Informacje24 lipca 2008, 00:00,

Informacja o weekendowych utrudnieniach na Puławskiej

Zarząd Dróg Miejskich ZDM poinformował na swojej stronie internetowej www.zdm.waw.pl, o weekendowych utrudnieniach w ruchu, jaki może nastąpić przez kolejne weekendy (25-28 lipiec, oraz 1-4 sierpień 2008). Utrudnienia spowodowane są wymianą nawierzchni ulicy i mogą spowodować utrudniony przejazd ulicą Puławską z podwarszawskich miejscowości do/z Warszawy. Należy wziąć po uwagę tworzące się korki.

Uprzejmie informujemy, że od dnia 2008-07-25 do dnia 2008-07-28 z powodu wymiany nawierzchni przez całą dobę występować będą utrudnienia w ruchu na ulicy Puławska na odcinku od ul. Karczunkowska do granica miasta. Zamknięte dla ruchu będą 2 pasy/ów prawa strony jezdni. Proponowany objazd prowadzi ulicami: pozostałą częścią jezdni - jednym pasem ruchu. Inwestor: ZDM. Wykonawca: Bilfinger Berger Polska.S.A. ¬ródło: www.zdm.waw.pl

Uprzejmie informujemy, że od dnia 2008-08-01 do dnia 2008-08-04 z powodu wymiany nawierzchni przez całą dobę występować będą utrudnienia w ruchu na ulicy Puławska na odcinku od ul. Karczunkowska do granica miasta. Zamknięte dla ruchu będą 2 pasy/ów lewa strony jezdni. Proponowany objazd prowadzi ulicami: pozostałą częścią jezdni - jednym pasem ruchu. Inwestor: ZDM. Wykonawca: Bilfinger Berger Polska.S.A. ¬ródło: www.zdm.waw.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje25 lipca 2008, 00:00,

Szansa na przedłużenie nocnej linii N83 ZTM do Piaseczna

Pan Daniel Putkiewicz (Pełnomocnik Burmistrza ds. Rozwoju Gminy Piaseczno), poinformował mnie w korespondencji mailowej, że urzędnicy Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, rozważali kilka wariantów rozwiązania problemu nocnej komunikacji, na trasie Piaseczno - Warszawa - Piaseczno. Zostały przygotowane trzy warianty uruchomienia połączenia nocnego w zależności od operatora (ZTM lub przewoźnik wybrany w przetargu), środka transportu (autobus, bus) oraz trasy. Wszystkie trzy warianty wraz z szacunkowymi kosztami projektu, zostały przedstawione na posiedzeniu Komisji Polityki Gospodarczej Rady Miejskiej.

NOCNY AUTOBUS

Na lipcowym posiedzeniu Komisja ds. Polityki Gospodarczej Rady Miejskiej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, pozytywnie zaopiniowała wariant uruchomienia komunikacji nocnej we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego, polegający na przedłużeniu istniejącej linii nocnej N83. W związku z tym, w tym tygodniu do ZTM zostały wysłane oficjalne pisma z deklaracją współfinansowania linii nocnej do Piaseczna - od 1 września 2008 roku. Pan Daniel Putkiewicz, poinformował również, że nieoficjalnie wiedzą, że w związku ze zmianami tras linii nocnych - realna data uruchomienia linii N83 do Piaseczna to 1 października 2008 roku. Nastąpi to, oczywiście pod warunkiem akceptacji przez obie strony ostatecznych warunków finansowych.

LINIA AUTOBUSOWA NOCNA N83, obecnie kursuje z Dworca Centralnego PKP w Warszawie do PKP Jeziorki. Przejechanie całej trasy linii N83, zajmuje około 40 minut, a autobus kursuje co 60 minut. Trasa obecnej linii N83 to: DWORZEC CENTRALNY (przystanek na ul. Emilii Plater przy Złotych Tarasach) - Emilii Plater - Aleje Jerozolimskie - Bracka - plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży - Nowy Świat - Aleje Jerozolimskie) - Książęca - Rozbrat - £azienkowska - Czerniakowska - Powsińska - św. Bonifacego - aleja Sikorskiego - Dolina Służewiecka - Nowoursynowska - Wałbrzyska - Puławska - Karczunkowska - PKP JEZIORKI. Czy od września lub października 2008 roku, na rozkładzie jazdy nocnej linii N83, zobaczymy kolejne przystanki uwzględniające PIASECZNO? Mam nadzieję, że przekonamy się o tym wkrótce...
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno