Informacje12 sierpnia 2014, 18:21,

Klaudia Tomala z Piaseczna w finale międzynarodowego konkursu koreańskiego Radia KBS


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Klaudia Tomala z Piaseczna dostała się do finału międzynarodowego konkursu na mówienie po koreańsku organizowanego przez koreańskie Radio KBS. Klaudia jest wśród trójki finalistów i obecnie już od kilku dni trwa głosowanie. Nagrodą w konkursie jest kilkudniowy wyjazd do Korei Południowej. Klaudia nigdy nie była w Korei, a wyjazd tam jest jej wielkim marzeniem. Potrzebuje wsparcia i głosów ze strony Polaków, aby zwiększyć swoje szanse na wygranie tego konkursu.

Klaudia Tomala z Piaseczna w finale międzynarodowego konkursu koreańskiego Radia KBS

Zostały niecałe 3 dni głosowania. Głosować można do 15 sierpnia koreańskiego czasu, a więc u nas jest to do około 14 sierpnia. Na stronie - Korean Language Video Contest - Speak In Korean, można głosować na Klaudię z Piaseczna, klikając na Klaudia Tomala i wypełniając formularz: https://world.kbs.co.kr/english/event/koreancontest_2014/final/top3_vote.htm

Misja finałowa w konkursie polegała na napisaniu przemowy na 3 minuty w języku koreańskim z użyciem trzech słów: Polska, KBS oraz koreański. Filmik, który zaprezentowała Klaudia Tomala w konkursie ma koncepcję bajki o dziewczynie z Polski, która spotyka mitycznego założyciela Joseon, czyli dawnego królestwa koreańskiego i opowiada mu o swojej miłości do Korei. Jednocześnie Tangun (założyciel Joseon) chwali dziewczynę za pracowitość i przypisuje jej urodę i zalety dorastaniu w kraju zwanym Polską.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie
Tłumaczenie filmiku na polski:
Dzień dobry Państwu! Nazywam się Klaudia i jestem speakerką Radia KBS pochodzącą z Polski. Miło mi Państwa poznać! Witajcie w specjalnym programie Radia KBS pt: „Bajki”. Dzisiaj posłuchajcie bajki pt. „Polska panienka i Tangun” * (Tangun to legendarny założyciel Gojoseon - pierwszego koreańskiego królestwa).

Bajka:
Dawno, dawno temu, w pewnej wiosce w kraju zwanym Polską, mieszkała piękna dziewczyna o uśmiechniętych oczach i dobrym sercu. Pewnego dnia usłyszała opowieść wędrownego opowiadacza, który mówił o niezwykłym i wspaniałym kraju Joseon. (dawna nazwa Korei) Od tego czasu kraj Joseon i język koreański zajmowały w jej sercu szczególne miejsce. Gdy pracowała w pełnym słońcu myślała o przystojnych paniczach z kraju Joseon. „Jeśli będę się bardzo starać to kiedyś uda mi się odwiedzić kraj Joseon, prawda?” - mówiła do siebie często i pracowała z entuzjazmem. „Jeśli chcę pojechać do kraju Joseon to nawet jeśli jest ciężko muszę to wytrzymać. Czyż nie jest to sposób na pokonanie słabości?” - mówiła i ciężko pracowała. Gdy po zachodzie słońca kładła się spać, śniła o pięknym kraju Joseon. Pewnej nocy we śnie przyszedł do niej Tangun – założyciel państwa Gojoseon. „Panienka dorastała w kraju zwanym Polską i jest ładniejsza niż kwiat” „Och, kim Pan jest?”„Jestem Tangun”. „Och, to zaszczyt! Jestem polską dziewczyną, która bardzo kocha kraj Joseon i język koreański. „Panienka z Polski jest bardzo pracowita i zdeterminowana i mówi nieźle po koreańsku! Panienka podobno nieźle zna „Byoltalgori”, które lubię, niech Panienka zaprezentuje!” Panienka śmiejąc się radośnie wykonała „Byoltalgori” „Byoltalgori” „Patrząc na niebo i zbierając gwiazdy, patrząc na ziemię i zbierając plony. W tym roku są dobre zbiory i w przyszłym też będą Księżycu, księżycu, jasny księżycu, jasny niczym blask dnia. Twój blask oświeca nas w ciemności” „Niebiosa pomagają tym, co pomagają sobie sami. Panienka z Polski jest niewinna i pracowita, więc na pewna znajdzie się sposób, by pojechać do kraju Joseon.” Tangun powiedział to i zniknął, a ona śniła piękny sen o kraju Joseon.”

Mówiła dla państwa speakerka Klaudia ze specjalnego programu Radia KBS pt. „Bajki”.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje12 sierpnia 2014, 18:44,

Bony na zasiedlenie dla osób bezrobotnych do 30 roku życia


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Z myślą o zwiększeniu mobilności osób bezrobotnych, Powiatowy Urząd Pracy w Piasecznie rozpoczął realizację nowej formy aktywizacji osób bezrobotnych - bonów na zasiedlenie. O bony na zasiedlenie mogą ubiegać się osoby bezrobotne do 30 roku życia, zarejestrowane w urzędzie pracy w Piasecznie, które zamierzają podjąć pracę w miejscu oddalonym od dotychczasowego miejsca zamieszkania o co najmniej 80 kilometrów. Uzyskanie bonu gwarantuje otrzymanie kwoty w wysokości do 7.600 zł, którą można przeznaczyć m. in. na pokrycie kosztów zamieszkania w związku z podjęciem pracy. Bliższe informacje znajdują się na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Piasecznie www.puppiaseczno.com/aktualnosci/bon-na-zasiedlenie oraz u doradców klienta, tel. 22 735 46 51 do 58 lub 22 737 62 22.

Bon na zasiedlenie dla osób bezrobotnych do 30 roku życia

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Anonimowy, 16 lipca 2019
Hehehe jak zmniejszyc bezrobocie? Wysłać bezrobotnych do innych rejonów Polski. Trzeba mieć wyobraźnię urzędnika żeby coś takiego wyrzeźbić :)

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie