Artykuł partnerskiPopularny: 700 odsłon19 listopada 2019, 09:55,

Jak wyglądają testy na selekcjonera łowieckiego?

Jak wyglądają testy na selekcjonera łowieckiego?

Każdy doświadczony myśliwy może podejść do testów na selekcjonera łowieckiego. Wieloletnia praktyka uprawnia każdego doświadczonego myśliwego do przejścia na kolejny poziom wtajemniczenia. Jak wygląda egzamin na selekcjonera? Co trzeba zrobić, żeby dobrze się przygotować?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Czym zajmuje się selekcjoner łowiecki?

Wieloletnie doświadczenie łowieckie może zaowocować przejściem ma na wyższe stanowisko w strukturze łowiectwa.

Selekcjoner łowiecki jest odpowiedzialny za teren przynależny do swojego koła łowieckiego oraz za całą zwierzynę, które występuje na jego obszarze. Odpowiadają również są dopilnowanie odstrzału właściwej zwierzyny w zależności od sezonu.

Ich głównym obowiązkiem jest dbanie o równowagę w przyrodzie na przynależnym im terenie łowieckim. Pilnują innych myśliwych w trakcie polowań, żeby przestrzegali wszystkich ustaleń oraz prawa łowieckiego.

Kto może zostać selekcjonerem i co należy wiedzieć?

Myśliwi, którzy mają co najmniej 3 letnią praktykę mogą podejść do egzaminu na selekcjonera. Zaliczony egzamin to obowiązkowy punkt w przejściu na nowe stanowisko w strukturach myśliwych. Egzamin organizowany jest przez PZŁ, co najmniej kilka razy do roku w różnych kołach łowieckich.

Co należy wiedzieć przez egzaminem?

  1. Zasady odstrzały zwierzyny płowej;
  2. Anatomia zwierzyny płowej;
  3. Zasady gospodarowania zwierzyną płową na terenie koła łowieckiego;
  4. Jak ocenić czy strzał był prawidłowy?;
  5. Rodzaje trofeów łowieckich i zasady ich przyznawania;
  6. Zasady kultury i etyki łowieckiej;
  7. Język łowiecki;
  8. Sygnalistyka.

Jak wygląda egzamin na selekcjonera?

Testy na selekcjonera  są podzielona na test wiedzy oraz część ustną.  Przed podejściem do nich muszą zostać opłacone oraz należy przedłożyć odpowiednie dokumenty.

Test wiedzy na selekcjonera

Każdy arkusz obejmuje 50 pytań zamkniętych z czterema możliwymi odpowiedziami. Tylko jedna z nich jest poprawna. Każdy kandydat musi uzyskać minimum 80% poprawnych odpowiedzi, żeby zaliczyć egzamin na selekcjonera.

Opracowane testy na selekcjonera wraz z odpowiedziami mogą okazać się doskonała pomocą w trakcie nauki do egzaminu. Możecie znaleźć je na naszej stronie i wykorzystać do ułatwienia sobie nauki i skrócenia czasu potrzebnego do przyswojenia wiedzy” – radzą specjaliści ze strony Odpowiedzi.com.pl.

Egzamin ustny

Na egzaminie ustnym możecie spodziewać się podobnych pytań jak na tym pisemnym. Komisja może zadawać Wam dowolne pytania, które wchodzą w zakres wiedzy selekcjonera. Spodziewajcie się wszystkiego, ale jeżeli dobrze się przygotowaliście to nie ma się czego obawiać.

autor/źródło: odpowiedzi.com.pl

Napisz komentarz

Informacje14 listopada 2019, 07:31,

Ile kalorii ma konserwa (mielonka)? Nie uwierzysz

 Ile kalorii ma konserwa (mielonka)? Nie uwierzysz

Sprawdziliśmy kaloryczność mielonki. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w mielonce pochodzą w 25% z białka, 3% z węglowodanów i 72% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma konserwa (mielonka), ile waży konserwa (mielonka) lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w mielonce, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Luncheon meat - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii ma mandarynka? Nie uwierzysz

Konserwa (mielonka) - kalorie i wartości odżywcze

Konserwa (mielonka) zawiera 263 kcal na 100g.

Przykładowo plaster mielonki (35 g) to około 92 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 4% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera plaster mielonki (35 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1.5 jabłka, 1 szklanka coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 0.5 szklanki mleka, 4.5 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 13 minut, pływać przez 11 minut lub biegać przez 9 minut.

Czy konserwa (mielonka) tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Liczba kalorii w mielonce jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii mięs i wędlin. Spożywanie mielonki wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród mięs i wędlin.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w mielonce?

Konserwa (mielonka) zawiera 16.28 g białka na 100g.
Plaster mielonki (35 g) zawiera ok. 5.7 g białka.

Ile węglowodanów jest w mielonce?

Konserwa (mielonka) zawiera 1.84 g węglowodanów na 100g.
Plaster mielonki (35 g) zawiera ok. 0.6 g węglowodanów.

Ile waży konserwa (mielonka)?

Plaster mielonki waży ok. 35g.

Ile błonnika jest w mielonce?

0 g błonnika - konserwa (mielonka) nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie