Informacje11 kwietnia 2007, 00:00,

Klub Rowerowy Pędziwiatr wycieczka: Otwock Wielki

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr w Piasecznie organizuje kolejną wycieczkę klubową. Tym razem będzie to drugie podejście do Otwocka. Poprzednie nie doszło do skutku, z powodu zamkniętego pałacu. Pałac w Otwocku Wielkim został już otwarty, tak więc tym razem wycieczka rowerowa będzie na drugą stronę Wisły. Znajduje się tam jeden z najcenniejszych zabytków Mazowsza. Na wyspie Rokola stoi trzykondygnacyjny późnobarokowy pałac projektu Tylmana z Gameren zbudowany na przełomie XVII i XVIII w., zaliczany dziś do zabytków I klasy. Do niedawna był letnią rezydencją Prezydenta Rzeczpospolitej. Przewidywany dystans: 65 km.

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr - logo

Planowana trasa wycieczki:
Piaseczno - żabieniec - trakt warecki - Nowink i- Wojciechowie - Dobiesz - Taniocha -zielony szlak rowerowy do Góry Kalwari - Góra Kalwaria - Glinki - Kępa Nadbrzeska -Otwock Wielki.

Planowany powrót wycieczki:
Otowock Wielki - Kępa Nadbrzeska - Glinki - Góra Kalwaria - niebieski szlak rowerowy do Konstancina (Podłęcze, Cieciszew) - Chylice - Piaseczno.

Osoby zainteresowane wycieczką rowerową do Otwocka Wielkiego, spotykają się w niedzielę, 15 kwietnia 2007 (niedziela), o godzinie 09:00. Miejsce spotkania: GOSiR w Piasecznie przy ulicy Sikorskiego 20. Organizatorzy wycieczki proszą o zabranie gotówki na wstęp do pałacu, koszt: 8 zł (bilet normalny), 4 zł (bilet ulgowy). Zapraszamy na wycieczkę!

źródło informacji: piaseczno.masa.waw.pl
planowana trasa: mapa (.jpg)

W najbliższy weekend mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego będą mieli okazję spędzić bardzo aktywne dwa dni. W sobotę 14 kwietnia 2007 roku odbędzie się Trzeci Konstanciński Integracyjny Rajd Przygodowy - więcej informacji na ten temat przeczytacie w informacji: Konstanciński Rajd Przygodowy. Natomiast w niedzielę 15 kwietnia 2007 roku miłośnicy spędzania aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, będą mogli pojechać z Klubem Pędziwiatr na wycieczkę rowerową do Otwocka. Przed mieszkańcami bardzo aktywny weekend.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje11 kwietnia 2007, 00:00,

Klub Rowerowy Beżowiak zaprasza na wycieczkę nad Świder

Klub Rowerowy Beżowiak z Góry Kalwarii ma przyjemność zaprosić na stukilometrową wycieczkę rowerową nad Świder. Osoby zainteresowane wycieczką zbierają się w najbliższą niedzielę 15 kwietnia 2007 roku, o godzinie 9:45 pod Ratuszem Miejskim w Górze Kalwarii.

W ramach wycieczki rowerowej przewidziano ognisko, tak więc organizatorzy informują, aby wziąć ze sobą kawałek kiełbasy i dodatki...

źródło informacji: gorakalwaria.net

Najbliższy weekend szykuje się bardzo aktywnie w prawie każdej gminie naszego powiatu. Przed mieszkańcami bardzo aktywny weekend. Pozostałe atrakcje na najbliższą sobotę i niedzielę: Konstanciński Integracyjny Rajd Przygodowy, Klub Rowerowy Pędziwiatr wycieczka: Otwock Wielki. Czy skorzystacie z okazji i spędzicie ten weekend na przykład na rowerze, zależy tylko od Was.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria