Informacje12 listopada 2007, 00:00,

Komisarz w Piasecznie - wybory na Burmistrza Piaseczna

Od kilku miesięcy informowaliśmy Was w naszym prywatnym serwisie powiatu piaseczyńskiego o losach Józefa Zalewskiego (Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno). Dziś pojawiły się konkretne informacje, że premier wyznaczył komisarza Piaseczna. Komisarzem Piaseczna został bezpartyjny urzędnik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, którego głównym zadaniem jest koordynacja prac Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno oraz przygotowanie w ciągu najbliższych 90 dni wyborów na urząd Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.

Pełniącym obowiązki burmistrza Piaseczna został 40-letni Krzysztof Wróbel, który skończył nauki polityczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, jest absolwentem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. W samorządzie pracuje od dwunastu lat. Jest bezpartyjny. Według informacji w portalu gazeta.pl: Komisarz Piaseczna, już wczoraj wszedł do piaseczyńskiego ratusza. Pracę rozpoczął od spotkania z pracownikami urzędu. Gabinetu burmistrza Zalewskiego nie zajął - pomieszczenie jest w remoncie. Kalendarz wyborczy jeszcze nie został ustalony, ale wybory piaseczyńskiego burmistrza odbędą się najpóźniej za 90 dni. ¬ródło: http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4665538.html

Poprzednie informacje powiązane tematycznie w naszym serwisie: Burmistrz Piaseczna Józef Zalewski musi odejść (2007-02-24), Piaseczyńscy radni bronią burmistrza (2007-03-20), Burmistrz Piaseczna Józef Zalewski stracił mandat (2007-04-04), Sprawę Burmistrza Piaseczna Zalewskiego rozstrzygnie sąd (2007-04-21), Czy Piaseczno będzie bez Burmistrza Józefa Zalewskiego? (2007-09-14), Mieszkańcy Piaseczna pytają o losy Burmistrza Zalewskiego (2007-10-14), oraz Czy Piaseczno będzie miało Komisarza - losy Burmistrza (2007-10-25).

Będą wybory na Burmistrza Gminy Piaseczno, ale czy jest jakiś rozsądny kandydat, który wyprowadzi wszystkie sprawy gminy na prostą, a także przyczyni się do rozwoju gminy Piaseczno? Czekamy na Wasze komentarze pod informacją?
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje13 listopada 2007, 00:00,

Spektakl Pamięć Katynia w Konstancińskim Domu Kultury

Konstanciński Dom Kultury www.kdk-info.pl zaprasza na spektakl słowno - muzyczny poświęcony Polakom w łagrach sowieckich pod tytułem: Jeśli zapomnę o nich - Ty Boże na niebie zapomnij o mnie - Pamięć Katania. Spektakl Pamięć Katynia odbędzie się w najbliższą niedzielę, 18 listopada 2007 roku, o godzinie 19:00 w Konstancińskim Domu Kultury, przy ulicy Jaworskiego 18, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny!

Jeśli zapomnę o nich - Ty Boże na niebie zapomnij o mnie. Spektakl Pamięć Katynia w Konstancińskim Domu Kultury
kliknij, aby powiększyć plakat spektaklu

Program spektaklu Pamięć Katania, oparty jest na wspomnieniach więźniów i tekstach Józefa Czapskiego, Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, Beaty Obertyńskiej, Mariana Hemara, Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza, Bułata Okudżawy. Spektakl wyreżyserowany przez Bogdana Śmigielskiego pokazywany był już w wielu miejscach, a autorzy spotykali się z bardzo żywymi i emocjonalnymi reakcjami publiczności. Serdecznie zapraszamy na spektakl Pamięć Katynia do Konstancińskiego Domu Kultury.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin-Jeziorna