Informacje13 października 2014, 08:00,

Kolory Prawosławia Polska wystawa fotograficzna w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Od 12 października 2014 roku na rynku oglądać będzie można nową wystawę fotograficzną opowiadającą o polskiej tradycji prawosławnej.Wystawa „Kolory Prawosławia” pokazuje polskie prawosławie widziane obiektywem i sercem jednocześnie: kolory cerkwi wiejskich i miejskich, koloryt świątecznych i codziennych obrzędów religijnych, barwne i szanowane postaci związane z prawosławiem, duchowieństwo i parafian. Wystawa ta zapoczątkowała cykl wystaw o prawosławiu w innych państwach.

Kolory Prawosławia Polska wystawa fotograficzna w Piasecznie

Wystawa „Kolory Prawosławia. Polska” była pokazywana na Białorusi, Ukrainie, w Serbii, Rumunii, Mołdawii, Bułgarii i Grecji. Jednocześnie zawitała do wielu miast w Polsce, gdzie wszędzie cieszyła się popularnością i uznaniem. Wystawa liczy 200 zdjęć, które starają się możliwie najróżnorodniej pokazać polską tradycję prawosławną. Zdjęcia prezentują różnorakie obszary działalności, architektury i historycznego dziedzictwa Cerkwi prawosławnej w Polsce. Wystawę przygotowali ludzie dobrej woli skupieni wokół portalu Orthphoto.net. Chcieli w ten sposób pokazać skoncentrowaną wokół prawosławia społeczność wraz z jej specyfiką i kulturowym kolorytem. Zdjęcia wybrano z ponad 55 tysięcy, które znajdują się w Serwisie OrthPhoto (10 wersji językowych, 1000 odwiedzin dziennie, użytkownicy z ponad 100 państw).

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Kolory Prawosławia Polska wystawa fotograficzna w Piasecznie

Wernisaż wystawy rozpocznie się o godz. 18.00. Towarzyszyć mu będą dwa referaty powiązane tematycznie, jeden na temat ikon, drugi zatytułowany „Wciąż żywa Hagia Sophia”. Obydwa wygłoszone zostaną w Przystanku Kultura. Nie zabraknie również akcentu muzycznego. Chór męski wykona tradycyjne liturgiczne i paraliturgiczne pieśni prawosławne. Wernisaż dodatkowo uświetnią: film Jerzego Kaliny pt. Prawosławie w Polsce oraz impresje filmowe autorstwa Romana Wasiluka. Wystawa odbywa się z błogosławieństwa Wielce Błogosławionego Sawy, Metropolity Warszawskiego i całej Polski. Wystawę swoim honorowym patronatem objął Prezydent RP, Bronisław Komorowski. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia "Kolorów Prawosławia. Polska!".

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje12 października 2014, 12:00,

MOTOCROSS Motocyklowe Wyścigi Terenowe w Mysiadle


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

12 października 2014 roku serdecznie zapraszamy na zawody motocyklowe, które zostaną rozegrane na nowo wybudowanym torze . Prawdziwa gratka dla zawodników oraz kibiców. Zawody zostaną rozegrane zgodnie z regulaminem Motocyklowych Wyścigów Terenowych.

MOTOCROSS Motocyklowe Wyścigi Terenowe w Mysiadle

Przeczytaj też: Czy woda w gminie Lesznowola jest bezpieczna do picia?

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie