Informacje30 marca 2012, 00:00,

Kiermasz Wielkanocny na Rynku w Piasecznie

Centrum Kultury wraz z Muzeum Regionalnym jak co roku proponuje spędzenie Niedzieli Palmowej 1 kwietnia 2012 roku, w przedświątecznej atmosferze na Rynku w Piasecznie. Od godz. 10.00 rozpocznie się Kiermasz Wielkanocny. Na rozstawionych na rynku kramach nie zabraknie pisanek, palm, ozdób wielkanocnych i innych wyrobów rękodzielniczych związanych z Wielkanocą.

KIERMASZ WIELKANOCNY NA RYNKU W PIASECZNIE

Po raz kolejny Muzeum przygotowało konkursy wielkanocne na palmę i pisankę oraz babę i mazurka. Prace zgłoszone do konkursów będzie można zakupić lub spróbować właśnie na Kiermaszu. Organizatorzy nie zapomnieli o najważniejszej chyba części Kiermaszu – życzeniach dla mieszkańców, symbolicznym dzieleniu się jajem i gorącym żurku. Zaplanowane liczne atrakcje nie pozwolą się nudzić także dzieciom. Dla nich przygotowane zostaną zajęcia warsztatowe z rękodzieła, oraz konkurs – zagadki wielkanocne. Zapraszamy wszystkich mieszkańców 1 kwietnia na Rynek w Piasecznie w godz. 10.00–15.00

KIERMASZ WIELKANOCNY 2011 NA RYNKU W PIASECZNIE
kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć zdjęcia z zeszłorocznego Kiermaszu

Kiermasz Wielkanocny program imprezy:

10.00 - Rozpoczęcie Kiermaszu Wielkanocnego
10.00 - 15.00 - Kramy świąteczne (handel): pisanki, palmy, ozdoby wielkanocne, rękodzieło, wypieki, miody
10.00 - 15.00 - Warsztaty – pisanki, ozdoby wielkanocne z filcu i bibuły
od godz. 10.00 - Sprzedaż zgłoszonych na konkurs palm i pisanek; dochód ze sprzedaży przekazany zostanie dla fundacji Pomóż Dorosnąć
11.30 - 13.00 - Przyjmowanie wypieków na konkurs– mazurki i baby wielkanocne
ok. 12.30 - życzenia świąteczne burmistrza - dzielenie się jajkiem i poczęstunek żurem
14.00 - Rozstrzygnięcie konkursu na mazurek i babę wielkanocną; ogłoszenie wyników, poczęstunek
15.00 - Zakończenie Kiermaszu Wielkanocnego
W ciągu trwania całej imprezy prowadzone będą konkursy dla dzieci - zagadki wielkanocne.
autor/źródło: Monika Gielecińska - Muzeum Regionalne w Piasecznie

Informacje30 marca 2012, 00:00,

Mistrzostwa Piaseczna Kadetów w Kickboxingu

W imieniu KS X fight oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Piaseczno mamy zaszczyt zaprosić na: OTWARTE MISTRZOSTWA PIASECZNA W KICKBOXINGU KADETÓW M£ODSZYCH I DZIECI, który odbędzie się 31 marca 2012 roku w sali gimnastycznej Szkoły podstawowej Nr 5 przy ul. Szkolnej 14 w Piasecznie.

OTWARTE MISTRZOSTWA PIASECZNA W KICKBOXINGU KADETÓW M£ODSZYCH I DZIECI

Swoich sił będą mogli spróbować najmłodsi adepci tego sportu. Kadeci młodsi (od dnia 10 urodzin do dnia 13 urodzin) rywalizować będą w formule semi-contact zarówno w konkurencjach indywidualnych jak i drużynowych. Ponadto przewidujemy również sędziowaną i nagradzana zabawę na pałki piankowe na planszy w 2 kategoriach wiekowych: Kadeci młodsi (10-12 lat) i Dzieci (6-9). Zabawa ma charakter otwarty i nie wymaga przynależności klubowej. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest pisemna zgoda rodzica i wniesienie opłaty startowej. Poza zajęciami sportowymi Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna przygotowała zajęcia edukacyjne dla dzieci.

Mistrzostwa Piaseczna Kadetów w Kickboxingu program:
8.30-9.30 – rejestracja zawodników
9.30-10.30 – odprawa techniczna