Informacje11 kwietnia 2007, 00:00,

Klub Rowerowy Pędziwiatr wycieczka: Otwock Wielki

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr w Piasecznie organizuje kolejną wycieczkę klubową. Tym razem będzie to drugie podejście do Otwocka. Poprzednie nie doszło do skutku, z powodu zamkniętego pałacu. Pałac w Otwocku Wielkim został już otwarty, tak więc tym razem wycieczka rowerowa będzie na drugą stronę Wisły. Znajduje się tam jeden z najcenniejszych zabytków Mazowsza. Na wyspie Rokola stoi trzykondygnacyjny późnobarokowy pałac projektu Tylmana z Gameren zbudowany na przełomie XVII i XVIII w., zaliczany dziś do zabytków I klasy. Do niedawna był letnią rezydencją Prezydenta Rzeczpospolitej. Przewidywany dystans: 65 km.

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr - logo

Planowana trasa wycieczki:
Piaseczno - żabieniec - trakt warecki - Nowink i- Wojciechowie - Dobiesz - Taniocha -zielony szlak rowerowy do Góry Kalwari - Góra Kalwaria - Glinki - Kępa Nadbrzeska -Otwock Wielki.

Planowany powrót wycieczki:
Otowock Wielki - Kępa Nadbrzeska - Glinki - Góra Kalwaria - niebieski szlak rowerowy do Konstancina (Podłęcze, Cieciszew) - Chylice - Piaseczno.

Osoby zainteresowane wycieczką rowerową do Otwocka Wielkiego, spotykają się w niedzielę, 15 kwietnia 2007 (niedziela), o godzinie 09:00. Miejsce spotkania: GOSiR w Piasecznie przy ulicy Sikorskiego 20. Organizatorzy wycieczki proszą o zabranie gotówki na wstęp do pałacu, koszt: 8 zł (bilet normalny), 4 zł (bilet ulgowy). Zapraszamy na wycieczkę!

źródło informacji: piaseczno.masa.waw.pl
planowana trasa: mapa (.jpg)

W najbliższy weekend mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego będą mieli okazję spędzić bardzo aktywne dwa dni. W sobotę 14 kwietnia 2007 roku odbędzie się Trzeci Konstanciński Integracyjny Rajd Przygodowy - więcej informacji na ten temat przeczytacie w informacji: Konstanciński Rajd Przygodowy. Natomiast w niedzielę 15 kwietnia 2007 roku miłośnicy spędzania aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, będą mogli pojechać z Klubem Pędziwiatr na wycieczkę rowerową do Otwocka. Przed mieszkańcami bardzo aktywny weekend.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje9 kwietnia 2007, 00:00,

Od września ma ruszyć szkoła Józefosław - Julianów

Jak możemy przeczytać w serwisie internetowym Jozefoslaw.eu, trwa budowa szkoły podstawowej i gimnazjum w Józefosławiu. Szkoła w Józefosławiu zostanie uruchomiona w dniu 01 września 2007 roku. Do końca lipca 2007 oddany zostanie stan budowlany, a do dnia 24 sierpnia 2007 całość wyposażenia szkoły.

Szkoła podstawowa ma być na 450 uczniów, gimnazjum na 200 uczniów, sala gimnastyczna. Boisko powinno być gotowe do końca roku, a hala sportowa i basen projektowane są na 2008/2009 rok.

Obwody szkół zostaną zmienione i szkoła w Józefosławiu będzie obejmowała obszar zamknięty ulicami: Puławska, Energetyczna, Geodetów, Julianowska (wraz z osiedlami na prawo od niej) aż do granic Józefosławia od strony Lasu Kabackiego.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie w serwisie: www.jozefoslaw.eu. Strona dostępna jest również pod drugim adresem: www.jozefoslaw.com.pl. Serdecznie zapraszamy na ich stronę.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno