Artykuł partnerski28 września 2019, 15:03,

Jaki jest najlepszy sposób, aby znaleźć pracę w Warszawie?

Jaki jest najlepszy sposób, aby znaleźć pracę w Warszawie?

Poszukiwanie pracy w Warszawie niemal w stu procentach przypadków kończy się sukcesem. To miasto oferuje szerokie możliwości zatrudnienia, niemniej warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, by nie szukać pracy miesiącami.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Człowiek szuka pracy lub… praca szuka człowieka

Praca w Warszawie – kontakty zawodowe

Jeszcze do niedawna o pracy „po znajomości” mówiło się cicho albo wcale. Co prawda same znajomości nie wystarczą, by dostać zatrudnienie w prestiżowej firmie i na dobrym stanowisku, ale coraz częściej kontakty zawodowe i listy polecające są kluczem, który otwiera wiele drzwi. Prośba o rekomendacje nie jest niczym nowym w świecie freelancerów, powoli staje się normą także przy tradycyjnej formie świadczenia pracy. O listy polecające i rekomendacje można poprosić w dowolnym momencie, ale najlepsze wyniki osiąga się, prosząc o nie przy rozstaniu z poprzednim pracodawcą, o ile oczywiście takie rozstanie następuje za obopólną zgodą.

Praca w Warszawie – CV i list motywacyjny

To dwa najważniejsze dokumenty przy szukaniu pracy za pośrednictwem portali rekrutacyjnych. To one mają za zadanie zadbać o pierwsze wrażenie i sprawić, że potencjalny kandydat zostanie zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną.

CV i list motywacyjny powinny być pisane z myślą o konkretnym pracodawcy. Szczególnie ten drugi dokument musi przekonać rekrutera, że kandydat będzie dokładnie takim pracownikiem, jaki jest potrzebny w firmie. W liście motywacyjnym warto wymienić wszystkie posiadane kompetencje miękkie, które będą przydatne w pracy. Bardzo często to właśnie one ostatecznie decydują o zatrudnieniu.

Praca w Warszawie – Systematyczność

Czy trudno znaleźć pracę w Warszawie? Nie – ofert pracy, zwłaszcza fizycznej, jest dużo. Czy trudno znaleźć satysfakcjonującą pracę w Warszawie za godziwe wynagrodzenie? Bywa różnie. Niektórym udaje się za pierwszym podejściem, inni muszą dłużej czekać na swoją szansę. Ci drudzy powinni pamiętać, że pracy szuka się systematycznie. Przeglądanie ofert na portalach rekrutacyjnych i portalach z ogłoszeniami o pracy w Warszawie (Zobacz: https://www.aplikuj.pl/praca/warszawa) powinno mieć miejsce codziennie, a nie raz na dwa tygodnie. Tylko w ten sposób można być jedną z pierwszych osób, która odpowie na ciekawą ofertę. O ile czas nie gra roli przy aplikowaniu na stanowiska kierownicze (oczywiście do pewnego stopnia), to pracownicy niskiego i średniego szczebla zatrudniani są raczej szybko. Dobrym zwyczajem jest wysyłać swoje CV i list motywacyjny tego samego dnia, w którym pojawi się nowa oferta. Taki krok to duży plus w oczach potencjalnego pracodawcy.

Praca w Warszawie – Sezonowość

Co prawda poszukiwania pracy w Warszawie można prowadzić przez cały rok, jednak wyraźnie widać pewną sezonowość w tym temacie. Miesiące letnie nie są najlepsze do szukania zatrudnienia i to nie tylko dlatego, że na rynek wkraczają absolwenci szkół średnich, policealnych i wyższych. To martwy czas w wielu firmach, nie są prowadzone rekrutacje, nie ma mowy o nowych projektach, więc i zapotrzebowanie na nowych pracowników jest żadne. Natomiast za najlepszy czas na poszukiwanie pracy w Warszawie uważa się początek roku.

Praca w Warszawie – daj się znaleźć

Człowiek szuka pracy lub… praca szuka człowieka. To drugie dzieje się wtedy, gdy osoba szukająca pracy założy profil na portalu społecznościowym nastawionym na kontakty biznesowe. To nic innego, jak wirtualne CV, do którego możne zajrzeć każdy potencjalny łowca głów. Dobra opcja dla osób, które mają określone kwalifikacje i skonkretyzowane plany na przyszłość, innymi słowy wiedzą, gdzie i za ile chcą pracować. Ogłoszenie się na takim portalu oczywiście nie zwalnia z innych form poszukiwania pracy, bo te będą skuteczne tylko wtedy, gdy wykorzysta się wszystkie dostępne możliwości.

