Informacje18 kwietnia 2021, 07:32,

Ile kalorii jest w kokosie? My już wiemy

Ile kalorii jest w kokosie? My już wiemy

Sprawdziliśmy kaloryczność kokosa. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w kokosie pochodzą w 4% z białka, 16% z węglowodanów i 80% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Coconut)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma kokos lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w kokosie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Kokos - kalorie i wartości odżywcze

Kokos zawiera 354 kcal na 100g.

Przeczytaj też: Sprawdzamy ile kalorii ma kiwi. Byliśmy zaskoczeni

Przykładowo średniej wielkości kokos (390 g) to około 1381 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 58% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości kokos (390 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 26.5 jabłek, 17.5 szklanek coli, 14 plastrów sera żółtego, 13 kromek chleba, 11 szklanek mleka, 72.5 łyżeczki cukru.

Aby spalić taką ilość kalorii potrzebujesz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 197 minut, pływać przez 163 minuty lub biegać przez 139 minut.

Czy kokos tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zawartość kalorii w kokosie jest jedną z najniższych wśród wszystkich produktów z kategorii orzechów. Spożywanie kokosa wydaje się być dobrym wyborem dla osób na diecie. Trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród orzechów.

Właściwości zdrowotne kokosa

Właściwości zdrowotne tego owocu są wynikiem zawartości cennych wartości odżywczych, takich jak: potas, magnez, fosfor, kwas foliowy i błonnik. Ponadto posiada on nasycone kwasy tłuszczowe stanowiące niesamowite źródło energii.

Duża zawartość błonnika sprawia, że po owoc ten mogą sięgać osoby pragnące zachować szczupłą sylwetkę. Zawarty w nim potas sprawia, że służy on również osobom zmagającym się z nadciśnieniem, miażdżycą oraz wieloma innymi dolegliwościami.

Z kolei zawarte w miąższu żelazo jest kluczowe dla anemików. Cynk poprawia jakości skóry, a wapń znacznie wzmacnia kości.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w kokosie?

Kokosy zawierają 3.3 g białka na 100g.
Średniej wielkości kokos (390 g) zawiera ok. 12.9 g białka.

Ile węglowodanów jest w kokosach?

Kokosy zawierają 15.23 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości kokos (390 g) zawiera ok. 59.4 g węglowodanów.

Ile waży kokos?

Średniej wielkości kokos (część jadalna po obraniu) waży ok. 390g.

Ile błonnika jest w kokosach?

Kokosy zawierają w sobie 9 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości kokos (390 g) zawiera ok. 35.1 g błonnika. Odpowiada to ok. 117% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje17 kwietnia 2021, 07:32,

Kalorie w liczi. Sprawdziliśmy ile ich jest

Kalorie w liczi. Sprawdziliśmy ile ich jest

Sprawdziliśmy kaloryczność liczi. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w liczi pochodzą w 5% z białka, 90% z węglowodanów i 5% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Lychee)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma liczi lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w liczi, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Liczi - kalorie i wartości odżywcze

Liczi zawiera 66 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 3% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Przeczytaj też: Sprawdzamy ile kalorii ma kiwi. Byliśmy zaskoczeni

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g liczi można porównać do kalorii, które zawiera np. 1 jabłko, 0.5 szklanki coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 0.5 szklanki mleka, 3 łyżeczki cukru.

Aby spalić taką ilość kalorii potrzebujesz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 9 minut, pływać przez 8 minut lub biegać przez 7 minut.

Czy liczi tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w liczi stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii owoców pod względem kaloryczności. Spożywanie liczi wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne

Liczi zawiera wiele witamin: C, E K oraz B6, mikroelementy: wapń, magnez, żelazo, fosfor, potas czy cynk oraz błonnik. Liczi dostarcza także kwasu foliowego, nienasyconych kwasów tłuszczowych, białka i przeciwutleniaczy. Liczi znajduje zastosowanie jako cenne urozmaicenie diety, a także wartościowy składnik kosmetyków o działaniu odmładzającym.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w liczi?

Liczi zawierają 0.83 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w liczi?

Liczi zawierają 16.53 g węglowodanów na 100g.

Ile waży liczi?

Jesteśmy w trakcie ważenia liczi. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g liczi.

Ile błonnika jest w liczi?

Liczi zawierają w sobie 1.3 g błonnika na 100g.
100g liczi zawiera ok. 1.3 g błonnika. Odpowiada to ok. 4% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie