Informacje16 marca 2018, 09:00,

Koło mego ogródeczka w Mysiadle - Muzyczne opowieści i zabawy babuni

16 marca 2018 roku o godz. 10.00 odbędzie się koncert dla maluszków "Muzyczne opowieści i zabawy babuni" pt. "Koło mego ogródeczka" w Klubie Rodziców. Instrument prezentowany: Viola da gamba

VIOLA DA GAMBA W MYSIADLE - MUZYCZNE OPOWIEŚCI I ZABAWY BABUNI

Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

KOŁO MEGO OGRÓDECZKA W MYSIADLE - MUZYCZNE OPOWIEŚCI I ZABAWY BABUNI

Informacje7 kwietnia 2018, 06:00,

Mammobus LUX MED w Piasecznie - bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat w kwietniu 2018

7 i 9 kwietnia 2018 roku odbędą się badania mammograficzne w mammobusie na placu przy Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno, ul. Sierakowskiego w Piasecznie.

MAMMOBUS LUX MED W PIASECZNIE - BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE DLA KOBIET W WIEKU 50-69 LAT W KWIETNIU 2018

Badanie jest bezpłatne i refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie:
• w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu
• lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach ( dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2 )

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Wymagana jest wcześniejsza rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, dlatego należy przynieść na badanie zdjęcie/płytę z poprzednich mammografii.