Informacje22 czerwca 2018, 19:00,

KINO LETNIE PRZY WIEŻY GÓRA KALWARIA


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


22 czerwca 2018 roku w Górze Kalwarii rusza druga edycja Kina letniego przy wieży – cyklu pokazów plenerowych organizowanych w przestrzeni starej, klimatycznej wieży strażackiej, zlokalizowanej tuż obok skarpy wiślanej i Kina Uciecha (ul. Sajny 14).

KINO LETNIE PRZY WIEŻY GÓRA KALWARIA

Pokazy odbywają się w każdy wakacyjny piątek, od 22 czerwca do 27 lipca, o godz. 21.00. Wstęp na seanse jest bezpłatny. Na filmy zapraszamy widzów od 15. roku życia. Podczas pokazów będzie można zjeść pyszne jedzenie z foodtrucka i skorzystać z wygodnych leżaków. Nie straszny nam deszcz - mamy dach nad głową!

KINO LETNIE PRZY WIEŻY GÓRA KALWARIA

Kino Letnie przy Wieży w Górze Kalwarii repertuar:
22.06 Kong: Wyspa Czaszki (2017) przygodowy/fantasy
29.06 Najlepszy (2017) biograficzny/obyczajowy/sportowy
06.07 Kocha, lubi, szanuje (2011) komedia/romans/dramat
13.07 Dziennik maszynisty (2018) czarna komedia
20.07 Obecność 2 (2016) horror
27.07 Do zakochania jeden krok (2017) komedia romantyczna.

KINO LETNIE PRZY WIEŻY GÓRA KALWARIA

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje16 czerwca 2018, 11:34,

Powstają nowe skwery w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W przestrzeni publicznej Piaseczna w centrum miasta przybywa zielonych miejsc do odpoczynku. Trwają właśnie prace przy budowie dwóch nowych skwerków.

POWSTAJĄ NOWE SKWERY W PIASECZNIE

Puma na tyłach Przystanku

Przy budynku Przystanek Kultura w miejsce wewnętrznego parkingu tworzona jest nowoczesna strefa wypoczynkowa z ciekawą aranżacją zieleni.

Prace ruszyły na przełomie maja i czerwca, a efekt końcowy będzie widoczny jeszcze przed wakacjami. Po usunięciu starego betonowego placu oraz rozebraniu dawnych murków i ogrodzenia przystąpiono do układania kostki granitowej, budowy małej architektury gabionowej oraz sadzenia dużych drzew. W miejscu tym już wkrótce powstaną: scena z ekranem, altany, nowe murki, szachy terenowe, siedziska oraz stoliki. Umieszczone będą także stojaki na rowery, pojemniki na śmieci oraz elementy oświetlenia.

Będzie tu można przysiąść w cieniu lip i klonów jesionolistnych, w otoczeniu pnączy na trejażach i krzewów takich jak wiśnia osobliwa, bukszpan, tawuła, śnieguliczka, lilak, hortensja, dereń, jałowiec i bluszcz. Na skwerze pojawi się także odlew pumy, autorstwa Józefa Wilkonia.

– Konsekwentnie wzmacniamy i poprawiamy przestrzeń publiczną w centrum miasta. Aby nadać mu niepowtarzalny charakter, zainstalowaliśmy w parku i na placach odlewy rzeźb Józefa Wilkonia. Takiej rzeźby nie może również zabraknąć na nowo powstającym skwerze – mówi Daniel Putkiewicz, I Zastępca Burmistrza

Skwerek przy Młynarskiej

Od przyszłego tygodnia ruszą prace ziemne na skwerze u zbiegu ulic Warszawskiej i Młynarskiej. W zeszłym roku w tym miejscu wykonane zostały nowe alejki, teraz pojawi się nowa zieleń. Firma najpierw przygotuje glebę do nasadzeń i pod trawnik, oczyści teren z gruzu i śmieci, uzupełni ziemię urodzajną, a następnie wykona nasadzenia krzew, bylin i traw ozdobnych. Miejsce odpoczynku i rekreacji dla mieszkańców okolicznych osiedli udekorują m.in. berberysy, derenie, pęcherznice, tawuły, śnieguliczki, forsycje i róże. Prace ogrodnicze powinny zakończyć się przed wakacjami.

UMiG Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie