Artykuł partnerski22 listopada 2019, 15:23,

Jakie suplementy diety są warte zainteresowania?

Jakie suplementy diety są warte zainteresowania?

Prawidłowe odżywianie jest podstawą zdrowego stylu życia. Każda komórka organizmu potrzebuje substancji odżywczych, które są niezbędne do przeprowadzania podstawowych reakcji biochemicznych. Rzadko kiedy jednak nasza dieta jest odpowiednio zbilansowana. Wpływa na to fakt, iż obecnie przetworzona żywność jest pełna pestycydów i szkodliwych substancji. Do tego dochodzą negatywne skutki palenia papierosów, picia kawy, stresu, w postaci utraty witamin i minerałów. Potrzebujemy suplementacji, która wspomoże nas w procesie troski o własne zdrowie. Jakie suplementy diety są warte zainteresowania?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które określa się mianem naturalne suplementy diety. Z uwagi na łatwą dostępność bardzo chętnie po nie sięgamy, czasem nie do końca zastanawiając się nad tym, czy dany preparat jest rzeczywiście skuteczny. Tymczasem suplement suplementowi nie równy. Tak naprawdę wartymi zainteresowania powinny być te, które zawierają wyłącznie naturalne składniki. Wysoko przetworzona żywność, z którą mamy do czynienia na co dzień, okrada nas z właściwej ilości składników odżywczych. Od suplementów diety należy wymagać, aby zapewniała nam naturalne substancje. Gluten, GMO, sztuczne wypełniacze to elementy, których powinien być pozbawiony suplement diety. Wybierając suplement diety warto także zainteresować się w jakim stężeniu występuje w produkcie dany pierwiastek lub witamina. Im wyższe stężenie tym wyższa jakość i gwarancja, że preparat spełni swoją rolę. Sekretem skutecznych suplementów są wysokie dawki ekstraktów standaryzowanych. Dlatego należy wziąć pod uwagę skład dostępnych produktów. Łatwo jest „nabrać” się na tanie suplementy diety, w których zawarty został niestandaryzowany ekstrakt, który nawet pomimo dużych ilości nie jest skuteczny w działaniu. Interesujmy się preparatami, które dzięki standaryzowaniu mogą dostarczyć do organizmu kilkadziesiąt razy więcej substancji aktywnych niż nawet spora ilość ekstraktu niestandaryzowanego.

Sklepy stacjonarne i internetowe prowadzące sprzedaż suplementów diety oferują nam mnogość preparatów o różnym składzie. Jak już wiemy, zawartość preparatu to główne kryterium, którym powinniśmy się kierować, jeśli interesuje nas właściwa suplementacja. Warto jednak także zwrócić uwagę na to chociażby jak pakowane są preparaty. Przeglądając oferty, zainteresujmy się tymi suplementami, których producenci zadbali o sposób ich przechowywania. Najwyższą jakość spełnia szkło farmaceutyczne, które powstało z czystych surowców. Dlaczego jest to tak ważne? Tak przechowywany produkt jest zabezpieczony przed wilgocią i zmianami temperatury. Ciemna barwa szkła chroni produkt przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. Ponadto, jego właściwości i brak w składzie szkodliwych substancji dodatkowo zapobiega negatywnemu wpływowi na nasz organizm. Pamiętajmy także o trosce o środowisko, która jest obecnie bardzo istotną kwestią. Suplementy przechowywane w szklanych butelkach ze szkła farmaceutycznego jest odpowiednie do recyklingu.

W dobie wszędobylskiej „chemii”, która negatywnie wpływa na nasze zdrowie, powinniśmy zainteresować się suplementami diety, które wyłamują się z tego schematu i czerpią z natury. Jednocześnie pamiętajmy, że bez całościowego podejścia do odżywiania się, działanie preparatów, nawet najlepszych, jest znacznie ograniczone.

autor/źródło: bocabotanica.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski22 listopada 2019, 15:21,

Szkolenie Excel - gdzie można wykorzystać wiedzę z obsługi Excela?

Szkolenie Excel - gdzie można wykorzystać wiedzę z obsługi Excela?

Zastanawiasz się nad tym, czy warto poświęcić trochę czasu i zainwestować pieniądze w szkolenie, dzięki któremu poznasz program MS Office Excel? W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka konkretnych przykładów, w których można wykorzystać wiedzę z zakresu obsługi programu Excel. Nawet jeśli Ci się wydaje, że to program tylko do liczenia, i że bardziej warto zaufać kalkulatorowi, po lekturze z pewnością zmienisz zdanie.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Raporty, tabele i analizy

Wybierając się na kurs Excel - podnosisz swoje kompetencje. MS Excel świetnie posłuży jako codzienne narzędzie pracy dla analityków oraz osób, które na co dzień zajmują się obrabianiem dużej ilości danych. Działy analiz oraz miejsca, w których ważna jest rachunkowość zarządcza i analizowanie trentów oraz raportowanie powinny zainwestować w szkolenie pracowników w zakresie obsługi programu Excel. Tworzenie przejrzystych raportów w postaci tabeli przestawnych, sprawne operowanie na danych przy pomocy funkcji oraz  narzędzia, które oferuje Excel w zakresie scalania danych i dokumentów usprawnią działania zespołów.

Bankowość

Z uwagi na fakt, iż MS Excel posiada mnóstwo funkcji finansowych, wiedza na temat obsługi tego programu może być bardzo przydatna w przypadku pracowników banków. Chodzi tutaj głównie o osoby zajmujące się kalkulacjami dotyczącymi np. ryzyka kredytowego czy zysków z korzystania z danych produktów finansowych, jakie instytucja oferuje dla klientów. Poparcie swoich wypowiedzi o profesjonalnie przygotowane arkusze nie tylko sprawi, że klientowi będzie łatwiej zaufać, ale również zaoszczędzi czas potrzebny na dokonywanie odrębnych kalkulacji dla każdego przypadku osobno.

Badanie opłacalności przedsięwzięć

Przedsiębiorcy oraz osoby pracujące w kontrolingu finansowym i badające stopień opłacalności różnych projektów inwestycyjnych także w Excelu znajdą wiele rzeczy dla siebie. MS Excel posiada odpowiednie funkcje, które skutecznie zastąpią nam skomplikowane obliczenia, które bez tego programu musiałyby być dokonywane na papierze przy pomocy kalkulatora. Zastosowanie przygotowanych wcześniej arkuszy minimalizuje ryzyko pomyłki i wpływa na oszczędności w postaci czasu.

Administracja i usprawnianie pracy

Pracownicy administracji, działu kadr i płac oraz inne osoby zatrudnione przy biurkach również znajdą zastosowanie dla wiedzy zdobytej podczas szkolenia na temat Excela w codziennej pracy. Przykładowo arkusz Excel może posłużyć jako alternatywa dla papierowego zeszytu, w którym pracownicy spisują nadgodziny czy też planują swoje urlopy. Makra w Excelu mogą bardzo usprawnić codzienne czynności niejednego urzędnika, a funkcje, które można zastosować w arkuszach sprawią, że obliczenia "same się wykonają". 

Statystyka, kalkulacje i badania naukowe

Excel wyposażony jest w wiele ciekawych funkcji statystycznych, które można wykorzystać podczas prowadzenia badań statystycznych, ankietowych, a nawet naukowych. Nauczyciele akademiccy, którzy przygotowują artykuły i monografie w oparciu o dane liczbowe znacznie mogą poprawić jakość pracy oraz usprawnić procesy związane z porządkowaniem danych. Będą temu służyć m.in. makra.

autor/źródło: alx.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie