Informacje6 kwietnia 2016, 20:14,

Jednokierunkowa Świętojańska w Piasecznie

Wraz z zamknięciem wiaduktu w al. Kalin wykonawca modernizacji linii kolejowej Trakcja PRKiL S.A. wdrożył w sąsiedztwie wiaduktu tymczasową organizacje ruchu: m.in. na części ul. Świętojańskiej, przy której znajduje się Szkoła Podstawowa nr 1.

JEDNOKIERUNKOWA ŚWIĘTOJAŃSKA W PIASECZNIE

Przewidując wzrost natężenia ruchu w obszarze szkoły, w trosce o bezpieczeństwo uczniów i komfort rodziców dowożących dzieci do placówki, na odcinku od ronda im. Solidarności do ul. Krótkiej, wprowadzono ruch jednokierunkowy (rozwiązanie zyskało pozytywną opinię Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie). Wyjazd z obszaru szkoły przewidziano ul. 1 Maja (alternatywnie również ul. Staropolską, Rejtana). Wszystkie trasy stosownie oznakowano. Urząd Miasta i Gminy jest w stałym kontakcie z wykonawcą modernizacji linii kolejowej i na bieżąco analizuje trudności wynikające z tymczasowej organizacji ruchu. Trasa objazdów nie jest ostateczna. Wszystkie ewentualne wnioski i uwagi mieszkańców będą – po analizie UMiG –kierowane do wykonawcy inwestycji.

Wszystkich kierowców prosimy o cierpliwość i stosowanie się do obowiązującego oznakowania.

Informacje9 kwietnia 2016, 09:30,

Eko spływ czyli spływ sprzątający Jeziorkę

Kajaki Piaseczno w związku z nachodzącym sezonem organizują 9 kwietnia 2016 roku o godzinie 9:30 eko spływ czyli spływ sprzątający Jeziorkę. Zainteresowane osoby startują z portu Zalesie (aleja Brzóz 30, Piaseczno). Do dyspozycji będzie 20 kajaków, czyli liczba ograniczona. Organizatorzy mają nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje planów. Chętni proszeni są o kontakt na fb na stronie Kajaki Piaseczno https://www.facebook.com/KajakiPiaseczno/ Czas trwania to około 5/6 godzin po zakończeniu ognisko kiełbaski. Impreza bezpłatna.

EKO SPŁYW CZYLI SPŁYW SPRZĄTAJĄCY JEZIORKĘ