Informacje22 listopada 2018, 14:00,

I sesja Rady Powiatu Piaseczyńskiego

Na podstawie art. 15 ust. 3 z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2018 r. poz. 995 z późn. zm.) Komisarz Wyborczy w Warszawie II postanawia o zwołaniu pierwszej sesji nowo wybranej Rady Powiatu Piaseczyńskiego na kadencję 2018 - 2023 w celu złożenia ślubowania przez radnych. Sesja odbędzie się w dniu 22 listopada 2018 r. o godz. 15.00 w Starostwie Powiatowym w Piasecznie przy ul. Chyliczkowskiej 14.

I SESJA RADY POWIATU PIASECZYŃSKIEGO

Porządek obrad:
1. Otwarcie sesji przez radnego seniora i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Złożenie ślubowania przez nowo wybranych radnych.
3. Wybór komisji skrutacyjnej.
4. Wybór Przewodniczącego Rady.
5. Wybór Wiceprzewodniczącego Rady.
6. Wybór Starosty Powiatu.
7. Wybór Wicestarosty Powiatu.
8. Wybór członków Zarządu Powiatu.
9. Sprawy różne.
10. Zakończenie obrad.

Postanowienie Komisarza Wyborczego o zwołaniu I sesji Rady Powiatu >>> http://bip.piaseczno.pl/public/get_file_contents.php?id=450819

Informacje24 listopada 2018, 16:00,

XI Festiwal Poezji Śpiewanej w Zalesiu Górnym - Sztukatorzy

24 listopada 2018 roku o godz.17.00 odbędzie się XI Festiwal Poezji Śpiewanej pn.: Sztukatorzy. Miejsce: Szkoła Podstawowa im. Wspólnej Europy Zalesie Górne, ul. Sarenki 20 (wejście od ul. Białej Brzozy). Wstęp wolny. Organizatorzy: Centrum Kultury w Piasecznie (Klub Kultury w Zalesiu Górnym), Stowarzyszeniem Rodziców “TU”, SPZG, “Mikroklimat”, Szkoła Muzyczna Maestro, Zespół Szkół w Zalesiu Górnym.

XI Festiwal Poezji Śpiewanej w Zalesiu Górnym - Sztukatorzy

Sztukatorzy to wyjątkowy festiwal poświęcony poezji śpiewanej. Czym ten festiwal różni się od innych? Przede wszystkim swoją formułą i społecznym zaangażowaniem mieszkańców w przygotowania. Nie jest kierowany do zawodowych muzyków, tylko do amatorów kochających poezję i śpiew. Warto podkreślić, że wydarzenie to ma wyjątkowy charakter ze względu na formułę, która pozwala uczestnikom doskonalić swoje umiejętności podczas warsztatów pod okiem zawodowych muzyków i pedagogów. Takie przygotowanie pozwala na prezentację pełnego wachlarza możliwości wokalnych uczestników podczas koncertu finałowego.
W tym roku program festiwalu jest następujący:
- 17.00 – występ konkursowy w kategorii DZIECI
- 18.00 – występ konkursowy w kategorii MŁODZIEŻ
- 19.00 – występ konkursowy w kategorii DOROŚLI
- 20.00 – ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, koncert oraz zakończenie Festiwalu.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie