Informacje7 maja 2007, 00:00,

Klub Filmowy Kulturalny Marian zaprasza na film Babel

Klub Filmowy Kulturalny Marian zaprasza na film pod tytułem: Babel w reżyserii Alejandro Gonzaleza Inarritu. Występują : Brad Pitt, Cate Blanchett, Gael Garcia Bernal, Koji Yakusho. Projekcja filmu odbędzie się 8 maja 2007 roku (wtorek) o godzinie 20:00 na sali w Ośrodku Kultury w Piasecznie, przy ulicy Kościuszki 49. Wstęp 8 złotych.

Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury w Piasecznie, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami).

Na film "Babel" składają się trzy historie, rozgrywające się w Maroko, Tunezji, Meksyku i Japonii. Pierwsza historia dzieje się na marokańskiej pustyni. W ręce synów pasterza trafia strzelba. Chłopcy ostanawiają sprawdzić jej zasięg i strzelają do jadącego w oddali autokaru pełnego zachodnich turystów. Kula trafia Amerykankę Susan, która wybrała się z mężem Richardem w podróż mającą uzdrowić ich małżeńskie relacje po śmierci dziecka. Zrozpaczony Richard telefonuje do domu w San Diego, gdzie wieloletnia gosposia Amelia opiekuje się ich dwójką dzieci. Błaga ją, by nie odstępowała ich w obliczu tych tragicznych okoliczności. Amelia wybiera się jednak w rodzinne strony do Meksyku, na ślub syna. Nie mogąc znaleźć zastępczej opiekunki, postanawia zabrać dzieci ze sobą. Za kierownicą samochodu siada jej porywczy bratanek, Santiago. Przeprawa przez granicę przerodzi się w kolejny dramatyczny incydent. W tym samym czasie w Tokio, głuchoniema dziewczyna Chieko zmaga się z rozpaczą po samobójczej śmierci matki. Nasila się jej konflikt z równie przygnębionym ojcem, a czarę goryczy dopełniają frustracje okresu dojrzewania. (opis dystrybutora filmu w Polsce: Monolith Plus)
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje8 maja 2007, 00:00,

Festyn rodzinny w Prażmowie oraz w Czachówku

W najbliższą niedzielę 13 maja 2007 roku, o godzinie 13:00 w Szkole Podstawowej w Prażmowie odbędzie się festyn rodzinny. Dyrekcja, nauczyciele Szkoły Podstawowej oraz rodzice serdecznie zapraszają. Natomiast na sobotę 26 maja 2007 roku, godzina 14:00 zaplanowany jest kolejny piknik rodzinny, tym razem w Szkole Podstawowej w Czachówku. W programie występy artystyczne, loteria fantowa i wiele innych atrakcji.

Informacja o festynach rodzinnych w Gminie Prażmów, została nam przekazana przez Marcina z Uwielin. Rozmowa na naszym forum mieszkańców powiatu piaseczyńskiego: Festyn w Prażmowie i Czachówku. Serdecznie zapraszamy!
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Prażmów
Tematy:Prażmów