Informacje13 listopada 2017, 17:00,

Jedzenie jako zachowanie - jak możemy wpływać na nasze zdrowie?


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


13 listopada 2017 roku o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie w ramach Strefy Kobiet Pozytywnie Zakręconych nt.: Jedzenie jako zachowanie. Jak możemy wpływać na nasze zdrowie? Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, u. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny. Spotkanie będzie poświęcone problematyce związanej z zachowaniami prozdrowotnymi. Zastanowimy się wspólnie nad tym, jak rozumieć zdrowe odżywianie, jak i co jeść aby miało to korzystny wpływ na nasz organizm zarówno w aspekcie fizycznym jak i emocjonalnym. Poznamy bardziej siebie w kontekście zachowań związanych z jedzeniem. Zatrzymamy się również przy powszechnie panujących dietach – cud i zagrożeniach jakie są związane z ich stosowaniem. Podyskutujemy o tym, dlaczego tak trudno jest nam czasem zmienić nieprawidłowe nawyki żywieniowe.

JEDZENIE JAKO ZACHOWANIE - JAK MOŻEMY WPŁYWAĆ NA NASZE ZDROWIE?

Będziemy rozmawiać o tym, czym jest zdrowie i jaki mamy swój udział w tym, aby na długo zachować witalność
• motywacji czyli po co jemy?
• stylach jedzenia
• od czego zależy waga ciała?
• jedzenie jako zachowanie
• czym jest jedzenie emocjonalne?
• co to znaczy jedzenie nadmiarowe? Podział osób na określone typy
• jak odzyskać kontrolę nad jedzeniem?
• jak utrzymać nowe nawyki żywieniowe i prawidłową wagę ciała- i dlaczego to takie trudne
• dlaczego tak trudno jest nam zmienić nieprawidłowe nawyki?

Jak to zrobimy? Spotkanie będzie w formie wspólnych rozmów i dyskusji oraz prezentacji i dzielenia się wiedzą prelegentki.

Jak się przygotować? Po prostu przyjdź jeżeli tematyka Cię interesuje. Dziel się swoimi doświadczeniami.

Spotkanie poprowadzi:
Alicja Stankiewicz - psycholożka, terapeutka, coach kobiet na zakręcie, którym pomaga odnaleźć własną drogę w życiu a także odpowiedzieć na pytanie – zostać czy odejść?
Dorota Wojciechowska - psycholog, psychodietetyk. Zajmuje się Psychologią Zdrowia, w tym psychologią jedzenia i odchudzania, zaburzeń odżywiania, kompulsywnego objadania się oraz profilaktyki uzależnień. Prywatnie: miłośniczka biegania i wędrówek górskich.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje11 listopada 2017, 15:00,

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na obchody Narodowego Święta Niepodległości w Górze Kalwarii. W sobotę 11 listopada 2017 roku spotykamy się o godz. 16.00. Na rynku wspólnie pośpiewamy przy ognisku - pieśni patriotyczne. Następnie odbędą się, w kościele parafialnym, koncert laureatów Gminnego Festiwalu Piosenki Patriotycznej (17.30) oraz msza święta (18.00). O godz. 19 nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, a pół godziny później z pochodniami wrócimy na rynek. Na koniec na zapleczu ratusza będzie się można poczęstować wojskową grochówką.

OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W GÓRZE KALWARII 2017

W niedzielę, 12 listopada mieszkańcy uczczą święto, ścigając się. Już 25. edycja Biegów Niepodległościowych rozpocznie się o godz. 10.30. Zapisy – już od 9.00. Biuro zawodów będzie się mieścić w siedzibie straży pożarnej, a start i meta zostaną ulokowane obok remizy. Na bieg w kategorii open (dystans 5 km, godz. 12) zapisało się już 200 osób. Tyle wynosi limit. Najprawdopodobniej jednak nie wszyscy się stawią – jest więc szansa na udział w tej rywalizacji.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie