Informacje11 marca 2008, 00:00,

I MISTRZOSTWA SAMORZ¡DOWCÓW GMIN POWIATU PIASECZYńSKIEGO W WIELOBOJU SPORTOWYM


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Piaseczno www.gosir-piaseczno.pl organizuje I Mistrzostwa Samorządowców Gmin Powiatu Piaseczyńskiego w Wieloboju Sportowym, które odbędą się 5 kwietnia 2008 roku w hali sportowo - widowiskowej, GOSiR Piaseczno ul. Gen. Wł. Sikorskiego 20, Piaseczno. Patronat honorowy nad Mistrzostwami objęła: Dorota Wysocka - Jońska Przewodnicząca Rady Gminy Piaseczno, natomiast patronat medialny objął Tygodnik Kurier Południowy www.kurierpoludniowy.pl, oraz nasz Prywatny Serwis Mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego www.powiat-piaseczynski.info

I MISTRZOSTWA SAMORZ¡DOWCÓW GMIN POWIATU PIASECZYńSKIEGO W WIELOBOJU SPORTOWYM

I Mistrzostwa Samorządowców Gmin Powiatu Piaseczyńskiego w Wieloboju Sportowym, mają na celu: popularyzację dyscyplin sportowych, jako aktywna forma czynnego wypoczynku, oraz integracja środowisk samorządowych. Zawody zostaną rozegrane w 5 dyscyplinach sportowych: tenis stołowy, piłka nożna, piłka siatkowa, pływanie, dart. Zawodnik może brać udział tylko w dwóch dyscyplinach. W grach zespołowych dopuszczane będą zespoły mieszane, piłka nożna 4 + bramkarz, piłka siatkowa 3 zawodników w tym minimum 1 kobieta obowiązkowo. W darcie i tenisie stołowym każda reprezentacja może wystawić maksymalnie po 6 zawodników ( 3 kobiety i 3 mężczyzn). Do pływania będzie można zgłosić maksymalnie 8 zawodników (4 kobiety i 4 mężczyzn). Turniej darta, tenisa stołowego oraz pływania będą rozgrywane indywidualnie w kategorii kobiet i mężczyzn. Pływanie zostanie rozegrane indywidualnie 25 m. styl dowolny dla kobiet, 25 m. styl dowolny dla mężczyzn oraz sztafeta 4*25 m. styl dowolny (druga i czwarta osoba start z wody).

W I Mistrzostwach Samorządowców Gmin Powiatu Piaseczyńskiego w Wieloboju Sportowym, mogą brać udział tylko etatowi pracownicy samorządów terytorialnych (starosta, burmistrz, wójt, sołtys, radni powiatów i gmin, pracownicy Urzędów Gmin jednostek komunalnych). W poszczególnych konkurencjach nie mogą startować trenerzy i instruktorzy danej dyscypliny sportu oraz osoby zrzeszone. Każda drużyna powinna posiadać jednolite stroje sportowe. Organizatorzy w Mistrzostwach Samorządowców Gmin Powiatu Piaseczyńskiego w Wieloboju Sportowym, przewidzieli nagrody: miejsca I-III medale dla zawodników, puchary dla drużyn. Dla wszystkich uczestników pamiątkowe koszulki.

I Mistrzostwa Samorządowców Gmin Powiatu Piaseczyńskiego program:
8:00 Zgłaszanie się i odprawa techniczna ekip sportowych.
8:30-12:00 Piłka nożna.
8:30-10:00 Pływanie.
10:15–10:30 Uroczyste otwarcie Mistrzostw.
10:00-13:00 Tenis stołowy.
12:00-16:30 Dart.
13:00-17:00 Siatkówka.
17:00 Podsumowanie wyników.
17:30 Zakończenie zawodów i wręczanie nagród.
18:00 Integracyjny grill.

Pisemne zgłoszenia należy zgłaszać do dnia 21 marca 2008 roku, pocztą na adres siedziby GOSiR Piaseczno; faxem 022 716-66-00/01 wew.37. lub pocztą elektroniczną na adres: inf@gosir-piaseczno.pl Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie internetowej www.gosir-piaseczno.pl: zgłoszenie.doc Wpisowe w wysokości 35 zł od osoby, termin wpłaty do dnia 21.03.2008. na konto PKO S.A. Piaseczno 07 1060 0076 0000 4010 7009 8658 z dopiskiem WYSPORTOWANI SAMORZ¡DOWCY. Wszelkich informacji dotyczących imprezy udziela p. Katarzyna Kondraciuk pod telefonem: (022) 716-66-00 w 30, kom.0660-057-999. Regulamin I Mistrzostwa Samorządowców Gmin Powiatu Piaseczyńskiego w Wieloboju Sportowym. Zapraszamy mieszkańców powiatu piaseczyńskiego do kibicowania samorządowcom naszych gmin.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO

Napisz komentarz

Informacje12 marca 2008, 00:00,

Zły stan przejazdu kolejowego przy Jana Pawła Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Sebastian B. mieszkaniec Piaseczna (na naszym forum e-mieszkańców jako barman), zwrócił uwagę na bardzo zły stan przejazdu kolejowego przy ul. Jana Pawła II w Piasecznie. Przejeżdżając przez ten przejazd, codziennie ryzykuje uszkodzeniem swojego samochodu. W związku z tym, zainteresował się całą sprawą i dowiedział się, kto jest odpowiedzialny za przejazd i powinien go wyremontować. Sebastian stworzył wzór pisma, które należy wydrukować i wysłać do Polskich Linii Kolejowych Biura Dróg Kolejowych. Sprawa jest o tyle ważna, że przejazd kolejowy przy Jana Pawła, jest na prawdę w opłakanym stanie. Wielu mieszkańców Piaseczna, na pewno korzysta z tego przejazdu i im więcej osób wyśle do nich takie pismo, tym większe prawdopodobieństwo, że coś się w tej sprawie ruszy. Poniżej prezentujemy wzór pisma, który otrzymaliśmy od Sebastiana:

