Informacje15 czerwca 2008, 00:00,

KISIEL DLA PIASECZNA konkurs o nagrodę Kisielewskiego


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W ubiegłorocznej edycji konkursu KISIEL DLA M£ODYCH, nagrody głównej niestety nie przyznano. Na łamach podwarszawskich gazet m.in. w Kurierze Południowym i Nad Wisłą, pojawiła się informacja, że przewodniczący Kapituły Nagrody im. Stefana Kisielewskiego poinformował, że doszło do zmiany regulaminu konkursu. Teraz KISIEL, może być przyznany każdemu pełnoletniemu indywidualiście. Zbigniew Mucha poinformował, że zrezygnowano z kryterium limitu wieku. Konkurs adresowany jest do pełnoletnich mieszkańców miasta i gminy Piaseczno. Tym samym zmieniła się także nazwa konkursu - z KISIEL DLA M£ODYCH na KISIEL DLA PIASECZNA.

Kandydatów do tegorocznej edycji konkursu Kisiel dla Piaseczna, można już zgłaszać. Muszą to być osoby pełnoletnie, mieszkające i działające na terenie gminy Piaseczno, indywidualności w dowolnej dziedzinie, nonkonformiści i pasjonaci, rajskie ptaki jak ich nazywał Stefan Kisielewski - prowokatorzy pozytywnie zmieniający rzeczywistość, wywołujący polemiki i dyskusje, podejmujący problematykę ważną kulturowo, społecznie i politycznie.

Przypominamy, że spośród kandydatów do nagrody Kisiel dla Piaseczna, kapituła nagradza jednego. Laureat otrzyma nagrodę w wysokości co najmniej 2000 zł brutto oraz dyplom. Decyzja kapituły zapada większością co najmniej trzech czwartych głosów, a decyzję o przyznaniu nagrody Kisiel dla Piaseczna, ogłosi niezwłocznie po jej podjęciu w formie anonsu prasowego w gazetach, w których konkurs został ogłoszony. Laureat zostanie zawiadomiony o przyznaniu nagrody osobnym pismem zapraszającym jednocześnie na uroczystość jej wręczenia. Kandydatów do nagrody KISIEL DLA PIASECZNA, mogą zgłaszać osoby fizyczne, organizacje społeczne i instytucje.

Zgłoszenia wraz z uzasadnieniem powinny być nadsyłane nie później niż do 7 września 2008 roku, na jeden z podanych adresów:Co i jak: e-mail: coijak@onet.eu; Kurier Południowy, ul. Ludowa 2, 05-500 Piaseczno tel/fax 022 7372348, e-mail: redakcja@kurierpoludniowy.pl; Nad Wisłą, ul. Pijarska 34 pawilon 5, 05-530 Góra Kalwaria, e-mail: redakcja@nadwisla.pl; Gazeta Piaseczyńska 05-500 Piaseczno, ul. Kościuszki 5, pok. 96, tel. 0227017651, e-mail: gazeta@piaseczno.eu; Zbigniew Mucha, ul. żeromskiego 29, 05-500 Piaseczno, tel. 022 7562032 e-mail: jamucha@o2.pl. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi nie później niż do 12 września 2008 roku. Wręczenie nagrody laureatowi odbędzie się 27 września 2008 roku, tradycyjnie na skwerze Kisiela w Piasecznie. Zachęcamy mieszkańców gminy Piaseczno, do zgłaszania kandydatów do tytułu KISIEL DLA PIASECZNA 2008.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje16 czerwca 2008, 00:00,

Trio Ścierański Raduli Biskupski Wtorek Jazzowy Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na Wtorek Jazzowy, który odbędzie się 17 czerwca 2008 roku, o godzinie 20:00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49. Na wtorkowym koncercie zagra super trio w składzie: Krzysztof Ścierański (gitara basowa), Marek Raduli (gitara), Piotr Biskupski (perkusja). Wstęp na jazzowy koncert kosztuje 15 zł. Zapraszamy na Jazzowy Wtorek do Ośrodka Kultury Piaseczno. Kilka słów o członkach jazzowego trio, które zagra w Piasecznie:

Wtorek Jazzowy Piaseczno - Marek Raduli, Krzysztof Ścierański, Piotr Biskupski

Krzysztof Ścierański (gitara basowa) rozpoczął swą muzyczną drogę jako gitarzysta basowy około 1973 roku. £ącząc gitarę basową z różnymi urządzeniami elektronicznymi, jak harmonizer, delay czy syntezator, a także stosując specjalne techniki gry, tworzy Ścierański własny, oryginalny świat dźwięków, który frapuje szerokie kręgi słuchaczy w różnym wieku, nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami. Krzysztof Ścierański koncertuje solo i w towarzystwie swoich przyjaciół. Więcej informacji o Krzysztofie Ścierańskim znajdziecie na stronie: www.scieranski.com.pl

Marek Raduli (gitara) to polski gitarzysta, aranżer, kompozytor, uznany muzyk sesyjny. W swojej karierze solowej związany z takimi gatunkami muzycznymi jak jazz, jazz rock czy blues. Karierę zaczynał w opolskim środowisku, przez pewien czas grał na gitarze i perkusji w jednym z pierwszych składów TSA. W 1982 roku, już jako gitarzysta, związał się na kilka lat z pop-rockowym zespołem Banda i Wanda. W latach 90. był członkiem m.in. Bajmu i grupy Tadeusza Nalepy, jako muzyk sesyjny udzielał się też w wielu innych projektach m.in. z Marylą Rodowicz i Jackiem Skubikowskim. Jednak najbardziej znany jest jako gitarzysta Budki Suflera, w której składzie występował w latach 1993 - 2003 i z którą nagrał 9 płyt. Więcej informacji o Marku Raduli przeczytacie na stronie: www.raduli.info

Piotr Biskupski (perkusja) ukończył poznańską Akademię muzyczną. Jest cenionym muzykiem studyjnym. Wraz z Mariuszem Bogdanowiczem tworzy jedną z najlepszych w Polsce sekcji rytmicznych (Mariusz Bogdanowicz Group). Występował ze Zbigniewem Namysłowskim, grał w kwartecie Tomasza Szukalskiego i w Trio Wojciecha Karolaka. Piotr Biskupski jest poszukiwanym muzykiem studyjnym, który zdobywa szerokie uznanie również jako pedagog, wykłada na kursach i warsztatach perkusyjnych i jazzowych. Jest artystą absolutnie perfekcyjnym technicznie, o niespotykanej wrażliwości. Jak mało kto potrafi wydobyć ze swego instrumentu nieskończoną paletę barw i nastrojów. Zapraszamy na Wtorek Jazzowy w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie