Informacje30 lipca 2009, 00:00,

Informacja UMiG Piaseczno do organizacji pozarządowych

Z uwagi na wymóg art. 7 ust. 1 pkt 19 ustawy o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2001 r. nr. 142, poz. 1591 ze zm.), zgodnie z którym do zadań własnych gminy należy współpraca z organizacjami pozarządowymi polegająca na tworzeniu i realizowaniu gminnego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi niezaliczającymi się do sektora finansów publicznych oraz aby dokładniej poznać sfery działalności i problematykę z jaką spotyka się społeczeństwo gminy Piaseczno zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o przedłożenie zarysu harmonogramu i kosztów zadań jakie Państwa organizacja zamierza realizować w roku 2010. Na odpowiedzi oczekuję do dnia 15.09.2009 r.

Jednocześnie informuję, że z odpowiedzi zebranych od Państwa zostanie stworzony program współpracy gminy Piaseczno z organizacjami pozarządowymi na rok 2010, który następnie zostanie przedłożony celem zatwierdzenia gminnemu zespołowi, ds. organizacji pozarządowych a następnie Radzie Miejskiej na sesji w listopadzie 2009 r. Państwa wnioski proszę kierować na adres: Wydział Ewidencji Działalności Gospodarczej i Spraw Społecznych Urzędu Miasta i Gminy, ul. Kościuszki 5, 05-500 Piaseczno, bądź też złożyć w kancelarii,. Wszelkich informacji, dot. projektu udziela koordynator ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi Lidia Sopel w każdy poniedziałek w godz. od 16.00 do 18.00, natomiast w pozostałe dni pracownik wydziału EDG Mirosława Goch, tel. 022 70-17-517 w godz. od 8:00 do 16:00.

Informacja o ww. zaproszeniu została zamieszczona również na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno, w lokalnej prasie (Kurier Południowy) oraz wysłana na adres wszystkich organizacji, których adresy do korespondencji gmina posiada.
autor/źródło: Józef Zalewski - Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno

Informacje30 lipca 2009, 00:00,

Obóz zawodników sekcji kickboxingu UKS Akrobata Tarczyn

W sobotę 1 sierpnia, sekcja kickboxingu UKS Akrobata Tarczyn jak co roku wyruszy na letni obóz w Tatrach gdzie spędzą najbliższe dwa tygodnie. Zgrupowanie ma kondycyjnie przygotować zawodników przed zbliżającą się drugą polowa sezonu startowego. W tym czasie podczas treningów biegowych i marszobiegowych pokonają oni "na czas" ponad 100 km po górskich szlakach. Uzupełnieniem, będą treningi techniczne, wspólne zajęcia z zawodnikami Kadry Polski oraz aktywnie działające kółko szachowe.

Sekcja kickboxingu UKS Akrobata w Tarczynie na obozie
kliknij, aby powiększyć zdjęcie

- Cały lipiec zawodnicy poświecili na "ładowanie akumulatorów", aby później moc wyciągnąć z obozu jak najwięcej - mówi trener sekcji Piotr Bąkowski. Prezes klubu Andrzej Latkowski zapewnił sekcji doskonale wręcz warunki dzięki czemu zawodnicy przeprowadzili serię treningów lekkoatletycznych. Ponadto siłownia przy sali, na której trenują zawodnicy została specjalnie przygotowana i wyposażona w worki oraz dodatkowe przyrządy treningowe.

Sekcja kickboxingu UKS Akrobata w Tarczynie na obozie

kliknij, aby powiększyć zdjęcia

Od września kickboxerzy z Tarczyna rozpoczną drugą cześć sezonu startowego. Treningi lekkoatletyczne i biegowe zastąpi ćwiczenie techniki i sparingi. Klub planuje w październiku wzięcie udziału w Pucharze Czech, który odbędzie się w Pradze oraz Pucharze Belgii w Beveren, w listopadzie w "Tokol Cup" koło Budapesztu, a w grudniu 2009 roku, w 3 edycji Turnieju Mazovia Open International, który jak co roku odbędzie się w Tarczynie.

Sekcja kickboxingu UKS Akrobata w Tarczynie na obozie     Sekcja kickboxingu UKS Akrobata w Tarczynie na obozie
kliknij, aby powiększyć zdjęcia

Koszty zbliżających się turniejów są bardzo wysokie a udział w nich zawodników niezbędny dla ich dalszego rozwoju. Jak dotąd młodzież pokrywała większość wydatków z funduszy własnych lub rodziców. Na szczęście dzięki wynikom sportowym liderzy grupy Patryk Zdrojewski, Jakub Jakubowski, Przemek Perzyna i Karol Mastalerz zostali powołani do Kadry Mazowieckiego Związku Kickboxingu, dzięki czemu będą nadal mogli piąć się w górę. Do tej pory większość kickboxerów z Tarczyna jest już medalistami Mistrzostw Polski w kickboxingu i Taekwondo. Jednak ich ambicje mierzą znacznie wyżej.

Informacja: zdjęcia, które zostały użyte w informacji - pochodzą ze wspólnego obozu zawodników Piotra Bąkowskiego, KS Piaseczno oraz KS Nadstal z 2005 i 2006 roku z Murzasihle i w Tatrach, gdzie UKS Akrobta Tarczyn, będzie w tym roku.
autor/źródło: Piotr Bąkowski - trener sekcji kickboxingu UKS Akrobata w Tarczynie
Tematy:Tarczyn