Informacje19 sierpnia 2020, 07:32,

Ile kalorii jest w udku z kurczaka? My już wiemy

Ile kalorii jest w udku z kurczaka? My już wiemy

Sprawdziliśmy kaloryczność udka z kurczaka. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w udku z kurczaka pochodzą w 67% z białka, 0% z węglowodanów i 33% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma udko z kurczaka, ile waży udko z kurczaka lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w udku z kurczaka, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Chicken leg - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Kalorie w soku żurawinowym . Sprawdziliśmy ile ich jest

Udko z kurczaka - kalorie i wartości odżywcze

Udko z kurczaka zawiera 120 kcal na 100g.

Przykładowo średniej wielkości udko z kurczaka (170 g) to około 204 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 9% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości udko z kurczaka (170 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 3.5 jabłka, 2.5 szklanki coli, 2 plastry sera żółtego, 1.5 kromki chleba, 1.5 szklanki mleka, 10.5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 29 minut, pływać przez 24 minuty lub biegać przez 21 minut.

Czy udko z kurczaka tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Udko z kurczaka to produkt o małej zawartości kalorii (pamiętajmy, że bierzemy pod uwagę tylko produkty z kategorii mięs). Spożywanie udka z kurczaka wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród mięs.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w udku z kurczaka?

Udka z kurczaka zawierają 19.16 g białka na 100g.
Średniej wielkości udko z kurczaka (170 g) zawiera ok. 32.6 g białka.

Ile węglowodanów jest w udka z kurczaka?

0 g węglowodanów - udka z kurczaka nie zawierają węglowodanów.

Ile waży udko z kurczaka?

Średniej wielkości udko z kurczaka (część jadalna po obraniu) waży ok. 170g.

Ile błonnika jest w udka z kurczaka?

0 g błonnika - udka z kurczaka nie zawierają błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje18 sierpnia 2020, 07:32,

Zawartość kalorii w czerymoji. Dane zasakakują

Zawartość kalorii w czerymoji. Dane zasakakują

Sprawdziliśmy kaloryczność czerymoji. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w czerymoji pochodzą w 8% z białka, 85% z węglowodanów i 7% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma czerymoja, ile waży czerymoja lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w czerymoji, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Cherimoya - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Kalorie w soku żurawinowym . Sprawdziliśmy ile ich jest

Czerymoja - kalorie i wartości odżywcze

Czerymoja zawiera 75 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 3% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g czerymoji można porównać do kalorii, które zawiera np. 1 jabłko, 0.5 szklanki coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 0.5 szklanki mleka, 3.5 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 11 minut, pływać przez 9 minut lub biegać przez 8 minut.

Czy czerymoja tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Liczba kalorii w czerymoji jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii owoców. Spożywanie czerymoji wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne

Czerymoja to owoc o dużej zawartości błonnika i białka, a także witamin: A, C, E oraz z grupy B. Inne cenne składniki to wapń, fosfor, magnez, żelazo, mangan, miedź oraz potas. Nie brakuje w nim także antyutleniaczy.

Czerymoja jako niskokaloryczny owoc stanowi doskonałą alternatywę dla niezdrowych przekąsek, uzupełniając niedobory składników pokarmowych oraz wspomagając proces odchudzania (dzięki wysokiej zawartości błonnika).

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w czerymoji?

Czerymoje zawierają 1.57 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w czerymojach?

Czerymoje zawierają 17.71 g węglowodanów na 100g.

Ile waży czerymoja?

Jesteśmy w trakcie ważenia czerymoji. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g czerymoji.

Ile błonnika jest w czerymojach?

Czerymoje zawierają w sobie 3 g błonnika na 100g.
100g czerymoji zawiera ok. 3 g błonnika. Odpowiada to ok. 10% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie