Informacje6 sierpnia 2011, 00:00,

Informacja ZTM Warszawa: nowa taryfa - nowe zasady

16 sierpnia wchodzi w życie nowa taryfa przewozowa - zmieniają się ceny biletów oraz zasady zwrotu niewykorzystanej części kontraktu, zakodowanego na karcie miejskiej. Zgodnie z zapisami nowej taryfy przewozowej (obowiązującej od 16 sierpnia 2011 r. do 31 grudnia 2012 r. - uchwała nr XVI/301/2011 Rady m. st. Warszawy z 26 maja 2011 r. - załącznik nr 1. - taryfa przewozowa, Dział III, Rozdział 3), niewykorzystaną część kontraktu nadal będzie można zwracać w kasach ZTM.

W przypadku imiennych biletów z nowej taryfy będą to mogli zrobić jedynie właściciele lub osoby do tego upoważnione (posiadających pełnomocnictwo). Zwrotu będzie można dokonać w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM przy ul. żelaznej 61 lub na stacji metra Świętokrzyska.

Procedura odzyskania niewykorzystanej części kontraktu pozostanie prosta. Wystarczy wypełnienie odpowiedniego oświadczenia oraz przedstawienie dokumentów potwierdzających tożsamość lub okazanie dowodu zakupu biletu - paragonu, rachunku lub faktury.

Za zwrot biletów długookresowych, które zostały aktywowane trzeba zapłacić tzw. opłatę manipulacyjną, w wysokości 20 proc. wartości nominalnej biletu. W przypadku biletów z nowej taryfy będzie to jednak nie więcej niż 50 zł.

Przypominamy, że wszystkie „stare” bilety, aktywowane przed 16 sierpnia (w tym także wycofywane 30-dniowe na jedną linię, 7- i 14-dniowe) zachowują ważność, a niewykorzystaną część biletu będzie można zwracać (jeszcze na starych zasadach) w kasach ZTM.

Ile zaoszczędzi pasażer, który musi nagle wyjechać a nie chce stracić pieniędzy? W przypadku biletu 30-dniowego ważnego w 1. i 2. strefie, kupionego np. 10 sierpnia i zwróconego 20 sierpnia, po pobraniu opłaty manipulacyjnej (20 proc. wartości biletu od nominalnej wartości biletu, czyli 116 zł, 11 dni użytkowania) będzie to kwota 58,71 zł.

Za zwrot nieskasowanych/nieaktywowanych biletów ze starej taryfy opłata nie będzie pobierana. Nieaktualne bilety można zwracać przez 6 miesięcy od wejścia w życie nowej taryfy.
autor/źródło: Paweł Olek - Zespół Prasowy Zarządu Transportu Miejskiego
Tematy:

Informacje6 sierpnia 2011, 00:00,

Obejrzyj film CIA£O w Piaseczyńskim Kinie Plenerowym

W najbliższą niedzielę 7 sierpnia 2011 roku o godzinie 21.15 odbędzie się Piaseczyńskie Kino Plenerowe, podczas którego wyświetlony zostanie film CIA£O. Seanse filmowe w sierpniu rozpoczynają się o godzinie 21.15, na parkingu obok Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno. Wstęp na Piaseczyńskie Kino Plenerowe jest BEZP£ATNY. Po filmie organizatorzy zachęcają do pozostania na miejscach i przyłączenia się do dyskusji. Więcej informacji o projekcie Piaseczyńskie Kino Plenerowe: www.pkp-info.blogspot.com

CIA£O W PIASECZYńSKIM KINIE PLENEROWYM

Ciało to polska czarna komedia z 2003 roku w reżyserii Tomasza Koneckiego i Andrzeja Saramonowicza. Goldi, drobny złodziejaszek, przewozi pociągiem walizkę z precjozami ukradzionymi z kościoła. Wsiada do przedziału, w którym siedzi Wolter. Pech chce, że ktoś włącza hamulec bezpieczeństwa i walizka spada na głowę Woltera. Gdy Goldi usiłuje docucić Woltera, z przerażeniem orientuje się, że mężczyzna nie żyje. Goldi nie może zgłosić się na policję, bo ma ze sobą "trefny" towar. Zdesperowany postanawia podrzucić te zwłoki komuś innemu (...) Chcesz dowiedzieć się więcej? Przyjdź do kina plenerowego.

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno