Informacje16 lipca 2016, 16:00,

Jazz Zdrój Festiwal Konstancin-Jeziorna 2016 - festiwal poświęcony pamięci Louisa Armstronga

Konstancin-Jeziorna już po raz czwarty będzie polską stolicą jazzu. W najbliższy weekend 16 i 17 lipca 2016 r. zapraszamy do Parku Zdrojowego na festiwal poświęcony pamięci Louisa Armstronga. Jazz tradycyjny znakomicie współgra z klimatem uzdrowiska. Na dwa dni amfiteatrem i całym Parkiem Zdrojowym zawładnie ta energetyczna, niepokorna muzyka. Zaproszone zespoły, zarówno z Polski, jak i z Europy, zagrają w klasycznym stylu New Orlean, Chicago i Dixie. Na scenie wystąpią znani reprezentanci sceny jazzowej: The Warsaw Dixielanders, Leliwa Jazz Band, Dixie Tigers Band i Joanna Morea and Her Swinging Boys. Koncerty, pierwszego i drugiego dnia festiwalu, rozpoczynają się o godz. 16.00. Wstęp wolny.

JAZZ ZDRÓJ FESTIWAL KONSTANCIN-JEZIORNA 2016 - FESTIWAL POŚWIĘCONY PAMIĘCI LOUISA ARMSTRONGA

Program Jazz Zdrój Festiwal Konstancin-Jeziorna 2016:
SOBOTA - 16 LIPCA

16.00 Enerjazzer (Gliwice)
17.30 The Warsaw Dixielanders (Konstancin-Jeziorna)
19.00 Leliwa Jazz Band (Tarnów)
21.00 Jam Session (altana przy Hugonówce)
NIEDZIELA - 17 LIPCA
16.00 Galicja Dixie Band (Iwonicz Zdrój)
17.30 Dixie Tigers Band (Wrocław)
19.00 Joanna Morea and Her Swinging Boys (Warszawa)

Informacje13 lipca 2016, 11:44,

Sytuacja po ulewie na terenie Gminy Piaseczno z 12 na 13 lipca 2016 r.

W nocy z 12 na 13 lipca 2016 r. na terenie Gminy Piaseczno miały miejsce silne, burzowe opady deszczu trwające od późnego popołudnia do wczesnych godzin porannych. W wyniku przekraczających miejscami 70 l/mkw. opadów nastąpiło zalanie newralgicznych hydrologicznie miejsc na terenie gminy. Problemy wystąpiły głównie na ciągach komunikacyjnych. Podtopienia dotknęły m.in. mieszkańców Józefosławia, na ul. Cyraneczki, XXI wieku, Zięby, Geodetów; Piaseczna na ul. Okulickiego, Energetycznej, Słowiczej, Fabrycznej, Wiśniowej, Szpitalnej; Złotokłosu na ul. Staszica, Grotgera, Tysiąclecia; Jesówki.

Sytuacja po ulewie na terenie Gminy Piaseczno z 12 na 13 lipca 2016 r.

Działania służb: W chwili obecnej trwa pompowanie wody w różnych częściach gminy. W akcji uczestniczą zespoły interwencyjne Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Piasecznie oraz 7 jednostek Straży Pożarnej. Sytuacja poprawia się z godziny na godzinę. PWIK skupia swoje działania przede wszystkim na utrzymaniu właściwej pracy w pompowniach wody deszczowej i kanalizacyjnej. Na bieżąco usuwane są awarie sieci podciśnieniowej zapewniającej odpływ wody. Czyszczone są kraty, które zamontowane zostały na wlotach przepustów, na których gromadzą się napływające z wodą śmieci, gałęzie i korzenie.

Zgłoszenia indywidualnego pompowania wody z posesji przejmowane są przez Straż Pożarną, a PWIK będzie takie zgłoszenia realizował w miarę możliwości technicznych.

Postanowiono o dowiezieniu worków z piaskiem na ul. Wiśniowa i Szpitalną w Piasecznie oraz na ul. Dzikich Malin w Jesówce. W pozostałych miejscach sytuacja nie wymaga budowy dodatkowych zabezpieczeń. W sumie dostarczono ok. 10 ton pisku. 13 lipca zwołano też posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego celem podsumowania działania służb oraz wydania dyspozycji na kolejne dni.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Sytuacja po ulewie na terenie Gminy Piaseczno z 12 na 13 lipca 2016 r.

Usuwanie bezpośrednich skutków ulewy potrwa jeszcze kilka godzin. Deszczowa pogoda wg. prognoz meteorologicznych potrwa jeszcze do wieczora jednak nie spodziewane są już tak obfite opady deszczu. - Mamy świadomość, że na terenie naszej gminy wciąż istnieją newralgiczne punkty, w których problemem jest brak kanalizacji deszczowej lub jej niewydolność. Przy każdych obfitych opadach powstają tam sytuacje wymagające interwencji służb - mówi Daniel Putkiewicz, I Zastępca Burmistrza. - Zaradzić temu mają nasze przygotowywane kolejne inwestycje. Obecnie trwają prace przy przebudowie kanału piaseczyńskiego, a w przyszłym roku będziemy przebudowywać ulicę Geodetów oraz fragment Energetycznej, gdzie powstanie kanalizacja deszczowa. Odpowiednie odwodnienie planowane jest też w innych częściach Józefosławia, np. w ulicy Cyraneczki. Z kolei, zgodnie z zapowiedziami wojewódzkiego zarządu dróg, w przyszłym roku ruszy również kompleksowa przebudowa ulicy Okulickiego na odcinku od ul. Mleczarskiej do Julianowskiej.

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno