Informacje23 kwietnia 2007, 00:00,

Komunikacja w zbliżający się długi weekend majowy

Na stronie gminy Konstancin Jeziorna ukazała się informacja o komunikacji w długi weekend majowy. W poniedziałek 30 kwietnia, środę 2 maja i piątek 4 maja 2007 roku, tramwaje i autobusy miejskie (w tym linia 139) będą kursowały według świątecznego rozkładu jazdy - wybrane linie zostaną zasilone dodatkowym taborem. Metro będzie kursowało według sobotniego rozkładu jazdy.

Autobusy podmiejskie oraz SKM (w tym linie 700, 710, 724, 725) będą kursowały wg rozkładu z dnia powszedniego. Od 28 kwietnia 2007 roku, w dni wolne od pracy trasa linii 130 zostanie wydłużona z Wilanowa do Powsina. Informacja pochodzi ze strony: www.konstancinjeziorna.pl
autor/źródło: Redaktorzy serwisu powiat piaseczyński Konstancin Jeziorna

Informacje23 kwietnia 2007, 00:00,

Piaseczno: obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Starosta Piaseczyński oraz Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno zapraszają wszystkich na uroczyste obchody 216 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które odbędą się 3 maja 2007 roku w Piasecznie. Poniżej możecie zapoznać się z programem uroczystości zaplanowanej przez organizatorów, czyli: Starostwo Powiatowe w Piasecznie, oraz Urząd Miasta i Gminy Piaseczno.

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Piasecznie (weekend majowy)

216 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja program uroczystości:
Godzina 9:45: zbiórka pocztów sztandarowych i delegacji na placu przed kościołem Św. Anny. Piaseczyńska Orkiestra Dęta - utwory muzyczne.
Godzina 10:00: Msza Św. za Ojczyznę z udziałem chóru Lira.
Godzina 11:00: wyjście z kościoła po mszy, ustawienie pocztów sztandarowych na placu Piłsudskiego, przed ratuszem, Hymn Narodowy zagra Piaseczyńska Orkiestra Dęta, rozpoczęcie uroczystości powitanie, wystąpienie okolicznościowe, złożenie wiązanek - werble Piaseczyńska Orkiestra Dęta, wyprowadzenie pocztów sztandarowych.
Godzina od 11:30 do 15:00:Plac Piłsudskiego - część towarzyszącą uroczystości prowadzi Stowarzyszenie Miłośników Militariów WP Patriot, Kreatywne Piaseczno - koncerty, spektakle, wystawy, prezentacje organizacji pozarządowych, pokazy służb publicznych, Debata Obywatelska - Ratusz.
Około godziny 12:00: Piaseczyński Festiwal Biegowy pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno - Skwer Kisiela - część sportową organizuje Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie.

Współorganizatorzy obchodów 216 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja: Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie, Parafia Św. Anny w Piasecznie, Koła Piaseczyńskie Związków Kombatanckich, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie, Stowarzyszenie Miłośników Militariów WP Patriot.

źródło informacji: www.piaseczno.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno