Informacje11 sierpnia 2017, 06:00,

Komunikacja miejska w długi weekend 11-15 sierpnia 2017


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że w długi weekend od 11 do 15 sierpnia 2017 roku, założenia w stosunku do komunikacji miejskiej są następujące:

KOMUNIKACJA MIEJSKA W DŁUGI WEEKEND 11-15 SIERPNIA 2017

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje1 sierpnia 2017, 15:39,

Wspólny Bilet Samorządowy - pierwszy taki bilet kolejowy w kraju


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Od 1 sierpnia 2017 roku można kupić Wspólny Bilet Samorządowyuprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów we wszystkich pociągach uruchamianych przez przewoźników: Koleje Mazowieckie, Warszawską Kolej Dojazdową, Koleje Śląskie, Koleje Małopolskie, Arrivę, Koleje Wielkopolskie, Koleje Dolnośląskie i Łódzką Kolej Aglomeracyjną. Oferta została opracowana przez Związek Samorządowych Pracodawców Kolejowych.

WSPÓLNY BILET SAMORZĄDOWY - PIERWSZY TAKI BILET KOLEJOWY W KRAJU

- To pierwsze wspólne przedsięwzięcie Związku Samorządowych Pracodawców Kolejowych – mówi Dariusz Grajda, prezes związku. - Wspólny bilet samorządowy ma przede wszystkim ułatwić przemieszczanie się pomiędzy regionami i zachęcić mieszkańców Polski do częstszych podróży pociągami. To pilotaż, dlatego oferta nie obowiązuje jeszcze u wszystkich przewoźników, którzy tworzą związek. Będziemy sukcesywnie ją rozbudowywać. Przede wszystkim będziemy wsłuchiwać się w głosy pasażerów i brać je pod uwagę przy modyfikacji oferty – zapowiada Dariusz Grajda.

Wspólny Bilet Samorządowy to pierwsza tego typu oferta kolejowa w Polsce. Bilet kosztuje 38 złotych i jest ważny przez 24 godziny. Można na nim podróżować na 62 liniach, obsługujących ponad 950 stacji na terenie

12 województw. Oferta jest dostępna w następujących kanałach dystrybucji Kolei Mazowieckich: w kasach biletowych, biletomatach, przez telefon komórkowy za pomocą aplikacji SkyCash oraz przez Internet. Wspólny Bilet Samorządowy można kupić już na tydzień przed planowaną podróżą.

11 kolejowych spółek samorządowych zrzeszonych w ZSPK obsługuje dziś ponad 4800 kilometrów linii kolejowych, zatrudniając 6265 pracowników. Liczba wykorzystywanego taboru, wliczając człony elektrycznych zespołów trakcyjnych, wynosi dziś 1473 wagony oraz 43 lokomotywy i stanowi bardzo poważny i stale rosnący udział na polskim rynku kolejowym. W roku 2016 przewoźnicy zrzeszeni w związku przewieźli ponad 133 miliony pasażerów, co stanowiło 46% liczby wszystkich podróżujących koleją w Polsce. Na drugim miejscu znalazły się Przewozy Regionalne (obecnie Polregio) z wynikiem 27% a na trzecim PKP Intercity - 13%.

Koleje samorządowe to dziś ponad 500 nowoczesnych pociągów i symbol doskonałej współpracy pomiędzy przewoźnikami, jak i z lokalnymi społecznościami.

Kolejarze zrzeszeni w związku zapowiadają dalsze wspólne działania.

Donata Nowakowska - Rzecznik Prasowy Kolei Mazowieckich – KM

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie