Informacje15 stycznia 2015, 08:00,

I Gminny Festiwal Spektakli Zimowych w Józefosławiu

Szanowni Państwo, już wkrótce (15 stycznia 2015 roku) w dawnej kaplicy przy Kościele Św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu odbędzie się I Gminny Festiwal Spektakli Zimowych. Obserwując ogromne zainteresowanie piaseczyńskich przedszkoli udziałem we wszelkich imprezach promujących twórczość najmłodszych, takich jak Eko festiwal, Przegląd Małych Form Teatralnych EFFKa, czy akcje Rynek, pragniemy stworzyć kolejną imprezę, która – mamy nadzieję – na stałe wpisze się w kalendarz kulturalny naszego miasta.

I Gminny Festiwal Spektakli Zimowych w Józefosławiu

Każde przedszkole publiczne czy nie, przygotowuje spektakl na Boże Narodzenie. Często nie są to tradycyjne jasełka gdyż w wielu przedszkolach kształcą się dzieci z różnych krajów i kultur, a placówki te pragnąc uszanować ich odrębność wybierają do prezentacji tematy nie tylko religijne. Dlatego przegląd nasz ma być Przeglądem Spektakli Zimowych.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

I Gminny Festiwal Spektakli Zimowych w Józefosławiu

Prezentacja różnych form i tematów pozwoli najmłodszym poznać polską tradycję, ale i różnorodność kultur. Przegląd ma na celu prezentację twórczości przedszkolnej, wymianę doświadczeń, doskonalenie w dziedzinie teatru małego aktora poprzez omówienie spektakli z profesjonalnym jury i warsztaty. Ponadto na uczestników czekają fantastyczne nagrody.

W składzie jury zasiądą:
Monika Iwanow - reżyser, aktorka, instruktor
Patrycja Karpiel - instruktor, pedagog, teatrolog
Justyna Biernadska - tancerka, instruktor, choreograf
Katarzyna Niemyjska - właściciel Przedszkola Świat Bajek.

I Gminny Festiwal Spektakli Zimowych w Józefosławiu

W ramach Festiwalu będą mogli Państwo obejrzeć fantastyczne spektakle zimowe, a swój udział potwierdziły już następujące placówki: dwie grupy z Akademii Przedszkolaków, Przedszkole ABC, Przedszkole Fantazja, Przedszkole Nutka z Nowej Iwicznej oraz Przedszkole Zebra. Wciąż czekamy na ostatnie zgłoszenia. Serdecznie zapraszamy!

I Gminny Festiwal Spektakli Zimowych w Józefosławiu

Organizator: Niepubliczne Przedszkole Świat Bajek, Parafia w Józefosławiu. Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, Zdzisław Lis, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Centrum Kultury w Piasecznie.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek na forum http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=10756
Informacje2 stycznia 2015, 12:38,

L19 zostaje podzielona na dwie linie L17 i L19

Od dnia 2 stycznia 2015 r. od początku kursowania linii dziennych linia L19 zostaje podzielona na dwie linie:

- L17 – dla wszystkich kursów na trasie URZĄD MIASTA (PIASECZNO) – URZĄD GMINY (PRAŻMÓW).
- L19 – dla wszystkich kursów na trasie URZĄD MIASTA (PIASECZNO) – UWIELINY-SZKOŁA.

L19 zostaje podzielona na dwie linie L17 i L19

Nowe Rozkłady Jazdy do pobrania w załączeniu:
Rozkład L-17
Rozkład L-19