Informacje10 kwietnia, 07:32,

Ile kalorii jest w gruszce? My już wiemy

Ile kalorii jest w gruszce? My już wiemy

Sprawdziliśmy kaloryczność gruszki. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w gruszce pochodzą w 3% z białka, 96% z węglowodanów i 2% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Pear)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma gruszka lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w gruszce, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Gruszka - kalorie i wartości odżywcze

Gruszka zawiera 58 kcal na 100g.

Przeczytaj też: Sprawdzamy ile kalorii ma kiwi. Byliśmy zaskoczeni

Przykładowo średniej wielkości gruszka (140 g) to około 81 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 3% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości gruszka (140 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1.5 jabłka, 1 szklanka coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 0.5 szklanki mleka, 4 łyżeczki cukru.

Aby spalić taką ilość kalorii potrzebujesz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 12 minut, pływać przez 10 minut lub biegać przez 8 minut.

Czy gruszka tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zawartość kalorii w gruszce jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii owoców. Spożywanie gruszki wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne

Gruszka to niskokaloryczny i lekkostrawny owoc o bardzo bogatym składzie odżywczym. Wystarczy wspomnieć o wysokiej zawartości potasu, boru, miedzi, jodu, żelaza czy wapnia, a także licznych witamin. Gruszka to także kwasy organiczne, olejki eteryczne, sporo błonnika oraz pektyn. Poza dobroczynnym działaniem gruszek na organizm od wewnątrz, warto wspomnieć o ich zastosowaniu zewnętrznym – napar ze świeżych skórek wspomaga gojenie się ran, zaś ekstrakt z gruszki wykorzystywany jest w kosmetologii.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w gruszce?

Gruszki zawierają 0.38 g białka na 100g.
Średniej wielkości gruszka (140 g) zawiera ok. 0.5 g białka.

Ile węglowodanów jest w gruszkach?

Gruszki zawierają 13.81 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości gruszka (140 g) zawiera ok. 19.3 g węglowodanów.

Ile waży gruszka?

Średniej wielkości gruszka (część jadalna po obraniu) waży ok. 140g.

Ile błonnika jest w gruszkach?

Gruszki zawierają w sobie 3.1 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości gruszka (140 g) zawiera ok. 4.3 g błonnika. Odpowiada to ok. 14% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje9 kwietnia, 07:32,

Czy papaja ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Czy papaja ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność papai. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w papai pochodzą w 5% z białka, 88% z węglowodanów i 6% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Papaya)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma papaja lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w papai, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Papaja - kalorie i wartości odżywcze

Papaja zawiera 43 kcal na 100g.

Przeczytaj też: Sprawdzamy ile kalorii ma kiwi. Byliśmy zaskoczeni

Na przykład średniej wielkości papaja (320 g) to około 138 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 6% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości papaja (320 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 2.5 jabłka, 1.5 szklanki coli, 1 plaster sera żółtego, 1 kromka chleba, 1 szklanka mleka, 7 łyżeczek cukru.

Aby spalić taką ilość kalorii potrzebujesz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 20 minut, pływać przez 16 minut lub biegać przez 14 minut.

Czy papaja tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zawartość kalorii w papai jest niska w porównaniu do innych produktów z kategorii owoców. Spożywanie papai wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne

Papaja zawiera wysokie stężenie beta karotenu, witamin C i E, z grupy B oraz kwasu foliowego. To także cenne źródło błonnika, magnezu i potasu, likopenów i polifenoli oraz unikatowego enzymu – papainy. Enzym ten usprawnia trawienie białek, łagodzi stany zapalne błony śluzowej żołądka oraz łagodzi dolegliwości reumatyczne. Zastosowanie papai  w kosmetyce jest bardzo wszechstronne – ekstrakty z tego owocu występują w szamponach, kremach, mydełkach czy maseczkach.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w papai?

Owoce papai zawierają 0.47 g białka na 100g.
Średniej wielkości papaja (320 g) zawiera ok. 1.5 g białka.

Ile węglowodanów jest w owocach papai?

Owoce papai zawierają 8 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości papaja (320 g) zawiera ok. 25.6 g węglowodanów.

Ile waży papaja?

Średniej wielkości papaja (część jadalna po obraniu) waży ok. 320g.

Ile błonnika jest w owocach papai?

Owoce papai zawierają w sobie 1.7 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości papaja (320 g) zawiera ok. 5.4 g błonnika. Odpowiada to ok. 18% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie