Informacje13 listopada 2017, 17:00,

Jedzenie jako zachowanie - jak możemy wpływać na nasze zdrowie?

13 listopada 2017 roku o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie w ramach Strefy Kobiet Pozytywnie Zakręconych nt.: Jedzenie jako zachowanie. Jak możemy wpływać na nasze zdrowie? Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, u. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny. Spotkanie będzie poświęcone problematyce związanej z zachowaniami prozdrowotnymi. Zastanowimy się wspólnie nad tym, jak rozumieć zdrowe odżywianie, jak i co jeść aby miało to korzystny wpływ na nasz organizm zarówno w aspekcie fizycznym jak i emocjonalnym. Poznamy bardziej siebie w kontekście zachowań związanych z jedzeniem. Zatrzymamy się również przy powszechnie panujących dietach – cud i zagrożeniach jakie są związane z ich stosowaniem. Podyskutujemy o tym, dlaczego tak trudno jest nam czasem zmienić nieprawidłowe nawyki żywieniowe.

JEDZENIE JAKO ZACHOWANIE - JAK MOŻEMY WPŁYWAĆ NA NASZE ZDROWIE?

Będziemy rozmawiać o tym, czym jest zdrowie i jaki mamy swój udział w tym, aby na długo zachować witalność
• motywacji czyli po co jemy?
• stylach jedzenia
• od czego zależy waga ciała?
• jedzenie jako zachowanie
• czym jest jedzenie emocjonalne?
• co to znaczy jedzenie nadmiarowe? Podział osób na określone typy
• jak odzyskać kontrolę nad jedzeniem?
• jak utrzymać nowe nawyki żywieniowe i prawidłową wagę ciała- i dlaczego to takie trudne
• dlaczego tak trudno jest nam zmienić nieprawidłowe nawyki?

Jak to zrobimy? Spotkanie będzie w formie wspólnych rozmów i dyskusji oraz prezentacji i dzielenia się wiedzą prelegentki.

Jak się przygotować? Po prostu przyjdź jeżeli tematyka Cię interesuje. Dziel się swoimi doświadczeniami.

Spotkanie poprowadzi:
Alicja Stankiewicz - psycholożka, terapeutka, coach kobiet na zakręcie, którym pomaga odnaleźć własną drogę w życiu a także odpowiedzieć na pytanie – zostać czy odejść?
Dorota Wojciechowska - psycholog, psychodietetyk. Zajmuje się Psychologią Zdrowia, w tym psychologią jedzenia i odchudzania, zaburzeń odżywiania, kompulsywnego objadania się oraz profilaktyki uzależnień. Prywatnie: miłośniczka biegania i wędrówek górskich.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje9 listopada 2017, 20:15,

Wizyta prezydenta Gruzji w Zalesiu Dolnym

Od wczoraj przybywa w Polsce prezydent Gruzji Giorgi Margwelaszwili. Dzisiaj odwiedził Zalesie Dolne, gdzie przy ul. Królowej Jadwigi 18 posadził „drzewo przyjaźni”. Stojący tam dom należał przed wojną do gruzińskiego oficera, który w testamencie zapisał go swojej ojczyźnie. Ambasada Gruzji planuje wkrótce remont budynku i powstanie Domu Przyjaźni Polsko-Gruzińskiej oraz Muzeum Historii Oficerów Gruzińskich. Na dzisiejszej uroczystości obecny był Starosta Piaseczyński Wojciech Ołdakowski, który od lat zabiegał o zagospodarowanie posesji przy Królowej Jadwigi. – Cieszę się, że w sprawa ruszyła z miejsca. Ten dom to historia, która łączy nasze narody. Zawsze chciałem, aby ta przyjaźń, która została zawiązana blisko sto lat temu była kontynuowana. I wszystko wskazuje na to, że się udało. Ambasada poinformowała nas właśnie, że są pieniądze i że budynek zostanie przebudowany w stylu gruzińskim. Mam nadzieję, że za jakiś czas spotkamy się tutaj wszyscy ponownie, na uroczystym otwarciu – powiedział podczas dzisiejszej uroczystości starosta Ołdakowski.

WIZYTA PREZYDENTA GRUZJI W ZALESIU DOLNYM