Informacje11 lipca 2014, 20:00,

Jazz na rynku miejskim w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W piątek 11 lipca 2014 roku odbędzie się pierwszy z trzech koncertów jazzowych organizowanych w wakacje na rynku miejskim przez Centrum Kultury w Piasecznie. Tego dnia o godz. 20.00 zapraszamy wszystkich, którzy lubią dobrą muzykę o bogatej instrumentalistyce, na występ doskonałej grupy z Iwonicza-Zdroju, grającej jazz tradycyjny, Iwo Dixie Jazz Band.

Iwo Dixie Jazz Band wykonuje muzykę jazzową, głównie typu dixieland. Tworzą go muzycy z dużym doświadczeniem estradowym, którym wykonywanie tego gatunku sprawia nieukrywaną radość. Zespół jest zdobywcą prestiżowej Złotej Tarki 2012 podczas 42. Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Iławie, a jest to największy tego typu festiwal w Polsce.

Jazz na rynku miejskim w Piasecznie

W piątkowy wieczór 25 lipca wystąpi z kolei Trio Fryderyka Babińskiego w składzie: Fryderyk Babiński – fortepian, Stanisław Halat – perkusja, Jerzy Stelmaszczuk – bass. Fryderyk Babiński - reżyser dźwięku, pianista jazzowy, aranżer, kompozytor, członek Polskiej Akademii Filmowej. Ukończył w 1972 roku wydział reżyserii muzycznej. Na studiach prowadził kwartet jazzowy. Napisał muzykę do kilku filmów. Przez 25 lat pracował w Dyrekcji Nagrań Polskiego Radia realizując wszelkiego rodzaju nagrania, głównie jednak współpracując z Orkiestrą Polskiego Radia nie tylko jako realizator, ale też kompozytor i pianista. W 1987 występował z orkiestrą Polskiego Radia w Paryżu grając w operze Gershwina „Porgy i Bess”, a w następnym roku m.in. wykonał z tą samą orkiestrą w audycji „na żywo” Koncert F Gershwina. Pracował też na statkach RCCL jako dyrektor muzyczny. Obecnie prowadzi studio nagrań w Instytucie Dla Niewidomych w Laskach, jednocześnie zajmując się aranżowaniem i komponowaniem. Współpracuje z piaseczyńskim chórem gospel.

Na ostatni piaseczyński koncert jazzowy na rynku zapraszamy 22 sierpnia. Wystąpi dla Państwa zespół Stilo, polski zespół muzyczny, grający instrumentalną muzykę alternatywną z pogranicza etno, rocka i jazzu. Powstał jesienią 1997 roku w Warszawie z inicjatywy gitarzysty i kompozytora Wojciecha Stasiaka. Do wiosny 1999 r. Stilo działało jako "trzyosobowy duet" - Stasiaka wspomagał najpierw kongista Grzegorz Urbaniak, a następnie skrzypaczka Sylwia Świątkowska. W ten sposób opracowywano partie do nagrywanego między latem 1998 r. a latem 1999 r. demo, zarejestrowanego w studiu OKO, działającym przy warszawskim Ośrodku Kultury Ochoty.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje13 maja 2014, 13:21,

Dziecko w obiektywie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


{gallery}galeria/dziecko-w-obiektywie{/gallery}

autor/źródło: Redakcja
Tematy:

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie