Artykuł partnerski22 listopada 2019, 15:21,

Szkolenie Excel - gdzie można wykorzystać wiedzę z obsługi Excela?

Szkolenie Excel - gdzie można wykorzystać wiedzę z obsługi Excela?

Zastanawiasz się nad tym, czy warto poświęcić trochę czasu i zainwestować pieniądze w szkolenie, dzięki któremu poznasz program MS Office Excel? W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka konkretnych przykładów, w których można wykorzystać wiedzę z zakresu obsługi programu Excel. Nawet jeśli Ci się wydaje, że to program tylko do liczenia, i że bardziej warto zaufać kalkulatorowi, po lekturze z pewnością zmienisz zdanie.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Raporty, tabele i analizy

Wybierając się na kurs Excel - podnosisz swoje kompetencje. MS Excel świetnie posłuży jako codzienne narzędzie pracy dla analityków oraz osób, które na co dzień zajmują się obrabianiem dużej ilości danych. Działy analiz oraz miejsca, w których ważna jest rachunkowość zarządcza i analizowanie trentów oraz raportowanie powinny zainwestować w szkolenie pracowników w zakresie obsługi programu Excel. Tworzenie przejrzystych raportów w postaci tabeli przestawnych, sprawne operowanie na danych przy pomocy funkcji oraz  narzędzia, które oferuje Excel w zakresie scalania danych i dokumentów usprawnią działania zespołów.

Bankowość

Z uwagi na fakt, iż MS Excel posiada mnóstwo funkcji finansowych, wiedza na temat obsługi tego programu może być bardzo przydatna w przypadku pracowników banków. Chodzi tutaj głównie o osoby zajmujące się kalkulacjami dotyczącymi np. ryzyka kredytowego czy zysków z korzystania z danych produktów finansowych, jakie instytucja oferuje dla klientów. Poparcie swoich wypowiedzi o profesjonalnie przygotowane arkusze nie tylko sprawi, że klientowi będzie łatwiej zaufać, ale również zaoszczędzi czas potrzebny na dokonywanie odrębnych kalkulacji dla każdego przypadku osobno.

Badanie opłacalności przedsięwzięć

Przedsiębiorcy oraz osoby pracujące w kontrolingu finansowym i badające stopień opłacalności różnych projektów inwestycyjnych także w Excelu znajdą wiele rzeczy dla siebie. MS Excel posiada odpowiednie funkcje, które skutecznie zastąpią nam skomplikowane obliczenia, które bez tego programu musiałyby być dokonywane na papierze przy pomocy kalkulatora. Zastosowanie przygotowanych wcześniej arkuszy minimalizuje ryzyko pomyłki i wpływa na oszczędności w postaci czasu.

Administracja i usprawnianie pracy

Pracownicy administracji, działu kadr i płac oraz inne osoby zatrudnione przy biurkach również znajdą zastosowanie dla wiedzy zdobytej podczas szkolenia na temat Excela w codziennej pracy. Przykładowo arkusz Excel może posłużyć jako alternatywa dla papierowego zeszytu, w którym pracownicy spisują nadgodziny czy też planują swoje urlopy. Makra w Excelu mogą bardzo usprawnić codzienne czynności niejednego urzędnika, a funkcje, które można zastosować w arkuszach sprawią, że obliczenia "same się wykonają". 

Statystyka, kalkulacje i badania naukowe

Excel wyposażony jest w wiele ciekawych funkcji statystycznych, które można wykorzystać podczas prowadzenia badań statystycznych, ankietowych, a nawet naukowych. Nauczyciele akademiccy, którzy przygotowują artykuły i monografie w oparciu o dane liczbowe znacznie mogą poprawić jakość pracy oraz usprawnić procesy związane z porządkowaniem danych. Będą temu służyć m.in. makra.

autor/źródło: alx.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski22 listopada 2019, 15:19,

Jak przygotować ogród na lato?

Jak przygotować ogród na lato?

Po zimie ogród zaczyna budzić się do życia. Coraz cieplejsze wieczory sprzyjają grillom i imprezom na świeżym powietrzu. By się do nich przygotować warto najpierw wykonać kilka niezbędnych czynności, które sprawią, że nasz ogród wróci do świetności.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Najpierw porządek...

Zanim postawisz meble i zaczniesz urządzać swój ogródek, warto go posprzątać. Pozbądź się starych liści. Przytnij drzewa i krzewy. Zasadź nowe rośliny. Jeżeli pozakładałeś osłony na nie to właśnie przyszedł czas, by je ściągnąć. Być może Twoja trawa wymaga pielęgnacji? Możesz na niej zastosować zabieg wertykulacji i aeracji. Dzięki temu do korzeni dostanie się więcej powietrza i trawa będzie szybciej rosła. Wszystkie elementy ozdobne myjemy wodą z odpowiednim detergentem. Jeżeli masz murowany basen, to również warto go wysprzątać już teraz. Być może zajdzie konieczność malowania płotu? Wiosna to również dobra pora roku na tego rodzaju czynności. Elementy z drewna należy odpowiednio zaimpregnować, to również czas na to. Kiedy już cały ogród będziesz miał wysprzątany, możesz przystąpić do wstawiania mebli.

potem meble

Wybierając meble do ogrodu, warto kierować się ich funkcjonalnością. Jeżeli szukasz mebli na taras, to świetnie sprawdzą się te wykonane technorattanu https://www.ogrodowysalon.pl/meble-ogrodowe-technorattan. Są trwałe i stylowe. Materiał jest w stu procentach biodegradowalny. Różne kolory i grubości plecionki sprawiają, że możesz dostosować je do wyglądu Twojego ogrodu. Łatwo je wyczyścisz. Są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, więc nie musisz już ich chować przed deszczem. Dzięki ochronie przed promieniowaniem UV nie musisz się martwić, że kolor wyblaknie. Jeżeli Twój taras jest zwrócony ku słonecznej stronie, warto pomyśleć nad parasolem ogrodowym http://www.ogrodowysalon.pl/parasole-ogrodowe . Latem promienie słoneczne są niebezpieczne, dlatego warto dbać o ochronę każdej części ciała. Jeżeli jesteś tym szczęśliwcem i słońce gości u Ciebie bardzo rzadko, a ogród jest ogromny, warto zastanowić się nad zakupem aluminiowych ławek https://www.ogrodowysalon.pl/aluminiowe-lawki-ogrodowe. Dzięki temu będziesz mógł odpocząć podczas spacerów.

Teraz już wiesz jak przygotować swój ogród na kolejny sezon pełen grillów i spotkań ze znajomymi. Z pewnością będą to niezapomniane chwile, więc zadbaj o to, byś miał gdzie je celebrować. Dzięki temu będziesz gotowy na każdą okazję i nic Cię nie zaskoczy. Udanej zabawy i błogiego relaksu w ogrodzie!

autor/źródło: ogrodowysalon.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie