Informacje28 stycznia 2018, 15:00,

Kolory miasta - przedstawienie interaktywne dla dzieci w Tarczynie

28 stycznia 2018 roku o godz. 16.00 zapraszamy na interaktywny spektakl dla dzieci pt.: Kolory miasta. Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury, ul. J. Stępkowskiego 17. Cena biletu - 10 zł. Bilety do nabycia w GOK Tarczyn ul. J. Stępkowskiego 17, pok. nr 101, przed spektaklem.

KOLORY MIASTA - PRZEDSTAWIENIE INTERAKTYWNE DLA DZIECI W TARCZYNIE

Kolory Miasta to interaktywny spektakl dla dzieci, pełen zwrotów akcji, zabawnych sytuacji i wyjątkowych bohaterów. Oparty jest na autorskim scenariuszu i autorskiej bajkowej muzyce. Wszystkie piosenki są śpiewane przez aktorów na żywo i posiadają ekspresyjną choreografię. Przez całe 60 minut bawi widzów - zarówno tych najmłodszych, jak i ich rodziców. „Kolory Miasta” to spektakl o tematyce ekologicznej, pełen magii i dobrego humoru. Poprzez dobrą zabawę uczy, jak ważna w życiu człowieka jest przyroda. Kształtuje wśród najmłodszych pełną szacunku postawę wobec natury. Poprzez ten wyjątkowy interaktywny spektakl, w którym uczestniczyć będzie każde dziecko poprzez emocje, a także animacje i piosenki, najmłodsi nauczą się jak możemy „odczarować” nasze polskie miasta, by stały się ekologiczne i kolorowe. To spektakl o ekologii, ale także o marzeniach, przyjaźni i miłości. Dzieci w jego trakcie nauczą się wesołych piosenek, a także zapraszane będą na scenę do wspólnej zabawy. Spektakl skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Zapowiedź fabuły - każdy zwierzak kocha czystą przyrodę i marzy, aby zawsze wokół było kolorowo. Niektóre ze zwierząt mają jednak bardziej wyszukane marzenia. Jeżyk Jerzy i Zając Zuza, czyli najlepsi leśni przyjaciele, postanowili zostać gwiazdami z bajki dla dzieci. Znudzeni swoim bezproblemowym żywotem, postanawiają stać się bohaterami spektakularnie ciekawej historii. Przypadkowo trafiają do wyjątkowego miejsca, jakim jest "Zaczarowane Miasto", w którym wszystko jest szare. Grasuje w nim złowroga Wrona, a nad miastem unosi się smog. Jeżyk i Zajączek muszą stanąć na straży czystej przyrody i przypomnieć mieszkańcom miasta, jak wiele barw ma natura. Postanawiają przywrócić miastu kolory i zdjąć z niego klątwę szarości. Tylko czy znajdą, by to osiągnąć, odpowiednie zaklęcia?

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje6 lutego 2018, 07:00,

Rekrutacja do przedszkoli i szkół podstawowych na rok szkolny 2018/2019 na terenie gminy Piaseczno

6 lutego 2018 roku, rozpocznie się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2018/2019. Rekrutacja przeprowadzona zostanie z wykorzystaniem elektronicznego sytemu rekrutacji.

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI NA ROK SZKOLNY 2018/2019 NA TERENIE GMINY PIASECZNO

Szczegółowe informacje tj.: harmonogram, zasady oraz kryteria obowiązujące w tegorocznej rekrutacji zostaną zamieszczone na stronie Portalu Oświatowego Piaseczno www.oswiata.piaseczno.eu w zakładce Rekrutacja 2018/2019. 6 lutego zostanie także zamieszczony link do elektronicznego systemu rekrutacji, który umożliwi zapisywanie dzieci do wybranej placówki oświatowej.

UMiG Piaseczno