Informacje11 maja 2016, 18:55,

Inwestycje Powiatu Piaseczyńskiego - Janosik bumu nie powstrzymał

37 projektów drogowych, 12 remontów placówek oświatowych, modernizacja sypiącego się budynku starostwa – trwa bum inwestycyjny w Powiecie Piaseczyńskim. To wszystko pomimo największego w kraju „janosikowego”, czyli kwoty, którą starostwo odprowadza do budżetu państwa na rzecz biedniejszych samorządów.

INWESTYCJE POWIATU PIASECZYŃSKIEGO - JANOSIK BUMU NIE POWSTRZYMAŁ

W marcu rozpoczął się długo oczekiwany remont internatu RCKU w Piasecznie. Prace obejmują termomodernizację budynku, w tym wymianę okien, drzwi zewnętrznych i pokrycia dachowego, modernizację instalacji centralnego ogrzewania i wybudowanie nowej kotłowni na poddaszu. Trwa również drugi etap remontu internatu przy Zespole Szkół im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii. Przebudowany zostanie cały parter nieremontowanego od lat budynku. Wymienione będą wszystkie instalacje, armatury, tynki, drzwi, a nawet podłogi. Te ostatnie zostaną również obniżone, dzięki czemu pomieszczenia staną się wyższe o 10 cm. Kontynuowana będzie również przebudowa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piasecznie, tego samego, który decyzją poprzednich władz powiatu miał być zamknięty, a wychowankowie przeniesieni do Konstancina.

INWESTYCJE POWIATU PIASECZYŃSKIEGO - JANOSIK BUMU NIE POWSTRZYMAŁ

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Co ciekawe, jednym z powodów tamtej decyzji był brak możliwości dofinansowania koniecznego remontu. Szacowany koszt mającego się niebawem zacząć drugiego etapu inwestycji to 8 mln zł, z czego połowa tej sumy to właśnie dofinansowanie! - Bo chcieć to móc – mówi Ksawery Gut, Członek Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego, odpowiedziany za inwestycje. W tym roku zrealizowanych zostanie również aż 37 projektów drogowych na łączną kwotę ponad 22 mln zł. Największe z nich to warta 5,4 mln zł trwająca już budowa mostu w Obórkach oraz budowana za 3,8 mln zł nowa jezdnia, ścieżka rowerowa i chodnik na odcinku od Baniochy do Szymanowa.

INWESTYCJE POWIATU PIASECZYŃSKIEGO - JANOSIK BUMU NIE POWSTRZYMAŁ

W przeciwieństwie do wielu innych samorządów powiat piaseczyński posiada środki na inwestycje. – W grudniu 2014, odziedziczony po poprzednikach budżet przewidywał na ten cel tylko 13 mln zł. Teraz możemy przeznaczyć na to aż 37 mln zł – porównuje Ksawery Gut. Ta różnica to zasługa oszczędności oraz wielu zakończonych sukcesem starań o dofinansowanie. – Ostatnio mamy do tego dobrą rękę – cieszy się wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski. – W minionym roku udało nam się pozyskać prawie 10 mln zł. Teraz jest dopiero maj, a już udało nam się pozyskać ponad 9 mln zł. Dodatkowo staramy się o dofinansowanie na cztery kosztowne termomodernizacje– mówi Arkadiusz Strzyżewski. – Mam nadzieję, że ta dobra passa będzie trwać, bo korzystają na tym wszyscy mieszkańcy powiatu – dodaje.

Biuro Promocji Powiatu Piaseczyńskiego

Informacje14 maja 2016, 10:00,

Inspiracje muzyczne - koncert uczestników zajęć muzycznych Klubu Kultury Józefosław

14 maja 2016 roku o godz. 10.00 zapraszamy na koncert uczestników zajęć muzycznych Klubu Kultury Józefosław - Inspiracje muzyczne. Miejsce: Klub Kultury Józefosław, ul. Urocza 14, Józefosław. Wstęp wolny! Zapraszamy mieszkańców na koncert.

INSPIRACJE MUZYCZNE - KONCERT UCZESTNIKÓW ZAJĘĆ MUZYCZNYCH KLUBU KULTURY JÓZEFOSŁAW