Informacje11 grudnia 2017, 17:00,

Jak zmienić nawyki żywieniowe? - Strefa Kobiet Pozytywnie Zakręconych Konstancin-Jeziorna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


11 grudnia 2017 roku o godz. 18.00 w ramach Strefy Kobiet Pozytywnie Zakręconych, odbędzie się warsztat nt.: Jedzenie jako zachowanie. Jak zmienić nawyki jedzeniowe? Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny. Spotkanie prowadzą Alicja Stankiewicz - psycholożka i terapeutka, coach kobiet na zakręcie oraz Dorota Wojciechowska – psycholog, psychodietetyk, która zajmuje się psychologią zdrowia, w tym jedzenia i odchudzania.

JAK ZMIENIĆ NAWYKI ŻYWIENIOWE? - STREFA KOBIET POZYTYWNIE ZAKRĘCONYCH

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

O czym to będzie? Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom zgłaszanym po pierwszym spotkaniu które było w postaci wykładu i wstępu do problematyki na temat zdrowego jedzenia – zapraszam na kolejne stanowiące dopełnienie poprzedniego. Tym razem wspólnie zastanowimy się co robić, aby pomóc sobie w zmianie zachowań na bardziej prozdrowotne.

Jak to zrobimy? Spotkanie będzie się składało z dwóch części: warsztatowej: ukierunkowanej na techniki radzenia sobie z naszymi nawykami np. jedzeniowymi oraz panel dyskusyjny: gdzie będzie miejsce i czas na zadawanie pytań do naszego eksperta

Jak się przygotować? Bądź otwarta na doświadczanie tego czym będziemy się zajmować. Po prostu przyjdź i dziel się swoimi doświadczeniami.

Spotkanie poprowadzą:
Alicja Stankiewicz – psycholożka, terapeutka, coach kobiet na zakręcie, którym pomaga odnaleźć własną drogę w życiu a także odpowiedzieć na pytanie – zostać czy odejść?
Dorota Wojciechowska – psycholog, psychodietetyk. Zajmuje się Psychologią Zdrowia, w tym psychologią jedzenia i odchudzania, zaburzeń odżywiania, kompulsywnego objadania się oraz profilaktyki uzależnień. Prywatnie: miłośniczka biegania i wędrówek górskich.

Strefa Kobiet Pozytywnie Zakręconych to miejsce przyjazne wszystkim kobietom, bez względu na wiek, wykształcenie i wykonywany zawód. Spotkania dla pań, które chcą miło i kreatywnie spędzić czas, podzielić się swoimi doświadczeniami, dowiedzieć się i nauczyć czegoś nowego, inspirować się wzajemnie, motywować i wspierać. Każde z comiesięcznych spotkań poświęcone jest innej tematyce.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje5 grudnia 2017, 19:04,

Piaseczno zwiększa wydatki na przedszkolaki


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Wbrew rozpowszechnianym przez niektórych właścicieli prywatnych placówek opiniom, Gmina Piaseczno nie oszczędza na przedszkolakach. Jest wręcz przeciwnie. Na opieką przedszkolną gmina przeznacza rocznie około 50 mln zł, z czego dotacja z budżetu państwa wynosi jedynie niecałe 5 mln zł.

PIASECZNO ZWIĘKSZA WYDATKI NA PRZEDSZKOLAKI

Kwota dotacji na przedszkola prywatne w gminie Piaseczno stale wzrasta:
• W 2016 r – gmina wypłaciła prywatnym przedszkolom „upublicznionym” i niepublicznym kwotę około 33 mln zł;
• W 2017 kwota ta będzie wynosiła około 38 mln zł;
• w roku 2018 zaplanowana kwota to około 40 mln zł.
Rośnie również wysokość miesięcznej kwoty dotacji na każde dziecko przedszkolne. Jej wysokość zależy od tego czy jest to przedszkole publiczne czy niepubliczne i wynosi 100% lub 75% wyliczonej, na podstawie przepisów, kwoty na jednego przedszkolaka przebywającego w przedszkolu gminnym.

W 2016 r. było to średnio 917,45 zł a w 2017 r. – 960,23 zł (przy dotacji 100%) Od 1 stycznia 2017 roku zmieniły się przepisy dotyczące naliczania dotacji dla prywatnych przedszkoli. Wcześniej kwota wyliczana była co miesiąc, obecnie wyliczana jest na początku roku kalendarzowego, a potem dwukrotnie (w marcu i październiku) jest aktualizowana. Przy rozliczeniu listopadowym, w wyniku aktualizacji, kwoty dotacji zostały pomniejszone o nadpłacone środki w okresie od stycznia do października. To właśnie rozliczenie nadpłaty wywołało wątpliwości właścicieli przedszkoli, które staramy się im wyjaśnić. Jest to wyjątkowa sytuacja, wynikająca z przepisów i nie oznacza, że kolejne wypłaty będą niższe. Wyjaśnialiśmy już tę kwestię na dwóch spotkaniach z przedstawicielami prywatnych przedszkoli.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w PiasecznieJesteśmy otwarci na merytoryczną dyskusję o sytuacji przedszkoli „upublicznionych” i niepublicznych.

Nie mamy przesłanek aby sądzić że prowadzenie przedszkoli przestało być nagle atrakcyjne gdyż wciąż rejestrujemy nowe placówki. Od 2010 roku w Gminie Piaseczno działalność zakończyło 9 przedszkoli, a w tym samym czasie zarejestrowano 33 nowe placówki. Gmina chcąc sprostać oczekiwaniom mieszkańców sukcesywnie modernizuje swoje placówki i poszerza ofertę przedszkoli gminnych. W roku 2017 otwarta została nowa fila przedszkola przy ul. Nadarzyńskiej do której przyjęta została około setka przedszkolaków. Obecnie trwa budowa Centrum Edukacyjno Multimedialnego, gdzie przewidziane jest nowe przedszkole na 250 miejsc.

Cenimy współpracę z właścicielami przedszkoli prywatnych, gdyż dzięki nim oferta przedszkolna jest uzupełniona i pozwala samorządowi w sposób zadawalający wywiązać ze swojego zadania. Planujemy organizację kolejnych spotkań z przedstawicielami prywatnych przedszkoli w celu wyjaśnienia powstałych wątpliwości, nie uważamy jednak aby blokowanie ulic i paraliżowanie komunikacji w mieście a także wrogie nastawienie do urzędników pomagało w rozwiązywaniu sporów.

UMiG Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie