Informacje31 lipca 2007, 00:00,

Hala widowiskowo sportowa na terenie Góra Kalwaria


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Samorządy powiatu piaseczyńskiego i gminy Góra Kalwaria w ubiegłym tygodniu zadeklarowały, że chcą wspólnie wybudować halę widowiskowo - sportową na terenie byłej jednostki wojskowej, przy budynku świeżo wyremontowanym na siedzibę szkoły gastronomicznej w Górze Kalwarii.

Do końca sierpnia 2007 roku, zespół złożony z przedstawicieli gminy i powiatu ustali, jak duży ma być to obiekt (od tego zależą koszty szacowane wstępnie na 7-12 mln zł), oraz kto będzie inwestorem oraz gospodarzem hali? Pierwsze zajęcia, według planu, odbędą się w nowym obiekcie sportowym we wrześniu 2009 roku. Po godzinach pracy szkoły z obiektu mogliby korzystać mieszkańcy miasta Góra Kalwaria. Całą informację możecie przeczytać w gazecie podwarszawskiej: Nad Wisłą nr 14/2007 z dnia 26 lipca 2007.

Czy zbudują halę widowiskowo - sportową na terenie gminy Góra Kalwaria? O tym zapewne przekonamy się wkrótce.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Napisz komentarz

Informacje24 lipca 2007, 00:00,

Klub Pędziwiatr - rajd w 63 rocznicę bitwy pod Pęcicami


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr w Piasecznie organizuje kolejną wycieczkę klubową. Tym razem celem wycieczki rowerowej będzie rajd: Po Kamienistej Drodze, w 63 rocznicę Powstania Warszawskiego, bitwy i egzekucji 2 sierpnia 1944 roku w Pęcicach. Pęcice to wieś położona w powiecie pruszkowskim, w gminie Michałowice. Zobacz Pęcice na mapie targeo: link

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr - logo

Trasa wycieczki to: Piaseczno - Pęcice - Piaseczno, czyli około 40 kilometrów. Osoby zainteresowaną wycieczką, spotykają się w najbliższą niedzielę 29 lipca 2007 roku, o godzinie 10:00. Miejsce spotkania: GOSiR w Piasecznie, przy ulicy Sikorskiego 20. Zapraszamy! ¬ródło informacji: piasmk.blox.pl

Rys historii: Po wybuchu Powstania Warszawskiego, pomiędzy 1 a 2 sierpnia 1944, wycofująca się z warszawskiej dzielnicy Ochota grupa powstańców w liczbie 700 ludzi pod dowództwem komendanta obwodu, ppłk. Mieczysława Sokołowskiego ps. "Grzymała", przemieszczając się wzdłuż linii kolejki EKD, próbowała się przedostać do lasów sękocińskich poprzez Reguły i Pęcice, gdzie natknęła się na Niemców. W wyniku spotkania doszło do potyczki, w efekcie, której większość 700 osobowego zespołu przebiła się w rejon Sękocina, a 67 powstańców, w większości rannych, zostało pochwyconych. 7 jeńców polskich oszczędzono na skutek wstawiennictwa jednego z rannych oficerów niemieckich. Pozostałych 60 osób, po storturowaniu, rozstrzelano 2 sierpnia 1944 około godziny 18:00 w Pęcicach. Zwłoki pomordowanych ekshumowano w 1946 i w większości zidentyfikowano, na miejscu zbrodni ustawiono symboliczne mauzoleum.
(źródło historii wydarzeń: wikipedia.org)
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie