Informacje16 września 2013, 00:00,

Happening STOP elektrośmieciom w Piasecznie

Podczas niedzielnej edycji Akcji Rynek Godz. 15 odbył się happening STOP elektrośmieciom, będący elementem kampanii Czysta Gmina Piaseczno. Na piaseczyńskim rynku pojawiło się 7 sztuk elektrośmieci, m.in. pralka, telewizor i lodówki różnej wielkości. Ich obecność w tym miejscu przypominała, że żadne otoczenie, poza dedykowanymi punktami zbiórki tego typu „wrażliwych” odpadów, nie jest dla nich właściwe. Mieszkańcy mogli złożyć swój podpis pod manifestem ekologicznym i w ten sposób zjednoczyć się we wspólnej deklaracji woli zachowania Czystej Gminy Piaseczno. Blisko 100 zebranych podpisów stanowi niezbity dowód, że wszystkim nam zależy na środowisku.

HAPPENING STOP ELEKTROŚMIECIOM W PIASECZNIE

Mieszkańcy Gminy Piaseczno mogą pozbywać się elektrośmieci ze swoich domów bez szkody dla środowiska naturalnego, przywożąc je do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ul. Technicznej 6. Dodatkowo od 1 września do 30 listopada 2013 roku na terenie Gminy funkcjonują 3 Mobilne Punkty Zbiórki Odpadów Segregowanych: w Zalesiu Górnym i Dolnym (w 2. i 4. sobotę miesiąca) oraz Złotokłosie (3. sobota miesiąca).

HAPPENING STOP ELEKTROŚMIECIOM W PIASECZNIE

Dzięki wprowadzanym w ostatnich miesiącach zmianom w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie naszej Gminy, hasło Czysta Gmina Piaseczno staje się rzeczywistością. Mimo, że realizacja nowej Ustawy trwa już od 1 lipca i wielu mieszkańców zdążyło się zapoznać ze zmianami w funkcjonowaniu gospodarki odpadami, Czysta Gmina Piaseczno kontynuuje akcję edukacyjno-informacyjną. We wrześniu uczniowie szkół podstawowych wezmą udział w konkursie plastycznym zachęcającym do poznawania walorów przyrodniczych Piaseczna i okolic. Długie jesienne wieczory urozmaici gra planszowa „Rodzina Piaseczyńskich na tropie ekoprzygody”.

HAPPENING STOP ELEKTROŚMIECIOM W PIASECZNIE

Więcej wiadomości o nowych zasadach odbioru odpadów na terenie Gminy Piaseczno można uzyskać:
1. Korzystając z zakładki „Gospodarka odpadami”.
2. Odwiedzając Wydział Gospodarki Odpadami Gminy Piaseczno w nowej siedzibie, tj. w budynku MGOPS przy ul. Wojska Polskiego 54 – wejście od strony ul. Kniaziewicza.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje17 września 2013, 00:00,

Rajd Miejscami Pamięci na Ziemi Piaseczyńskiej

PTTK Oddział w Piasecznie, Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie zapraszają na XXIII Rajd Miejscami Pamięci na Ziemi Piaseczyńskiej, który odbędzie się w dniach 20-21 września 2013 roku. Zgłoszenia drużyn i wpłaty wpisowego przyjmowane będą do środy 18 września 2013 roku w Biurze Oddziału PTTK w Piasecznie Pl. Piłsudskiego 3 tel. (22) 756 78 57. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w rajdzie wyłącznie pod opieką osób dorosłych. Organizatorzy zaplanowali pięć tras pieszych (jedno- i dwudniowych) oraz dwie trasy rowerowe: trasy rajdu Miejscami Pamięci na Ziemi Piaseczyńskiej (.pdf)

RAJD MIEJSCAMI PAMIęCI NA ZIEMI PIASECZYńSKIEJ

Zakończenie rajdu odbędzie się na placu przy Zespole Szkół Zawodowych im. Marsz. F. Bielińskiego w Górze Kalwarii, ul. Budowlanych w godz. 13.30 - 14.30. Uczestnicy zobowiązani są do opłacenia wpisowego w wysokości 15 zł w przypadku tras jednodniowych i 17 zł dla tras dwudniowych. Z wpisowego zwolnieni są opiekunowie i kierownicy grup liczących min. 10 osób. Na mecie rajdu przeprowadzone zostaną konkursy: krajoznawczy i ekologiczny. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc przyznane zostaną nagrody. Szczegółowych informacji udziela Biuro Oddziału PTTK w Piasecznie, Pl. Piłsudskiego 3, tel. 22 756 78 57. Regulamin Rajdu Miejscami Pamięci na Ziemi Piaseczyńskiej (.pdf) Zapraszamy na rajd.
autor/źródło: Michał Doliński - PTTK Oddział w Piasecznie