Przeczytaj także: Szukasz pracy w Warszawie? Sprawdź jak odpowiadać na oferty pracy

autor/źródło: aplikuj.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski28 września 2019, 15:00,

Energia w kapsułce? Tak nazwać można suplementy z koenzymem Q10!

Energia w kapsułce? Tak nazwać można suplementy z koenzymem Q10!

Czy wiesz, skąd bierze się w Tobie energia i siła każdego dnia? Aby zrozumieć ten proces, musimy zejść do poziomu komórek w naszym organizmie. To tam zachodzi oddychanie komórkowe, w którym koenzym Q10 odgrywa kluczową rolę. Co to jest koenzym Q10 i dlaczego jego suplementacja może być dla nas korzystna? Jak stosować koenzym Q10 w sportowym trybie życia? Na te i inne pytania postaramy się dzisiaj odpowiedzieć – zapraszamy!

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Ubichinol koenzym Q10 to doskonały suplement diety dla osób starszych

Co to jest koenzym Q10?

Działanie koenzymu Q10 jest kluczowe dla podstawowych procesów energetycznych. Sam koenzym Q10 jest związkiem organicznym, który zlokalizowany jest w mitochondriach, czyli małych „elektrowniach” każdej żywej komórki w naszym organizmie. Koenzym Q10 aktywnie uczestniczy w przemianach energetycznych. Gdzie występuje koenzym Q10? Przede wszystkim w pokarmach mięsnych (wołowina), rybach (łosoś, sardynka), a także w niektórych owocach i warzywach (szpinak, soja).

Koenzym Q10 – jaki wybrać?

Koenzym Q10 występuje w dwóch formach, jako ubichinon (forma utleniona) oraz ubichinol (forma zredukowana). Decydując się na suplement koenzym Q10 warto szukać naturalnego ubichinolu. Cena jest nieco większa od średniej rynkowej, ale jego przyswajalność oraz korzystny wpływ są dużo większe od produktów syntetycznych. Ubichinol naturalny pochodzi z procesu fermentacji drożdży i jest identyczny jak koenzym Q10, który wytwarza ludzki organizm.

Aktywna forma Koenzymu Q10:
https://sklep.kenayag.com.pl/82-ubichinol-koenzym-q10-50-mg-60-kapsulek.html

Koenzym Q10 – działanie, właściwości suplementu

Dlaczego preparaty z Q10 rosną na popularności? Wiele za sprawą kosmetyków z koenzymem Q10, które wpływają na spowolnienie procesów starzenia. Zastanawiając się jak stosować koenzym Q10 nie skupiajmy się jednak wyłącznie na zaletach dla skóry. Ubichinol ma cały szereg innych walorów, w tym między innymi:

- działanie przeciwutleniające,

- wspomaganie metabolizmu,

- obniżanie poziomu cukru,

- wspomaganie układu sercowo-naczyniowego,

- stabilizacja błon komórkowych, dzięki czemu mniej wartościowych minerałów z nich odpływa,

Ubichinol koenzym Q10 to doskonały suplement diety dla osób starszych. Jak podają statystyki, ilości naturalnego koenzymu Q10 maleje z wiekiem, około siedemdziesiątki jest go już nawet o 60% mniej niż w wieku dwudziestu lat. Te niedobory trzeba uzupełniać wraz z dietą, a jeśli nie jest ona wystarczająco bogata, suplementy zdają się optymalnym rozwiązaniem.

Nie można również nie docenić wcześniej wspomnianego działania koenzymu Q10, które spowalnia procesy starzenia. Jak to się dzieje? Otóż naturalne właściwości antyoksydacyjne sprawiają, że w organizmie ludzkim zwalczane są tzw wolne rodniki, które niszczą między innymi DNA czy białka. Dlatego czasem ubichinol Q10 nazywany jest eliksirem wiecznej młodości!

Źródło: https://sklep.kenayag.com.pl

autor/źródło: sklep.kenayag.com.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie