wystąpi: Tomasz "Emeryt" Lenard (bongosy i urządzenia perkusyjne, vocal), Paweł "Góral" Górski (gitara, vocal) oraz Arek Zewar (gitara vocal). Koncert odbędzie się w sobotę 20 listopada 2010 roku, start o godzinie 20.30. Wstęp 10 złotych (cała kwota przeznaczona będzie na pomoc bardzo chorej Lence). Więcej informacji na stronie internetowej: www.8ballclub.pl

KONCERT CHARYTATYWNY W 8 BALL CLUB PIASECZNO
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje19 listopada 2010, 00:00,

AB OVO TEATR IMPROV - Wtorek Wydarzeń Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na Wtorek Wydarzeń i tym samym, na niezwykły wieczór z grupą AB OVO TEATR IMPROV, czyli na wielką teatralno kabaretową improwizację. Występ odbędzie się we wtorek 23 listopada 2010 roku, o godzinie 20.00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp 10 złotych ulgowy, 15 złotych normalny. Zapraszamy!

AB OVO TEATR IMPROV - Wtorek Wydarzeń Piaseczno

Czym jest IMPRO? Sporty teatralne znane są już na całym świecie i publiczność je uwielbia. To spotkania, w których widz jest niejako drugim aktorem, bierze czynny udział w sztuce, a nawet jest po części jej twórcą. To Jego bowiem sugestie decydują o przebiegu wieczoru. Tu właśnie tkwi cały sekret !!! Widz jest świadkiem TU I TERAZ jak aktor zmierza się z własną materią, często wręcz walczy z własnym umysłem, po to by wygenerować i odnaleźć się w sytuacji zaproponowanej przez niego. Na polecenie prowadzącego aktorzy spełniają tu wszystkie zachcianki rozbawionej publiczności. W mgnieniu oka wymyślają riposty i kierują scenką ku niespodziewanemu rozwiązaniu. W ten sposób w ciągu 1,5 godziny przed oczami widowni przewija się cały repertuar tworzonych ad hoc komicznych scen. Nie ma wątpliwości, że Polacy uwielbiają inteligentny dowcip i ten rodzaj sztuki przypadnie im bardzo do gustu. Każde spotkanie z IMPROV jest niepowtarzalne i śmieszy do łez.

Grupa teatralna AB OVO powstała w kwietniu tego roku i dzięki gościnności Konstancinskiego Domu Kultury tam spotyka się na treningach. Razem z dyrektorem KDK Dariuszem Falaną postanowili otworzyć "Scenę pod sceną", która mieści się w piwnicy Amfiteatru w samym sercu Konstancina w słynnym parku zdrojowym. Pomysł ten miał swój bardzo pozytywny oddźwięk zarówno wśród mieszkańców jak i warszawiaków spędzających weekendy w uzdrowisku. "Scena pod sceną" docelowo umożliwi spotkania z każdą formą sztuki teatralnej, a odbiorcami będą dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Improv to znana już na całym świecie sztuka, w której "publiczność rządzi”, czyli decyduje o przebiegu spektaklu a aktorzy mają za zadanie na oczach widza zagrać wszystko, o co publiczność poprosi. Wszyscy uwielbiamy podglądać, to silniejsze od nas a ta sztuka to nic innego jak podglądanie tu i teraz procesu tworzenia aktora będącego na scenie. Musi on bez możliwości schowania się w kulisę w kilka sekund wymyślić scenę ad hoc błyskotliwie, inteligentnie i dowcipnie! W Polsce ta trudna sztuka dopiero zaczęła zaskarbiać sobie przychylność widza, który przychodząc raz staje się fanem tej formy teatralnej. Każde spotkanie jest jedyne i nie powtarzalne, przez co w nieskończoność ciekawe. W Polsce powstało już kilka grup, ale w porównaniu choćby z Berlinem, w którym Teatrów Improv grających z ogromnym powodzeniem jest około 15 to znak, że ewidentnie jesteśmy tuż przed wielkim BOOM! Nie można mieć wątpliwości, że Polacy ze swoim poczuciem humoru zakochają się w tej sztuce!

Grupę TEATRALN¡ AB OVO tworzą: Dorota Grojainow, Agnieszka Bajer, Katarzyna Michalska, Olga Miłaszewska, Jasiek Aleksandrowicz-Krasko, Robert Kibalski, Wojtek Medyński, Piotr Wesołowski, Piotr Wyżykowski. Więcej informacji na ich temat, możecie znaleźć na ich stronie internetowej: www.teatrabovo.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno