Informacje25 lipca 2008, 00:00,

Szansa na przedłużenie nocnej linii N83 ZTM do Piaseczna

Pan Daniel Putkiewicz (Pełnomocnik Burmistrza ds. Rozwoju Gminy Piaseczno), poinformował mnie w korespondencji mailowej, że urzędnicy Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, rozważali kilka wariantów rozwiązania problemu nocnej komunikacji, na trasie Piaseczno - Warszawa - Piaseczno. Zostały przygotowane trzy warianty uruchomienia połączenia nocnego w zależności od operatora (ZTM lub przewoźnik wybrany w przetargu), środka transportu (autobus, bus) oraz trasy. Wszystkie trzy warianty wraz z szacunkowymi kosztami projektu, zostały przedstawione na posiedzeniu Komisji Polityki Gospodarczej Rady Miejskiej.

NOCNY AUTOBUS

Na lipcowym posiedzeniu Komisja ds. Polityki Gospodarczej Rady Miejskiej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, pozytywnie zaopiniowała wariant uruchomienia komunikacji nocnej we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego, polegający na przedłużeniu istniejącej linii nocnej N83. W związku z tym, w tym tygodniu do ZTM zostały wysłane oficjalne pisma z deklaracją współfinansowania linii nocnej do Piaseczna - od 1 września 2008 roku. Pan Daniel Putkiewicz, poinformował również, że nieoficjalnie wiedzą, że w związku ze zmianami tras linii nocnych - realna data uruchomienia linii N83 do Piaseczna to 1 października 2008 roku. Nastąpi to, oczywiście pod warunkiem akceptacji przez obie strony ostatecznych warunków finansowych.

LINIA AUTOBUSOWA NOCNA N83, obecnie kursuje z Dworca Centralnego PKP w Warszawie do PKP Jeziorki. Przejechanie całej trasy linii N83, zajmuje około 40 minut, a autobus kursuje co 60 minut. Trasa obecnej linii N83 to: DWORZEC CENTRALNY (przystanek na ul. Emilii Plater przy Złotych Tarasach) - Emilii Plater - Aleje Jerozolimskie - Bracka - plac Trzech Krzyży (powrót: plac Trzech Krzyży - Nowy Świat - Aleje Jerozolimskie) - Książęca - Rozbrat - £azienkowska - Czerniakowska - Powsińska - św. Bonifacego - aleja Sikorskiego - Dolina Służewiecka - Nowoursynowska - Wałbrzyska - Puławska - Karczunkowska - PKP JEZIORKI. Czy od września lub października 2008 roku, na rozkładzie jazdy nocnej linii N83, zobaczymy kolejne przystanki uwzględniające PIASECZNO? Mam nadzieję, że przekonamy się o tym wkrótce...
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje25 lipca 2008, 00:00,

ZTM Warszawa uruchomił trasy objazdowe autobusu 710

Zarząd Transportu Miejskiego ZTM w Warszawie poinformował w komunikatach na swojej stronie internetowej www.ztm.waw.pl, że w związku z remontem ul. Starochylickiej w Konstancinie na odcinku od ul. Dworskiej do ul. Sielskiej od dnia 24 lipca 2008 roku (od początku kursowania) do odwołania (na około 2 miesiące), autobusy linii 710 zostają skierowane na następujące trasy objazdowe: Kierunek POLKOLOR od skrzyżowania ulic Prusa / Chylicka ulicami: Chylicką - Pułaskiego - Wschodnią - Przesmyckiego - Julianowską - Chyliczkowską i dalej własną trasą.

Zmieniona trasa autobusu 710

Kierunek METRO WILANOWSKA od skrzyżowania ulic Chyliczkowska (Armii Krajowej) Julianowska ulicami: Julianowską - Przesmyckiego - Wschodnią - Dworską - Długą i dalej własną trasą. Uruchomiony zostaje przystanek zastępczy na ul. Dworskiej przed ul. Starochylicką - CHYLICE 52. Zawieszone zostało funkcjonowanie przystanków: JASNA 01, CHYLICE 01 i 02, ZIELONA 01 i 02, CHYLICZKOWSKA TECHNIKUM 01.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Konstancin - Piaseczno