Jako mieszkaniec Piaseczna, w związku z fatalnym stanem przejazdu kolejowego przy ul. Jana Pawła II w Piasecznie proszę spowodowanie doprowadzenia w/w przejazdu do stanu użytkowania. Obecnie jest to bodaj najbardziej zdewastowane skrzyżowanie ulicy z torowiskiem, jaki kiedykolwiek widziałem. żeby przez nie przejechać nie ryzykując uszkodzenia zawieszenia pojazdu trzeba zwolnić, co najmniej do 2-3 kilometrów na godzinę. Bez wątpienia przejazd nadaje się do remontu. Z betonowych płyt, które znajdują się na przejeździe wystają metalowe druty, pręty z asfaltu wystają kamienie, a dziur i dołów nie sposób wyliczyć. Tak fatalny stan infrastruktury PKP zagraża bezpiecznemu ruchu drogowego ( dla osób i towarów).

Pragnę zwrócić uwagę na zapisy ustawy z dnia 28 marca 2003 r. o transporcie kolejowym (tekst jednolity: Dz. U. 2007 r. Nr 16 poz. 94 z późń. zm.), a mianowicie na zapis art. 5 ust 1, który w sposób jednoznaczny mówi, iż zarządzanie infrastrukturą kolejową polega na budowie i utrzymaniu infrastruktury kolejowej.

Zapisy art. 84 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń (tekst jednolity: Dz. U. 2007 r. Nr 109 poz. 756 z późń. zm.) również mówi, iż kto wbrew obowiązkowi nie oznacza w sposób odpowiadający wymaganiom i łatwo dostrzegalny, zarówno w dzień, jak i w porze nocnej, jakiejkolwiek przeszkody w ruchu drogowym, urządzenia lub przedmiotu znajdujących się na drodze lub też miejsca prowadzonych robót, jeżeli to może zagrozić bezpieczeństwu ruchu albo utrudnić ruch na drodze, podlega karze aresztu albo grzywny. Wystające metalowe pręty, dziury, doły stanowią realne zagrożenie dla zdrowia i życia użytkowników dróg. Przedmiotem ochrony jest tu bezpieczeństwo i sprawność ruchu drogowego uzależniona od należytego zabezpieczenia drogi, na której ruch się odbywa. Jest to, więc sprawa ochrony bezpieczeństwa i ważnego dla niego porządku na drogach. Zabronione zachowanie polega na nieoznaczeniu wbrew obowiązkowi, zgodnie z wymaganiami w sposób łatwo dostrzegalny, jakiejkolwiek przeszkody w ruchu drogowym. Warunkiem odpowiedzialności jest okoliczność, że nieoznaczenie przeszkód, miejsc może zagrozić bezpieczeństwu ruchu. Art. 84 kodeksu wykroczeń prawidłowo i jasno określa zakres obowiązków gospodarza (administratora). Na przejeździe kolejowym nie powinno się znajdować nic, co groziłoby bezpieczeństwu ruchu drogowego lub ten ruch utrudniało. Podmiotem wykroczenia w tym przypadku jest przedstawiciel administracji przejazdu kolejowego, któremu przejazd podlega.

Należy również w tym miejscu zwrócić uwagę na art. 73 kodeksu wykroczeń, który jednoznacznie wyjaśnia, że "kto wbrew swemu obowiązkowi nie zawiadamia odpowiedniego organu lub osoby o wiadomym mu niebezpieczeństwie grożącym życiu lub zdrowiu człowieka albo mieniu w znacznych rozmiarach, podlega karze aresztu albo grzywny". Podmiotem czynu opisanego w art. 73 może być każda osoba, na której ciąży obowiązek zawiadamiania o określonym niebezpieczeństwie. Obowiązek taki spoczywa na każdym, kto określonym terenem zarządza, opiekuje się lub z jakiegokolwiek tytułu ma nad nim władztwo.

Reasumując powyższe wnoszę o spowodowanie podjęcia natychmiastowych skutecznych działań doprowadzenia przejazdu kolejowego w Piasecznie woj. mazowieckie przy ul. Jana Pawła II do stanu należytego i bezpiecznego użytkowania zgodnie z obowiązującym prawem. Proszę również o informowanie mnie na bieżąco o prowadzonym remoncie.


Pismo w wersji elektronicznej, możecie pobrać po kliknięciu w link: wzór pisma (.doc) Zachęcamy Was do wysyłania powyższego pisma do Biura Dróg Kolejowych. Pismo można przesłać listownie pod wskazany adres: Polskie Linie Kolejowe S.A. Biuro Dróg Kolejowych ul. Targowa 74 03-734 Warszawa, lub faxem: (022) 473-28-38. Liczymy na Wasze wsparcie! Dziękujemy! Wątek na naszym forum e-mieszkańców, który jest powiązany tematycznie: przejazd kolejowy na Jana Pawła w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie