Informacje10 czerwca 2011, 00:00,

Jestem Świerszczem i se gram w Gospodzie Zalesie Dolne

Gospoda w Zalesiu Dolnym zaprasza mieszkańców, na koncert znakomitego barda i twórcy wielu znanych piosenek z turystycznego szlaku Karola Płudowskiego. Najbliższy koncert będzie pod tytułem: JESTEM ŚWIERSZCZEM I SE GRAM. Koncert odbędzie się w najbliższą sobotę 11 czerwca 2011 roku, start o godzinie 20.00. Miejsce koncertu: Gospoda w Zalesiu (Al. 3-go Maja 1, Zalesie Dolne). Wstęp wolny.

KAROL P£UDOWSKI

KAROL P£UDOWSKI to piosenkarz i autor utworów. Jeden z nich, którego refren zaczyna się od słów "widzę ją, kiedy oczy zamykam", stał się turystycznym evergreen'em. Szerszej publiczności znany z wersji (niestety) discopolowej (zespół Bayer Full), popularyzowanej bez uzgodnienia. Człowiek gór (czasami żagli) oraz organizator imprez kulturalnych. Laureat wielu przeglądów i festiwali w swojej branży. Uhonorowany nagrodą publiczności na tegorocznym koncercie galowym Międzynarodowego Festiwalu Bardów. Grał m. in. ze skrzypkiem Wojtkiem Czemplikiem (dziś SDM), flecistą Stefanem Błaszczyńskim (dziś Brathanki) i gitarzystą solowym Jackiem Wolskim (dawniej Osjan).

Karol Płudowski jest obdarzony wyjątkowym głosem i zdolnościami gitarowymi. Swoich słuchaczy czasami bawi, czasem wzrusza a nierzadko daje do myślenia. Na jego repertuar składają się utwory poetyckie, autorskie, tzw. "turystyczne", a także ludowe (głównie łemkowskie). Zawsze dba o wysoki poziom artystyczny, ale przede wszystkim o prawdziwość swojego przekazu.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje11 czerwca 2011, 00:00,

Festyn Odpust Parafialny w kościele p.w. Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej - koncert zespołu Brathanki

12 czerwca 2011 roku, przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli Odpust parafialny w Starej Iwicznej. Głównej Mszy Świętej odpustowej o godzinie 13.00 przewodniczyć będzie ks. Bp. Piotr Jarecki. Na jej zakończenie poprowadzi procesję Eucharystyczną połączoną z nabożeństwem czerwcowym. Po jej zakończeniu rozpocznie się festyn parafialny obfitujący, jak co roku, w liczne atrakcje dla ciała i dla ducha. O godzinie 15.00 będzie w naszym kościele spektakl teatralny poświęcony osobie Śp. Ks. Andrzeja Kwaśnika. Na scenie parafialnej występować będą lokalne zespoły, a na zakończenie festynu da koncert zespół Brathanki. Podczas festynu, podobnie jak w latach ubiegłych będzie loteria fantowa i kawiarenka. Już teraz prosimy o przynoszenie fantów do loterii, a w dzień odpustu, o przynoszenie ciast do kawiarenki.

TYTU£

W Wigilię Zesłania Ducha Świętego tj. w sobotę 11 czerwca 2011 roku, zapraszamy na czuwanie modlitewne, które odbędzie się w kościele w godzinach od 21.00 do 24.00. Podczas wspólnej modlitwy rozważać będziemy nauczanie bł. Jana Pawła II. W nocy z soboty na niedzielę (11/12 czerwca) w naszym kościele będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu. Osoby, które mogą się zdeklarować, że przyjdą na minimum 30-minutową modlitwę, prosimy żeby wpisały się w zakrystii na listę sztafety adoracyjnej.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola