Artykuł partnerski22 września 2020, 10:46,

Jak wybrać najlepszy serwis drukarek w Warszawie?

Jak wybrać najlepszy serwis drukarek w Warszawie?

Trudno sobie wyobrazić działanie gospodarstw domowych, szkół, urzędów czy biur bez sprawnej drukarki. Urządzenia tego typu, szczególnie w tym ostatnim przypadku, są bardzo mocno eksploatowane, codziennie wykonując setki, a nawet tysiące wydruków. To z kolei wiąże się z ryzykiem awarii. Co zrobić, gdy pewnego dnia kopiarka odmówi współpracy? Kluczem jest odpowiedni serwis drukarek. Jednak jak go znaleźć? Oto kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Koszty, czyli ile kosztuje naprawa drukarki?

Nie da się ukryć, że cena to w większości przypadków jeden z głównych wyznaczników, decydujących o skorzystaniu z usług danego serwisu. Trzeba jednak pamiętać, by nie przesłoniła ona innych, istotniejszych kwestii, takich jak jakość obsługi czy jakość wykorzystywanych materiałów naprawczych.

Wyjątkowo niska cena zamiast zainteresowania, powinna wzbudzić raczej nasze obawy. Dlaczego? Za niską ceną zwykle idą słabej klasy komponenty i mało profesjonalna realizacja. A to z kolei oznacza większe ryzyko kolejnej awarii w krótkim czasie i kolejne koszty. Niekiedy warto zatem zapłacić nieco więcej, za rzetelną usługę.

Ile konkretnie? To oczywiście zależy od rodzaju usterki, urządzenia czy lokalizacji. Dla przykładu koszt czyszczenia i konserwacji drukarki to zwykle ok. 80 - 160 zł. Naprawa zasilania to z kolei koszt ok. 120-150 zł.

Czas naprawy

Kolejną kwestią, która będzie miała ogromne znaczenie, szczególnie w przypadku firm czy urzędów, jest czas naprawy urządzenia. Przeciętnie trwa ona od 2 do 4 dni, jednak w bardziej skomplikowanych przypadkach (np. przy udrażnianiu głowic) może się się on wydłużyć nawet do dwóch tygodni. Co ciekawe, niektóre serwisy drukarek wprowadziły tzw. usługę ekspresową. Na czym to polega? Za dodatkową opłatą (zwykle kilkudziesięciu złotych), nasze urządzenie trafi do naprawy bez kolejki.

Nie każdy jednak chce i może pozwolić sobie na wydatki tego typu. Wybierając serwis warto więc szukać takiego, który sprawnie realizuje zadania bez żadnych dodatkowych opłat. Dzięki temu unikniemy wielu przykrych niespodzianek.

Wykorzystywane części zamienne

Jeśli chodzi o drukarki, to tak jak w przypadku wielu innych urządzeń, naprawa może zostać przeprowadzona z wykorzystaniem różnych typów części - tych oryginalnych lub tych, popularnie zwanych zamiennikami. Jedne i drugie mają swoje zalety i wady. Zamienniki zwykle wiążą się z nieco niższym kosztem, ale i niższą jakością. Oryginalne części są lepiej dopasowane i zwykle służą dłużej, ale za to trzeba zapłacić więcej.

To, których lepiej użyć zależy już od woli klienta. Ważne jest jednak, aby mógł on świadomie zdecydować, który rodzaj zostanie zamontowany. Nie są bowiem rzadkością sytuacje, w których serwisy używają nieoryginalnych części, żądając jednocześnie kwot za części oryginalne.

Wybierając serwis należy więc zwrócić uwagę na wykorzystywane podzespoły i transparentność podejmowanych działań. 

Zakres obsługi

Na rynku dostępny jest szeroki wybór urządzeń drukujących różnych, co dla klienta może być zarówno zaletą, jak i wadą. Dlaczego?

Bardzo często zdarza się, że oferowane usługi napraw dotyczą tylko określonych marek lub modeli drukarek. Jeśli zatem zdecydowaliśmy się na mało popularny model, możemy mieć problem z usunięciem awarii. Na szczęście istnieje też sporo kompleksowych serwisów, które profesjonalnie zajmują się różnymi urządzeniami drukującymi i nie tylko. 

Lokalizacja

Niezwykle ważna jest również lokalizacja i dostępność serwisu. W przypadku zepsutej drukarki liczy się czas. Nie warto go zatem tracić na szukanie odległych punktów napraw drukarek. 


Wbrew pozorom wybór odpowiedniego serwisu drukarek w Warszawie nie jest prostym zadaniem. Jest przynajmniej kilka, istotnych kwestii, które decydują o tym czy z będziemy zadowoleni z usługi czy nie. Należą do nich cena i koszt realizacji, rodzaj części wykorzystywanych do naprawy czy kompleksowość usług. Punktem, który stawia na najwyższą jakość we wszystkich tych kwestiach jest serwis drukarek w Warszawie https://mytoner.pl/serwis-drukarek-i-ploterow/. Korzystając z jego usług możemy liczyć na profesjonalną realizację napraw.

autor/źródło: mytoner.pl

Napisz komentarz

Informacje17 września 2020, 07:32,

Ile kalorii jest w soku pomarańczowym? My już wiemy

Ile kalorii jest w soku pomarańczowym? My już wiemy

Sprawdziliśmy kaloryczność soku pomarańczowego. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w soku pomarańczowym pochodzą w 6% z białka, 90% z węglowodanów i 4% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Orange juice)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma sok pomarańczowy lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w soku pomarańczowym, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Sok pomarańczowy - kalorie i wartości odżywcze

Sok pomarańczowy zawiera 45 kcal na 100g.

Przeczytaj też: Kalorie w chia. Sprawdziliśmy ile ich jest

Przykładowo szklanka soku pomarańczowego (215 g) to około 97 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 4% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera szklanka soku pomarańczowego (215 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1.5 jabłka, 1 szklanka coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 0.5 szklanki mleka, 5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 14 minut, pływać przez 11 minut lub biegać przez 10 minut.

Czy sok pomarańczowy tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Liczba kalorii w soku pomarańczowym jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii soków. Spożywanie soku pomarańczowego wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród soków.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w soku pomarańczowym?

Sok pomarańczowy zawiera 0.7 g białka na 100g.
Szklanka soku pomarańczowego (215 g) zawiera ok. 1.5 g białka.

Ile węglowodanów jest w soku pomarańczowym?

Sok pomarańczowy zawiera 10.4 g węglowodanów na 100g.
Szklanka soku pomarańczowego (215 g) zawiera ok. 22.4 g węglowodanów.

Ile waży sok pomarańczowy?

Szklanka soku pomarańczowego waży ok. 215g.

Ile błonnika jest w soku pomarańczowym?

Sok pomarańczowy zawiera w sobie 0.2 g błonnika na 100g.
Szklanka soku pomarańczowego (215 g) zawiera ok. 0.4 g błonnika. Odpowiada to ok. 1% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie