Informacje15 czerwca 2008, 00:00,

Headland Center Piaseczno - czy władze zaakceptują plany?


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Redaktorzy gazety Nad Wisłą, śledzą losy planowanej w Piasecznie budowy centrum usługowo handlowe z dużą galerią handlową i supermarketem, kilkoma salami kinowymi, kręgielnią, biurami, hotelem, centrum konferencyjnym oraz trzema tysiącami miejsc parkingowych dla klientów. Redaktor Piotr Chmielewski na łamach gazety Nad Wisłą (nr 11 z 12 czerwca) poinformował, że irlandzcy inwestorzy mieli zaprezentować władzom Piaseczna, szczegóły budowy nowego, olbrzymiego kompleksu handlowo - usługowo -rozrywkowo - hotelowego przy ul. Energetycznej w Piasecznie. Aby samorząd gminy Piaseczno, przychylnie spojrzał na budowę, spółka Challange Twenty One ma zainwestować w otoczenie nowego kompleksu około 24 mln zł.

Realizacja budowy Headland Center (robocza nazywa obiektu), przez firmę Challange Twenty One, ma się rozpocząć najpóźniej wiosną 2009 roku. Aby zdobyć przychylność samorządu gminy Piaseczno, inwestorzy zobowiązali się, że zainwestują w rozwój sieci wodno - kanalizacyjnej oraz drogowej około 24 mln zł. W co konkretnie? Całkowicie wybudują ul. Elektroniczną (łączącą ul. Energetyczną oraz nowe centrum z ul. Okulickiego), co pochłonie około 10 mln zł, kupią 16 mieszkań dla rodzin z komunalnego budynku, który przeszkadza teraz w budowie ul. Elektronicznej, zapłacą za przyłącze wodno-kanalizacyjne około 3,8 mln zł, a także przebudują fragment ulicy Okulickiego, żeby mniej korkował się przed skrzyżowaniem z ul. Puławską. Zadeklarowali również, że dorzucą około 2 mln zł, kiedy skrzyżowanie przy ul. Energetycznej będzie przekształcane w wielopoziomowe. Czy władze Piaseczna, negocjujące z inwestorem - zaakceptują plany budowy Headland Center w Piasecznie?

Autorem informacji na łamach gazety Nad Wisłą (nr 11 z 12 czerwca) jest redaktor Piotr Chmielewski. Ze swojej strony wysyłałem maila do Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, aby dowiedzieć się, jakie są efekty negocjacji urzędników z inwestorem. Jak tylko otrzymamy informacje, to na pewno poinformujemy o tym na łamach naszego serwisu e-mieszkańców. W między czasie, zapraszamy do zapoznania się z poprzednią informacją w naszym serwisie: centrum usługowo handlowe kino kręgielnia hotel (2008-03-21), oraz do przyłączenia się do rozmowy na naszym prywatnym forum e-mieszkańców w wątku: Centrum Handlowo Usługowo Rozrywkowe w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje15 czerwca 2008, 00:00,

KISIEL DLA PIASECZNA konkurs o nagrodę Kisielewskiego


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W ubiegłorocznej edycji konkursu KISIEL DLA M£ODYCH, nagrody głównej niestety nie przyznano. Na łamach podwarszawskich gazet m.in. w Kurierze Południowym i Nad Wisłą, pojawiła się informacja, że przewodniczący Kapituły Nagrody im. Stefana Kisielewskiego poinformował, że doszło do zmiany regulaminu konkursu. Teraz KISIEL, może być przyznany każdemu pełnoletniemu indywidualiście. Zbigniew Mucha poinformował, że zrezygnowano z kryterium limitu wieku. Konkurs adresowany jest do pełnoletnich mieszkańców miasta i gminy Piaseczno. Tym samym zmieniła się także nazwa konkursu - z KISIEL DLA M£ODYCH na KISIEL DLA PIASECZNA.

Kandydatów do tegorocznej edycji konkursu Kisiel dla Piaseczna, można już zgłaszać. Muszą to być osoby pełnoletnie, mieszkające i działające na terenie gminy Piaseczno, indywidualności w dowolnej dziedzinie, nonkonformiści i pasjonaci, rajskie ptaki jak ich nazywał Stefan Kisielewski - prowokatorzy pozytywnie zmieniający rzeczywistość, wywołujący polemiki i dyskusje, podejmujący problematykę ważną kulturowo, społecznie i politycznie.

Przypominamy, że spośród kandydatów do nagrody Kisiel dla Piaseczna, kapituła nagradza jednego. Laureat otrzyma nagrodę w wysokości co najmniej 2000 zł brutto oraz dyplom. Decyzja kapituły zapada większością co najmniej trzech czwartych głosów, a decyzję o przyznaniu nagrody Kisiel dla Piaseczna, ogłosi niezwłocznie po jej podjęciu w formie anonsu prasowego w gazetach, w których konkurs został ogłoszony. Laureat zostanie zawiadomiony o przyznaniu nagrody osobnym pismem zapraszającym jednocześnie na uroczystość jej wręczenia. Kandydatów do nagrody KISIEL DLA PIASECZNA, mogą zgłaszać osoby fizyczne, organizacje społeczne i instytucje.

Zgłoszenia wraz z uzasadnieniem powinny być nadsyłane nie później niż do 7 września 2008 roku, na jeden z podanych adresów:Co i jak: e-mail: coijak@onet.eu; Kurier Południowy, ul. Ludowa 2, 05-500 Piaseczno tel/fax 022 7372348, e-mail: redakcja@kurierpoludniowy.pl; Nad Wisłą, ul. Pijarska 34 pawilon 5, 05-530 Góra Kalwaria, e-mail: redakcja@nadwisla.pl; Gazeta Piaseczyńska 05-500 Piaseczno, ul. Kościuszki 5, pok. 96, tel. 0227017651, e-mail: gazeta@piaseczno.eu; Zbigniew Mucha, ul. żeromskiego 29, 05-500 Piaseczno, tel. 022 7562032 e-mail: jamucha@o2.pl. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi nie później niż do 12 września 2008 roku. Wręczenie nagrody laureatowi odbędzie się 27 września 2008 roku, tradycyjnie na skwerze Kisiela w Piasecznie. Zachęcamy mieszkańców gminy Piaseczno, do zgłaszania kandydatów do tytułu KISIEL DLA PIASECZNA 2008.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie