Informacje6 września 2014, 20:05,

Gminny międzyszkolny projekt edukacyjny W Krainie Rzeki Jeziorki

Chcecie zrobić coś pożytecznego dla okolicy, a przy okazji zaliczyć swój gimnazjalny projekt edukacyjny? Organizatorzy gminnego konkursu edukacyjnego W Krainie Rzeki Jeziorki zapraszają na spotkanie organizacyjne, które pomoże przybliżyć założenia projektu. Celem projektu jest przybliżenie uczniom, ich rodzicom oraz wszystkim mieszkańcom gminy Piaseczno wiedzy o historii, kulturze, geografii, przyrodzie oraz walorach turystycznych ich najbliższej okolicy. Uczniowie będą mieli okazję rozwijać m.in. umiejętności pracy w grupie, pozyskiwania i przetwarzania informacji oraz autoprezentacji. Projekt będzie też dawał możliwość nawiązywania kontaktów z uczniami z innych szkół w ramach wymiany doświadczeń, rozwijania pasji, własnych umiejętności, a także będzie elementem promującym Gminę Piaseczno oraz dolinę rzeki Jeziorki.

Gminny międzyszkolny projekt edukacyjny W Krainie Rzeki Jeziorki

Projekt potrwa od październik 2014 do marca 2015. Skierowany jest do uczniów gimnazjów, którzy m.in. chcieliby obowiązkowy projekt edukacyjny zrealizować w nieco inny sposób. Każda szkoła może zgłosić dowolną liczbę zespołów w dowolnej z kategorii: historia, kultura, geografia, przyroda i ekologia, turystyka. W skład zespołu może wchodzić od 3 do 5 osób. Zgłoszenia do projektu przyjmowane są do 20 października 2014 r. na specjalnym formularzu. Zainteresowane grupy czy nauczyciele chcący dowiedzieć się czegoś więcej o projekcie mogą uzyskać więcej szczegółów na spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się 29 września 2014 r. (poniedziałek), godz. 17.00 w Prywatnym Gimnazjum nr 2 „Szkoła Marzeń” w Piasecznie. Zgłoszenie szkół do udziału w projekcie do 20 października 2014.

Możliwe obszary realizacji projektu to: historia, kultura, geografia, przyroda i ekologia, turystyka. Najważniejsze jest, aby temat projektu związany był z gminą Piaseczno lub doliną rzeki Jeziorki. Uczestnicy, przygotowując swój projekt, mogą wykorzystywać różnorodne formy, tak aby ich projekt był ciekawy, ale jednocześnie stanowił pewną całość w ramach wybranego tematu. Nie jest określone tempo pracy nad projektem, ale liczą się rezultaty (bardziej ciekawy i rozbudowany projekt ma większe szanse na zwycięstwo w konkursie). Ważne jest, aby przestrzegać terminów wynikających z regulaminu: nadesłać w odpowiednim czasie zgłoszenie, przesłać prezentacje (film) itd. Formą mogą być m.in.: questy, mapy, przewodniki, piosenka, spektakl, wywiady, pomiary i ekspertyzy, film, gra edukacyjna czy prezentacja.

Spośród nadesłanych prezentacji (lub filmów max. 5 min.) przedstawiających realizację projektu jury wyłoni 10 najlepszych zespołów, które podczas specjalnego Finału będą rywalizować o jedno z trzech najlepszych miejsc. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc, oprócz zestawów upominkowych ufundowanych przez organizatora oraz partnerów projektu, będą mieli okazję zadecydować, co chcieliby otrzymać w ramach następujących kwot: I miejsce 1500 zł, II miejsce 1000 zł, III miejsce 500 zł. Szczegóły w Regulaminie Konkursu http://www.szkolamarzen.pl/gimnazjum/wp-content/uploads/2013/02/Regulamin-projektu-formularze-i-regulamin-konkursu.pdf

Organizatorzy i partnerzy projektu: Prywatne Gimnazjum nr 2, „Szkoła Marzeń” w Piasecznie, Urząd Miasta i Gminy w Piasecznie oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki Można wysłać zgłoszenia mailowo m.dolinski@szkolamarzen.pl Więcej informacji: www.facebook.com/krainajeziorki www.szkolamarzen.pl/gimnazjum/uczen/projekty/

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Informacje6 września 2014, 20:15,

Konkurs Lekcja o niskiej emisji

W związku z uczestnictwem gminy Piaseczno w konkursie Gmina z misją, który realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej na rzecz przeciwdziałania występowaniu niskiej emisji Misja-emisja, uprzejmie informujemy o organizowanym przez firmę Abrys Sp. z o.o. konkursie na najlepszy scenariusz lekcyjny "Lekcja o niskiej emisji", skierowanym do nauczycieli, edukatorów oraz studentów pedagogiki. Za każde zgłoszenie gmina Piaseczno otrzyma jeden punkt w konkursie Gmina z misją, natomiast dla autorów najlepszych prac czekają czytniki e-booków. Ponadto każdy nauczyciel, który weźmie udział w konkursie "Lekcja o niskiej emisji" otrzyma zaświadczenie, które będzie mógł wykorzystać na drodze awansu zawodowego. Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonów: (61) 655 81 34, (61) 655 81 35 oraz na stronie internetowej: misja-emisja.pl/konkursy/lekcja-o-niskiej-emisji.